~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

• Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻

AcasaPortalInregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

Distribuiţi | 

You're beautiful

In jos 
AutorMesaj
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum

▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 22
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

MesajSubiect: You're beautiful   Vin Iul 06, 2012 2:07 pm

You are beautiful, cunoscut şi ca Minami Shineyo, care literar înseamnă „You’re a handsome man / Eşti un bărbat arătos” sau „Tu eşti Minam”, este un serial tv cunoscut în alte ţări sub denumirea, „You’re Handsome / Eşti arătos” sau „You’re So Handsome / Eşti cel mai arătos”.
În Coreea este cunoscut ca: You’re Handsome / You’re Beautiful / A.N. Jell
Episoade: 16
Reţeaua de difuzare: SBS
Perioada de difuzare: 7 oct. 2009 – 26 nov. 2009
Regizor: Hong Sung Chang
Asistent regie: Park Yong Soon
Scenarişti: Hong Jung Eun şi Hong Mi Ran
Distrubuţie: Jang Geun Suk as Hwang Tae Kyung, Park Shin Hye as Go Mi Nam (Male) / Go Mi Nyu (Female), Lee Hong Ki as Kang On Yu / Jeremy, Jung Yong Hwa as Kang Shin Woo
  • Descriere:

Cea mai populară trupă pop din Coreea, A.N.JELL, vrea să ia un nou membru pentru a-l menaja pe liderul trupei care a avut ceva probleme de sănătate şi riscă să rămână fără voce. Directorul companiei de impresariat a A.N.JELL hotărăşte că cel mai potrivit ar fi Go Mi Nam un „băiat frumos ca o floricică” şi cu o voce angelică. Însă din cauza unor probleme de sănătate Go Mi Nam trebuie să meargă în străinătate pentru o operaţie, fiind nevoit să rămână în spital, pentru a se recupera, timp de o lună de zile. Managerul său va fi nevoit să o caute pe sora geamănă, Go Mi Nyu şi să o implore să-l ajute, să-l înlocuiască pe fratele său în trupă, aceasta fiind o ocazie nesperată pentru lansarea lui Go Mi Nam pe scena muzicală, cel puţin până când adevăratul Go Mi Nam se întoarce în Coreea. Uşor de zis însă cam greu de îndeplinit această misiune.

Sursa: koreafilm.ro
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro
Dee :o3
The Best
The Best

▌Nume : Diana <3.
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 02/05/1998
▌Varsta : 20
▌Puncte : 680
▌Mesaje : 664
▌Reputatie : 6

MesajSubiect: Re: You're beautiful   Sam Iul 14, 2012 8:49 pm

Pig - rabbit <3.
You're beautiful e o dramă perfectă din toate punctele de vedere. Actori talentați, muzică bună și momente delicioase. Cum să nu-ți placă ?
Am râs ca o nebună din primul episod. Atunci când Go Minam vorbea cu David în timp ce îl ștergea. =))). Și apoi în Biserică când tot încerca să o oprească pe fata aia din a mai asculta muzică. Go Minam e o persoană atât de aiurită, la final ce s-a maturizat dar în primele episoade era epică.
A.N. Jell e trupa ideală :3. De ce nu există și în realiate ? Taekyung liderul rele la exterior cu suflet bun. Shin Woo tipul perfect :3. Și Jeremy pe care îl iubesc. Cum să nu-ți placă un blond, care mai e și prinț, care și-a numit câinele după Angelina Jolie xD. E atât de adorabil și amuzant. Atunci când credea că a înebunit și că toți deveniseră gay. S-a mai calmat când auzise că Go Minam e fată. Era așa ușurat. În final mi-a părut rău de el. El chiar ținea la Minam și nu merita să sufere atât. Am plâns în același timp cu în autobuz în timp ce cânta. A fost un moment trist.
Lăsând lacrimile, au fost multe momente amuzante cu toți patru. În Supermarket când dansau pe acolo și se distrau. Și faza aceea când jeremy i-a arătat lui Minam filmulețe vechi cu trupa când se făceau de râs. Ea râdea de numai putea și, în timpul acela, Taekyung îl alerga pe Jeremy. Cel mai amuzant și epic a fost atunci cu porcul. Când Taekyung se relaxa și moșul ăla îi tot făcea cu mâna, Taekyung credea că îl salută și apo bang, apare porcul. Și taekyung începe să fugă ca descreieratul pe acolo.
Și atunci când Taekyung i-a făcut un pig - rabbit. Ah, vreau și eu un tip așa. Se prefăcea că e un medic estetician în timpul ăla.
Au fost așa de multe momente frumoase în dramă. Cred că șcenariști au avut multe idei grozave.
Să nu uit de personajul negativ jucat de Uee. O iubesc în viața reală dar în dramă nu am putut să o suport. Atât de rea și nesuferită, ah. Asta înseamnă că și-a jucat bine rolul, nu ?
Și desigur, nici pe ziaristul acela nu l-am suport. Înțeleg că asta îi e meseria dar se băga peste tot. Și totuși era deștept, și-a dat el seama de ceva.
Mi-aș fii dorit mai multe scene cu adevăratul Go Minam. Eu nu înțeleg cum directorul lor nu-și dădea seama o.o. Adică Go Minam era plin de mușchi și arăta diferit. Era chiar așa bătut în cap ?
Și odată cu drama am realizat cât de greu le e trupelor kpop, deși după am aflat că sunt și mai chinuiți să zicem. Chiar și celebritatea are prețul ei. iar fanii sunt atât de obsedați și răi. Eu oare sunt așa ? o.o
Toate momentele cu dintre Taekyung și Go Minam au foat asdfhjhjhd o.o. Atunci când Taekyung s-a prefăcut că îi da un pumn dar de fapt a sărutat-o. Și la final când Minam s-a întors la steaua ei :3.

Spoiler:

Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/

You're beautiful
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ☼ คltele ☼ :: Diverse :: TV :: Seriale-
Mergi direct la: