~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Kate Winslet

In jos 
AutorMesaj
Ðee H.
Membru Forum
Membru Forum
Ðee H.


▌Nume : Dee
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 29/11/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 308
▌Mesaje : 289
▌Reputatie : 5

Kate Winslet Empty
MesajSubiect: Kate Winslet   Kate Winslet I_icon28Sam Iun 30, 2012 5:46 am

Kate Winslet Kate-Winslet-kate-winslet-4732321-1920-1440

Kate Elizabeth Winslet (n. 5 octombrie 1975, Reading, Anglia) este o actriță britanică.

Deși a jucat multe personaje de-a lungul carierei, probabil este cel mai bine cunoscută pentru performanțe ca Juliet Hulme în Heavenly Creatures (1994), Rose DeWitt Bukater în cel mai mare film din toate timpurile, Titanic (1997), și Clementine Kruczynski în Eterna strălucire a unei minți neprihănite (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) (2004).

Este câștigătoare a unui premiu BAFTA și Grammy. A câștigat un Premiu Oscar pentru Cea mai bună actriță, în 2009 pentru rolul Hanna Shmitz din filmul Cititorul(The Reader), și a fost nominalizată de alte cinci ori. La vârsta de 22 de ani, ea a doborat recordul ca fiind cea mai tânără persoană care a primit două nominalizări la Oscar, iar în prezent este cea mai tânără personă care a primit 5 nominalizări.

Sursa: Wikipedia


Kate Winslet este actrita mea preferata. Mi se pare una dintre cele mai bune actrite, deasemenea. Pana acum am urmarit doar 3 filme in care a jucat, Titanic, The Reader si Eternal Sunshine of the Spotless Mind, dar am fost de-a dreptul impresionata. :]
Va recomand aceste 3 filme [desi nu cred ca e cineva pe aici care sa nu fi vazut Titanic...]. :]
Sus In jos
 
Kate Winslet
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ☼ คltele ☼ :: Diverse :: TV :: Actori-
Mergi direct la: