~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Mel Gibson

In jos 
AutorMesaj
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Mel Gibson Empty
MesajSubiect: Mel Gibson   Mel Gibson I_icon28Joi Iul 26, 2012 8:30 am

one of my favouritees! Mel Gibson 4185571537


Mel Gibson s-a născut Mel Columcille Gerard Gibson pe 3 ianuarie 1956 în Peekskill, New York, într-o familie irlandeză catolică, cu care în 1968 se mută în Australia. Dorindu-şi să devină jurnalist, Gibson studiază la Institutul Naţional de Artă Dramatică în Sydney, în compania unor oameni remarcabili precum Judy Davis. Iniţial, tânărul actor avea trac pe scenă şi era încă student când a jucat în Summer City (1976). După absolvire a jucat în câteva roluri secundare la South Australia Theatre Company. În 1979, Gibson a jucat în două filme total diferite. În drama Tim, tânărul actor de 22 de ani avea rolul unui retardat. Rolul i-a adus un premiu Sammy (unul dintre marile premii australiene). Cel de-al doilea film a fost Mad Max, unde a jucat rolul unui poliţist din viitor într-o lume aproape distrusă de un râzboi nuclear. Succesul din ambele filme îl transformă într-o vedetă. Aceste filme au fost urmate de drama Gallipoli (1981) care i-a adus un al doilea premiu Sammy pentru cel mai bun actor, Mad Max 2 (1981), The Year of Living Dangerously (1983), The Bounty (1984), şi Mad Max Beyond Thunderdome (1985), alături de cântăreaţa Tina Turner. A urmat o pauză de doi ani, însa avea să se întoarcă alături de Danny Glover în filmul lui Richard Donner, Lethal Weapon. Alte filme: Hamlet (1990), The Man Without a Face (1993), Maverik (1994), în 1995 joacă şi regizează Braveheart cu care câştigă premiul Academiei pentru cel mai bun regizor, Conspiracy Theory (1997), Payback (1999), We Were Soldiers (2000), Sixth Sense 2002 şi Signs 2002. Ulterior, după acumulări artistice şi materiale, respectiv după înfiinţarea propriei sale case de filme, şi-a arătat talentele sale regizorale în Patimile lui Hristos şi Apocalypto, filme care au avut efecte puternice, dar polarizate asupra spectatorilor.

Bibliografie

Mel Columcille Gerard Gibson s-a născut al şaselea din cei unsprezece copii ai lui Hutton Gibson şi Ann Gibson. Mama sa era australiană şi a murit în decembrie 1990. Deşi s-a născut în America, Mel şi familia lui s-au mutat în New South Wales, Australia. Mel este căsătorit cu Robyn Moore din 1980 şi alături de ea are şapte copii. O fată, Hannah, nascută în 1980, doi gemeni Edward şi Christian născuţi în 1982, Willie, născut în 1985, Louis în 1988, Milo în 1990 şi Tommy, născut în 1999. Pentru filmul "Passion of the Christ", pe care l-a regizat, scris şi produs a cheltuit 25 de milioane de dolari din propriul buzunar, dar a câştigat 210 milioane din profituri plus alte 150 pe care nu le-a încasat încă. În 2004 a câştigat mai mulţi bani decât Oprah Winfrey, J.K. Rowling, Tiger Woods, Michael Schumacher şi Steven Spielberg. Alături de Warren Beatty, Clint Eastwood, Robert Redford, Richard Attenborough şi Kevin Costner se numără printre câştigătorii Oscarului pentru cea mai bună regie, deşi aceştia sunt cunoscuti mai mult ca actori decât ca regizori. În decembrie 2004 a cumpărat insula Mago din Fiji de la un hotel japonez, pentru care a plătit 15 milioane de dolari şi plănuieşte să o transforme în locul lui personal de relaxare. Insula are doua lagune şi o incredibilă plajă cu nisip alb.


wikipedia infos av carssss ^_____^ am zis sa pun in romana sa priceapa tot poporu
asaaaa.... pot spune ca actorul asta e GENIAL, printre actorii mei preferati :x
filmul meu preferat cu el e de departe Braveheart 8-> la care mi-au dat si lacrimile, joaca prea bineee :| apoi ARMA MORTALA =))))... Riggs e genial, genial!
"Martin, ce scrie aici ?"
"Nu fumati :-j... ce scrie si pe usa. Dar ma doare fix in cot. "
hhahaaaaaa =))).
siiiiii evidet What women wants e total 8-> razi pana pici, mai ales atunci cand se epileaza, Mon Diu =))).
ah, daca stai sa te gandesti toate filmele cu el sunt exceptionale si e si regizor, il admir f mult pt asta
btw... filmul ala cu "Omul fara fata" e asa induiosator ,aww ...numai Mel putea sa isi intre in rol atit de perfect

cateva faze din Braveheart caci nu ma pot abtinee :

" cine e cel de Sus ? :| Dumnezeu... ? "

" da tata am sa le spun 8-> "

"cretinu asta nu e sanatos.........."

mel: EXACT CE AVEAM NEVOIE!!!! Mel Gibson 3196687792

restu: Mel Gibson 3177786651

=))))))). mor.
sau : tata a zis ca scap cu viata azi. nu pot sa spun acelasi lucru despre tine, wallace :( mi`a fct placere :|


sau =))))) asta e cea mai geniaala, jur:

Mda, am auzit si eu de William Wallace asta... e inalt, are 2 metri jumate! 3 aproape... scoate bile rosii pe ochi si fulgere prin fund.

mor, jur =)) ma innec de ras doar amintindu-mi. Mel Gibson 3813960834

he`s a pure genius 8->
Sus In jos
 
Mel Gibson
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ☼ คltele ☼ :: Diverse :: TV :: Actori-
Mergi direct la: