~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Do it

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Do it Empty
MesajSubiect: Do it   Do it I_icon28Mier Iul 25, 2012 4:43 pm


Ma plimbam pe aleile pietruite ale parcului de cateva minute bune, era ziua perfecta pentru asta, soarele stralucea vesel pe cerul imaculat si in ciuda acestui fapt temperatura era destul de agreabila. Pacat ca nu aveam cu cine impartasi acest moment, toti prietenii mei erau ocupati si se anulase si antrenamentul la fotbal pentru ca aveam cativa membri carora le scazusera notele si trebuiau sa invete pentru a putea sta in continuare in echipa.
M-am oprit in cele din urma pe o banca, nu pentru ca as fi obosit, dar voiam o pauza pentru a ma relaxa si a privi trecatorii. Am oftat slab caci nu-mi placea sa stau degeaba, ma simteam inutil pur si simplu si ma omora si plictiseala. Am scos telefonul din buzunar si am inceput sa-l butonez, cautand un numar, poate ca aveam totusi noroc de data asta.
Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
.alle.
Membru Nou
Membru Nou
.alle.


▌Nume : alle
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 21/06/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 22
▌Mesaje : 18
▌Reputatie : 0

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 3:56 am


Iesisem sa iau o gura de aer cat inca mai puteam, se anuntasera din nou temperaturi ridicate si presimteam ca nu voi mai putea iesi din apartament pana se intuneca. Plimarile prin parc de unul singur ma faceau sa ma simt ciudat, dar Arata era la antrenamente si nu aveam cu cine sa ies. Ma uitam in jur, poate gaseam o banca goala la umbra, insa majoritatea erau ocupate de mosi si babe. Incepeam sa inteleg de ce nu prea mai ies adolescentii prin parcuri cu asemena zombii prin ele.
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 5:10 am


Am sunat o colega de clasa, in urma cu cateva zile imi spusese ca ma place si o tulise, dar apoi mi-a trimis sms in caz ca simt la fel sa o invit undeva, daca nu sa o ignor. Nu stiu cat ma interesa pe mine tipa asta, dar ma plictiseam de moarte asa ca am apasat imediat pe buton si raspunsul veni la fel de rapid. Ba chiar mi-a spus ca e si ea in parc si ne-am putea intalni langa fantana arteziana.
M-am ridicat lenes de pe banca, intinzandu-mi trupul, cateva oase trosnindu-mi. M-am indreptat spre locul de intalnire, ajungand acolo in cateva minute. Blonda ma vazu si imi facu rapid cu mana, era toata un zambet. Poate urma sa regret asta. Am mers langa ea, dandu-i un sarut scurt pe obraz si aproape mi-a picat fata cand l-am vazut pe partea cealalta a fantanii pe Shiki. La naiba, il pacalisem ca am antrenament azi ca sa nu ma mai streseze si tot peste el am dat.
Am oftat, soptindu-i tipei la ureche:
-Ce-ai zice sa ne plimbam putin, sa gasim un loc mai retras, e cam aglomerat aici.
Fata se inrosi instantaneu, dar aproba oarecum nerabdatoare, sigur credea ca am ganduri necurate, dar eu voiam doar sa scap de fratemiu. Se agata de bratul meu si am inceput sa mergem pe o alta alee pietruita.
Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
.alle.
Membru Nou
Membru Nou
.alle.


▌Nume : alle
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 21/06/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 22
▌Mesaje : 18
▌Reputatie : 0

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 5:30 am


M-am asezat pe marginea fantanii arteziene, scotand telefonul din buzunar. Ceasul deja indica ora la care Arata avea pauza, asa ca l-am apelat, macar asta imi lua gandul de la batranii din parc. Privelistea chiar ma desgusta. Nu parea ca are de gand sa raspunda, asa ca i-am lasat un mesaj sa ma sune cand ia pauza. Soarele batea destul de tare in locul in care ma aflam. Am bagat varful degetelor in apa rece, tulburand reflexia chipului meu. Parea un loc numai bun pentru o baie.
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 6:08 am


Cand mi-a sunat telefonul si l-am scos din buzunar sa vad cine e mi-a picat si pe jos cand am vazut ca era fratemiu. Deja ma vazuse sau ce? Nu i-am raspuns si apoi l-am pigulit de pe jos, aveam si un mesaj, voia sa-l sun cand iau o pauza, daca nu era nicio declaratie de omor, insemna ca sunt in siguranta.
Fata m-a intrebat ce mi s-a intamplat si cine m-a sunat de am reactionat asa, i-am spus ca mi-a scapat din cauza vibratiilor sau ceva de genu' si ea n-a mai insistat.
-Deci? Ce facem? Banca aia pare destul de ferita, am zis eu indicand inspre una, acoperita de coroana lasata a unui copac imens. Aceasta aproba, strangandu-ma mai tare de brat.
Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
.alle.
Membru Nou
Membru Nou
.alle.


