~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Wings of memories

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Inque~
Moderator
Moderator
Inque~


▌Nume : Delia
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 23/01/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 192
▌Mesaje : 170
▌Reputatie : 2

Wings of memories Empty
MesajSubiect: Wings of memories   Wings of memories I_icon28Dum Iun 24, 2012 12:26 pm

    Nu-l deranja usa care scartai in momentul in care o deschise, nici podeaua care facu exact acelasi lucru cand acesta incepu sa paseasca pe ea. Erau cateva scaune prafuite si uitate prin camera, asa ca merse in dreptul unuia, il intoarse cu fata in sus si il sterse usor de praf. Nu apuca, insa, sa isi termine treaba, ca o carte ii atrasese atentia. Pana la urma, asta era motivul pentru care se afla acolo. In toate podurile existau carti, asa se gandea, deci si acela trebuia sa aiba.
    Trase afara cartea cu coperta groasa si rosie si o deschise incet, incercand sa nu o deterioreze in vreun fel. Se aseza cu ea pe scaun si incepu sa citeasca, ca si cum ar fi fost cel mai interesant lucru pe care l-ar fi citit vreodata.
Sus In jos
Nywa
Super Moderator
 Super Moderator
Nywa


▌Nume : Manuela
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 28/01/1992
▌Varsta : 32
▌Puncte : 444
▌Mesaje : 377
▌Reputatie : 17

Wings of memories Empty
MesajSubiect: Re: Wings of memories   Wings of memories I_icon28Dum Iun 24, 2012 12:30 pm

Incercam sa imi las cat mai mult greutatea pe pasi, pentru a nu speria lumea din jurul meu, dar nu erau multi studenti in aripa care ducea in pod. Podu..., mereu mi-am dorit sa ma duc acolo si sa iau carti, pe care nu le pot gasi in mod normal la biblioteca sau imi trebuie permisiunea de la profesori pentru ele. Deschid usor usa podului si imi bag capul inauntru privind injur, iar ochii mi se fixara pe un tanar ce citea adancit o carte. Deranjez? Il intreb pe un ton bland si curios, nevrand sa il speri pe baiat, asa cum se intampla cateodata cu varamea.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Inque~
Moderator
Moderator
Inque~


▌Nume : Delia
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 23/01/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 192
▌Mesaje : 170
▌Reputatie : 2

Wings of memories Empty
MesajSubiect: Re: Wings of memories   Wings of memories I_icon28Dum Iun 24, 2012 12:42 pm

    Scaunul era cam inconfortabil, iar cartea grea, insa asta nu il opri sa citeasca. Poate daca nu il vedea nimeni, putea lua cartea la el in camera sa o termine. Era atat de concentrat, incat nici nu auzi cum usa aceea se deschisese, iar asta era destul de ciudat, avand in vedere halul in care scartaia. Poate ca doar nu fusese atent.
    Si totusi, parca vocea persoanei care intrase il trezise la realitate. Isi indrepta brusc privirea catre el; il cam luase prin surprindere, asa ca se ridica brusc de pe scaun, inchizand instantaneu cartea si merse sa o puna la loc.
    -Nu... spuse putin nesigur. Nu-i placea sa fie prins asupra faptului si era convins ca mai mult ca sigur nu avea voie sa se afle in pod, mai ales rascolind prin toate lucrurile vechi de-acolo.
    Era curios, totusi, in ceea ce privea identitatea persoanei. Se intoarse catre tip, privindu-l. Nu parea profesor sau pedagog sau orice altceva implica un adult, deci probabil ca nu intrase inca in probleme.
Sus In jos
Nywa
Super Moderator
 Super Moderator
Nywa


▌Nume : Manuela
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 28/01/1992
▌Varsta : 32
▌Puncte : 444
▌Mesaje : 377
▌Reputatie : 17

Wings of memories Empty
MesajSubiect: Re: Wings of memories   Wings of memories I_icon28Dum Iun 24, 2012 12:47 pm

Ce bine, spun cu un mic suras pe buze, fiindca nu imi placea sa deranjez. Intru in pod si inchid usa cu grija, ca sa nu scartaie si sa atraga profesori. Incep sa ma uit in jurul meu, iar ochii imi cazura pe o lada vede in care am vazut o carte care o adoram. Nu stiam ca ne-a fost interzis sa citim Shogun sau sa fie confiscata, in japoneza, spun vesel, luand cartea si sufland praful de pe ea. O cercetez atent, bucurandu-ma ca se afla in conditie buna si o bag in rucsacul ce il aveam in spate. Numele meu este Yue, ma prezint baiatului, intizand mana si zambindu-i prieteneste.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Inque~
Moderator
Moderator
Inque~


▌Nume : Delia
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 23/01/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 192
▌Mesaje : 170
▌Reputatie : 2

Wings of memories Empty
MesajSubiect: Re: Wings of memories   Wings of memories I_icon28Lun Iun 25, 2012 10:23 am

    Nu prea avea chef de companie, in special pentru ca nu se prea putea descurca cu ea. Nu era foarte sociabil si deseori nu prea stia ce sa spuna. Toate discutiile la care lua parte erau seci si se terminau cu un "Bine, te las atunci, am niste treaba" sau ceva asemanator.
    Merse la el si ii apuca mana. Stransoarea acestuia ii dadu de inteles ca nu era ca el; de fapt, putea spune asta doar dupa felul in care acesta se bagase in seama cu el, natural, ca si cum acea intalnire in acea imprejurare ar fi fost absolut normala.
    -Kenzo. ii raspunse. Incantat. continua, iar apoi facu o pauza de cateva clipe. Nu citeam Shogun zambi, era un roman cu... ma rog. Ce faci aici? il intreba, cand realiza ca probabil pe Yue nu il interesau astfel de detalii.
Sus In jos
Nywa
Super Moderator
 Super Moderator
Nywa


▌Nume : Manuela
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 28/01/1992
▌Varsta : 32
▌Puncte : 444
▌Mesaje : 377
▌Reputatie : 17

Wings of memories Empty
MesajSubiect: Re: Wings of memories   Wings of memories I_icon28Sam Iun 30, 2012 12:58 pm

Am venit sa caut niste carti de citit. Despre ce era vorba in acel roman? Il intreb curios, continand sa privesc romanul din mana lui. Vrei sa ma ajuti cu cartile? Il intreb, luand o alta carte, dand praful la o parte si fluier amuzat, cand vad ca era o carte scria de Sanda Brown - Matase frantuzeasca, cartea preferata a verisoarei mele, care m-a facut curios sa o citesc si eu.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Continut sponsorizat





Wings of memories Empty
MesajSubiect: Re: Wings of memories   Wings of memories I_icon28

Sus In jos
 
Wings of memories
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan RPG :: Role Playing Game :: RPG Real :: Pod-
Mergi direct la: