~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Konnichiwa ♥ .

In jos 
+4
YUUKI
•’*Obsession•Nightmare•’*
● Lene
catiitss;
8 participanți
AutorMesaj
catiitss;
Membru Forum
Membru Forum
catiitss;


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 28/05/1998
▌Varsta : 25
▌Puncte : 104
▌Mesaje : 89
▌Reputatie : 3

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Mier Aug 24, 2011 12:14 pm

Pai, sunt de mai mult timp pe forumul asta, dar abia acum m-am gandit sa ma prezint si eu :lol: In primul rand vreau sa zic ca aceasta "mica" introducere este postata si pe alt forum, ca mi-a fost lene sa scriu alta. Deci, cred ca unii ati citit-o deja, dar am mai modificat mici puncte^^
Scuze daca deranjez pe cineva de pe forumul asta, sunt mai bagacioasa de fel si imi place sa dau sfaturi si indicati despre subiecte la care ma pricep mai mult sau mai putin.
-Deci, numele meu este Ecaterina, dar mi se zice Cati.
-Sunt din Constanta.
-Imi plac mult animeurile cu mai mult romantism sau/si vampiri.. Adica animeurile mele preferate sunt Nana, Vampire Knight, Kaleido Star, Death Note, Honey and Clover, Fullmetal Alchemist, Black Blood Brothers, Bleach, Chrono Crusade, Ghost Stories, Gravitation(am vazut putine episoade, dar mi-a placut), Love Hina, Uragiri wa boku no namae o shitteru, Lovely Complex, Nodame Cantabile, Paradise Kiss(tot cateva episoade), Soul Eater, Trinity Blood(mnu foarte multe episoade..), Hellsing, Hell Girl, Detective Conan, putin din Naruto si altele.. nu le mai tin minte pe toate
-Daca ar fi sa fac un top 3 ar fi cam asa: Nana, Vampire Knight(Guilty), Lovely Complex sau Black Blood Brothers (imi plac amandoua la fel de mult)
-Manga nu prea citesc, incepusem sa citesc Vampire Knight, dar am terminat cu animeul si nu am mai citit. Acum citesc continuarea la Nana, de care nici nu stiam ca exista.
-Si la filme imi plac tot cele romantice, drama, comedie si unele de actiune sau horror. Adica imi plac aproape toate filmele care contin putin romantism sau comedie in esenta tare. Pana si filmele horror au putin romantism. Nu-mi prea plac cele de actiune sau aventura, pentru ca sunt cu batai, impuscaturi si chestii.."de baieti", care mie nu-mi plac chiar deloc. Daca ar fi sa scriu filme care-mi plac, ar fi Twilight(da, imi place:-s), The last song , Remember me(il ador), Memoirs of a gheisha, The tourist, Chocolat, Just go with it, Fast and furious, Rio(animatie), Water for elephants, Hachiko a dogs story(ce mult am plans la filmul asta:-<, The other woman, Black Swan, No strings attached, Wake, Limitless, Love hurts si Lipstick(Ruj rosu pentru zile negre).. Imi place si The Vampire Diaries, dar ala e serial . Este o lista mult mai lunga in realitate(filme pe care le-am urmarit), de cateva pagini, dar am scris doar prefereatele mele.
-Actori preferati: Johnny Depp(<3), Angelina Jolie, Ian Somehalder, Robert Pattison, Natalie Portman, Jennifer Aniston, Will Smith, Adam Sandler, Reese Witherspoon, si altii, care nu mii aduc aminte.
-Musica: ascult aproape orice inafara de manele, populara.. Cantaretii mei preferati sunt Katy Perry, Rihanna, Lady Gaga(unele melodii), Miley Cyrus, Avril Lavigne, Bruno Mars, Selena Gomez, Nelly Furtado, Jennifer Lopez, Akon, Enrique Iglesias, Taylor Swift, Anna Tsuchyia, Olivia Lufkin, Ne-Yo, Jessie J, Justin Timberlake, Beyonce, Marie Digby, Kelly Clarkson, Nicole Scherzinger, Yiruma(pian), iar romani Vama Veche, Andra, Nane, Teasta, Parazitii(unele melodii), Adda, Starchild, Christian D., Guess Who, Cascada, Antonia, Andore si altele.
-Carti: am citit recent Evermore, de Alyson Noel, si mi-a placut la nebunie. Am citit multe carti, dar nu le tin minte numele tuturor:-??
- More about me: Imi plac mult animalele si natura, dar cel mai mult cateii, am 3:> Imi plac toate culorile vii, chiar toate! Imi place sa-mi tin unchiile lungi, folosesc luciu de buze oriunde ma duc, telefonul este viata mea, calculatorul este sotul meu iar televizorul amantul cand nu am voie la calculator(foarte rar). Imi place sa mananc sanatos si nu-mi prea place acea junk food (adica de la fast food),se intelege din nume "junk" ca nu este sanatoasa si asemanata unui gunoi . Imi place scoala, mai mult sau mai putin. Nu sunt tocilara, si nu suport sa mi se spuna asa. Eu doar invat bine, si este o diferenta intre a invata si a toci . Imi place mult sa scriu si sa citesc, sa ma uit la filme si la documentare, sa ascult musica si sa desenez. Musica este ca un mijloc de transport catre propria mea lume, este muza mea. Cand sunt trista ascult o melodie vesela(adica versurile unei melodii vesele) si ma bine dispune imediat. Imi plac foarte mult limbile straine, si sunt foarte buna la engleza, dupa parerea mea. Mnu prea cred in miracole, dar totusi sunt o visatoare. Desi am abia 13 ani, merg pe 14, am avut multe "peripetii", daca le pot numi asa, si am ajuns sa cred ca nu exista prieteni adevarati si prieteni falsi. Nimeni nu iti este defapt prieten, toti iti sunt doar amici. Si aceste doua cuvinte pot fi considerate sinonime in dictionar sau in cartea de romana, dar in realitate nu sunt, si daca ai avut probleme cu "prietenii", stii exact ce zic. Poate ca exista persoane care sunt aproape de tine mereu, dar "they aren't forever..". In ciuda faptului ca mama ma considera destul de matura pentru varsta mea, deoarece desenez si scriu lucruri despre care oricune altcineva de varsta mea poate le cunoaste dar nu are curajul sau imaginatia sa le faca, eu sunt doar o fata normala, destul de sensibila si pot si ranita doar prin vorbe, foarte usor. Multi au o parere gresita despre mine si sunt si mai multi care ma barfesc pe la spate cand singurul lucru care il stiu despre mine este numele meu! Animeurile le-am descoperit de pe la varsta de 6-7 ani daca-mi aduc bine aminte, cand sora mea se uita la Hell Girl si mi-a spus sa dau pe Animax. Primul anime la care m-am uitat a fost unul cu o ratusca ciudata, care incepea la ora 8-8.30. Si de atunci ma tot uitam pe Animax in fiecare seara. Si apoi ne-am luat calculator, iar sora mea a inceput sa downloadeze animeuri de pe net, si ne uitam amandoua la ele. Si asa am aflat de Nana, si tot asa m-am uitat la toate episoadele de 5 ori.
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Mier Aug 24, 2011 12:23 pm