▌Nume : alle
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 21/06/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 22
▌Mesaje : 18
▌Reputatie : 0

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 11:54 am


Deja incepusem sa imi pierd rabdarea. Ma uitam la ceas insistent, mi se parea ca timpul sta pe loc, dar caldura deja devenea insuportabila. Am inceput sa ma plimb pe trotuar, la umbra, in speranta ca voi gasi o banca libera. Din cand in cand ma uitam si la telefon, poate se gandea sa imi raspunda, totusi.
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 12:18 pm


Tanara se apropria din ce in ce mai mult de mine, ii puteam simti respiratia in preajma gatului. Nu prea stiam ce sa fac, era complicat cu fetele si nu cred ca o prea placeam. Mi-am muscat usor buza de jos, oarecum frustrat. Deoarece pozitia ei chiar o cerea, i-am dat un sarut scurt pe buze, apoi am scos telefonul din buzunar.
-Scuza-ma o clipa...dar chiar trebuie sa raspund acelei persoane...i-am soptit eu, folosind asta ca scuza sa scap de ea. A aprobat usor din cap, zambind, iar eu m-am ridicat. M-am indepartat putin apoi l-am sunat pe fratemiu.
-Si, care-i treaba? am intrebat cand mi-a raspuns.

Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
.alle.
Membru Nou
Membru Nou
.alle.


▌Nume : alle
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 21/06/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 22
▌Mesaje : 18
▌Reputatie : 0

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 1:15 pm


Am tresarit cand am auzit telefonul sunand. M-a pufnit rasul cand m-am uitat la el, deoarece aveam o poza cu Arata dormind, o pozitie care nu era tocmai "cuminte". In cele din urma i-am raspuns, tragand adanc aer in piept si abtinandu-ma sa nu tip.
- Ooo....te-ai gandit sa ma bagi in seama? Sau nu mai ai pauze? Va munceste din greu antrenorul, neh?
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 1:28 pm


-Pai da...cam asa ceva, avem campionatul peste doua saptamani si trebuie sa fim in forma. De ce m-ai sunat?am intrebat eu continuand sa merg caci nu aveam stare. M-am ciocnit insa de cineva la cat de atent eram, am ajuns si eu si telefonul pe jos.
-Ah, scuze...nu eram atent...am murmurat eu imediat apoi m-am uitat in sus la persoana respectiva si am cam incremenit cand am vazut ca-i fratimiu. Am inghitit in sec, uitand si ca ma durea fundul si mana.

Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
.alle.
Membru Nou
Membru Nou
.alle.


▌Nume : alle
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 21/06/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 22
▌Mesaje : 18
▌Reputatie : 0

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 1:40 pm


-Saracul de tine. Vezi sa nu te suprasoliciti, nu am vrea niciunul sa se intample ceva neplacut. Imi continuam drumul pana cand m-am lovit de cineva. Impactul a fost destul de puternic sa ne darame. Mi-am indreptat privirea catre persoana care isi cerea scuze, insa cand am vazut cine era imediat mi s-a schimbat expresia fetei.
-Aici faci tu antrenamente??
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Joi Iul 26, 2012 2:01 pm

.ella. a scris:

-Umm, pai da, la aer liber stii tu...am aberat eu pe acolo, nestiind chiar ce sa spun. Dupa ce m-am mai dezmeticit dupa impact, am adoptat o moaca de copil inocent, privindu-mi fratele cu expresia mea de caine plouat.
Insa planul meu fu intrerupt cand blonda fugi cat putu de repede spre mine, cu o fata ingrijorata.
-Arata, esti bine? intreba ea, privindu-mi suspect fratele.
Nici ca se putea mai bine de atat.
-Da, n-am nimic, mi-am julit doar palmele, am mormait eu caci nu-mi placea unde se indrepta discutia.

Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
.alle.
Membru Nou
Membru Nou
.alle.


▌Nume : alle
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 21/06/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 22
▌Mesaje : 18
▌Reputatie : 0

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Vin Iul 27, 2012 12:10 pm


Moaca lui de caine plouat nu prea ma mai impresiona, deja aveam exercitiu. Ma uitam la cei doi, abtinandu-ma cu greu sa nu rad. Am analizat-o pe adolescenta care era cu el, nu parea genul lui. Ma intrebam ce l-a facut sa iasa cu ea.
-Opa...am stricat intalnirea? Ce rau imi pare, sincer. L-am apucat pe Arata de mana, tragandu-l de jos, desi imi facea placere sa il vad asa de neajutorat.
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28Sam Iul 28, 2012 5:22 pm


-Pai, vezi...nu-i tocmai o intalnire... am mormait eu, dar fata incepu sa ma priveasca ciudat asa ca n-am mai putut continua, chiar daca nu-mi placea de ea, n-aveam niciun drept s-o fac sa sufere.
L-am lasat pe fratimiu sa ma culeaga de pe jos, incercand sa imi indrept spatele intinzandu-mi lenes trupul. Mi-am scuturat pantalonii de praf apoi mi-am privit palmele julite, gandindu-am pe unde gaseam apa sa ma spal.
Am revenit la blonda, tragand-o mai intr-o parte si spunand ca am probleme cu fratele meu si ca el nu-i de acord sa am iubita, in fine, ca ar fi mult mai bine sa plece inainte ca el sa faca o criza. Ea se rezerva, nu comenta nimic, doar aproba slab din cap, intorcandu-se cu spatele si plecand.
-Pfiu...nu e genul meu, am zis eu cand am revenit langa Shiki. Deci, ce te aduce pe aici?

Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
Continut sponsorizat





Do it Empty
MesajSubiect: Re: Do it   Do it I_icon28

Sus In jos
 
Do it
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan RPG :: Role Playing Game :: RPG Anime :: Parc-
Mergi direct la: