~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

• Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻

AcasaPortalInregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

Distribuiţi | 

Cum sa-ti dresezi Dragonul

In jos 
AutorMesaj
Fasolică.
Administrator
Administrator

▌Sex : feminin
▌Puncte : 2050
▌Mesaje : 676
▌Reputatie : 19

MesajSubiect: Cum sa-ti dresezi Dragonul   Joi Iun 28, 2012 6:57 am

Scurta descriere:
Bazat pe cartea pentru copii cu acelasi titlu a britanicei Cressida Cowell, filmul de animatie "How to train your dragon" il are in centrul actiunii pe adolescentul Hiccup Horrendous Haddock III, fiul conducatorului unui trib de vikingi pe nume Stoick cel Mare, care nu este considerat potrivit pentru a mosteni pozitia de lider dupa moartea parintelui sau intrucat nu dispune de forta si eroism, desi este inteligent si are un simt al umorului foarte dezvoltat. Hiccup participa alaturi de alti tineri la programul de antrenament de pe insula Berk, acolo unde este invatat sa ucida dragoni, proba pe care trebuie sa o depaseasca cu brio pentru a dovedi ca s-a maturizat fiind aceea de a captura un dragon urias. Spre deosebire de vigurosul lui verisor Snotface Snotlout, care viseaza sa devina seful clanului de vikingi si care captureaza un dragon de talie mare, Hiccup prinde un dragon ranit, pipernicit si fara dinti, cu care se imprieteneste in loc sa il omoare si care il provoaca sa priveasca lumea dintr-un punct de vedere complet diferit.

How to train your dragon ? [click here]

Parerea mea: Mie mi se pare destul de interant acest desen animat. Este frumos si merita vizionat. Dar parerea mea nu conteaza, trebuie sa va placa voua.

□□□□□□□□
"I hate you, from deep of my heart !"- With hatred, A.
Don't cry for the yesterday, cuz' tomorrow you can fulfill your dream.
□□ I know, it's hard to pursue the happiness, but try it for me □□
If love is gone, I don't wanna do this anymore.

□□□□□□□□
Sus In jos
http://loveanime4ever.forumgratuit.ro

Cum sa-ti dresezi Dragonul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Zodia Dragon
» Zodia Maimuta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ☼ คltele ☼ :: Diverse :: TV :: Animatii-