Catii....U chiar vrei sa faci totul lung..si mai ziceai ca 'e cam scurt..' [la ficuri] daca ai face un fic atat de lung cred ca ar fi perfect=)) nu ar fii scurt:)) Mai pus sa citesc nu gluma :o Eu nu am ce sa te intreb...nu amce sa comentez..doar atat. Ca am avut de spus am spus si astea fiind spuse iti spun LOVE YA!
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
catiitss;
Membru Forum
Membru Forum
catiitss;


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 28/05/1998
▌Varsta : 25
▌Puncte : 104
▌Mesaje : 89
▌Reputatie : 3

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Joi Aug 25, 2011 3:57 am

Si eu pe tine mamii:* Pai ce sa zic, cand am scris asta aveam chef de.. scris! Si vroiam sa ma prezint cat mai bine :nodnod:
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Joi Aug 25, 2011 5:57 am

Eh, las' ca'i buun :-j
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Joi Aug 25, 2011 7:46 am

Bine ai venit ^_^ , si o descriere lunga dar frumoasa .
Sus In jos
catiitss;
Membru Forum
Membru Forum
catiitss;


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 28/05/1998
▌Varsta : 25
▌Puncte : 104
▌Mesaje : 89
▌Reputatie : 3

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Vin Aug 26, 2011 1:45 am

Heii Cristina^^ Merci:>
Sus In jos
YUUKI
Membru Nou
Membru Nou
avatar


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Rac
▌Data nasterii : 22/06/1999
▌Varsta : 24
▌Puncte : 10
▌Mesaje : 6
▌Reputatie : 0

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Dum Aug 28, 2011 7:56 am

Bine ai venit :D


Ultima editare efectuata de catre YUUKI in Dum Aug 28, 2011 8:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
NiKy...
V.I.P.
V.I.P.
NiKy...


▌Sex : masculin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 30/11/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 160
▌Mesaje : 59
▌Reputatie : 2

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Lun Aug 29, 2011 3:56 pm

Hooo, da m'ai pus sa citesc ceva nu gluma..Oricum sper sa ne intelegem bine eu sunt Andrei. :D
Sus In jos
Deea
V.I.P.
V.I.P.
avatar


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 25/04/1996
▌Varsta : 28
▌Puncte : 556
▌Mesaje : 418
▌Reputatie : 16

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Mar Aug 30, 2011 1:52 am

Hei sister cam lung nu crezi? :P team pupat mai vorbim ❤
Sus In jos
catiitss;
Membru Forum
Membru Forum
catiitss;


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 28/05/1998
▌Varsta : 25
▌Puncte : 104
▌Mesaje : 89
▌Reputatie : 3

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Mar Aug 30, 2011 5:37 am

Si ce daca e lung?:-w Lasa ca asa se cunoaste omul:))
Sus In jos
Deea
V.I.P.
V.I.P.
avatar


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 25/04/1996
▌Varsta : 28
▌Puncte : 556
▌Mesaje : 418
▌Reputatie : 16

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Mar Aug 30, 2011 5:39 am

:)) Nu ii nimic
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Mar Aug 30, 2011 5:40 am

Pai e lung=)) dar daca tu ai avut chef de scris, nimeni nu te judeca stai calma:*
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
catiitss;
Membru Forum
Membru Forum
catiitss;


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 28/05/1998
▌Varsta : 25
▌Puncte : 104
▌Mesaje : 89
▌Reputatie : 3

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Mar Aug 30, 2011 5:42 am

ma bucur mamii. deci, spor la citit celor care mai vor sa citesca:)) nu ii oblig sa ma inteleaga, eram intr-unul din momentele 'alea'. (cine stie, cunoaste^^)
Sus In jos
Fasolică.
Administrator
Administrator
Fasolică.


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2050
▌Mesaje : 676
▌Reputatie : 19

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Vin Sept 23, 2011 11:28 pm

Hei Cat` !
bun venit pe forum scumpa si siincer zic "wow!"
este cea mai completa descriere a unei persoane pe care am vazut-o in viata mea . probabil ti-ai pierdut patru ani din viata ca sa scri toata asta =)) ei , se pare ca preferi partea plina a paharului =)) eu m-am multimit cu putinul ....


poi in marea ta descriere era si imposibil sa nu gasesc asemanari cu mine , imi plac cateva desene din cele enumerate de ine , si actori si cantareti tot ce ai zis tui acolo , intre cuvantul a invata si a toci , este intr-adevar o diferenta . nici mie nu-mi place sa mi se spuna tocilara , dar pentru ca-i care nu stiu ce-i aia carte suntem mai mult decat tocilare . si cred ca sentimentul e reciproc , adica cei care nu invata si se cred catri din acest motiv gresesc , si noi ii vedem exact cum ne vad ei pe noi . si a invata e un lucru bun , mai bine sa muncesti cand esti mic si dupa sa ai o slujba usoara ...

si hai sa scurtez povestea ca deja te-am plictisit ...

imi pare bine sa te cubosc , chiar ma bucur ca avem lucruri in comun si atat :P

Luv`Ya and see Later !
Sus In jos
http://loveanime4ever.forumgratuit.ro
xxIrinutzaxx
Membru Forum
Membru Forum
xxIrinutzaxx


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 08/06/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 277
▌Mesaje : 186
▌Reputatie : 3

Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28Sam Sept 24, 2011 11:01 am

Ohayo ¢αtii ! Ma bucur ca te-ai inscris pe forum ! Sper sa devenim prietene cat mai bune ! ... Postez shi eu akuma cu intarziere
Sus In jos
Continut sponsorizat





Konnichiwa ♥ . Empty
MesajSubiect: Re: Konnichiwa ♥ .   Konnichiwa ♥ . I_icon28

Sus In jos
 
Konnichiwa ♥ .
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ☻ → Bun venit ← ☻ :: Sa ne cunoastem-
Mergi direct la: