~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

• Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻

AcasaPortalInregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

Distribuiţi | 

Hello sweetheart. Are you alone?

In jos 
AutorMesaj
Era'
Membru Forum
Membru Forum

▌Nume : Andreea Daria :D
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Leu
▌Data nasterii : 23/07/1997
▌Varsta : 21
▌Puncte : 148
▌Mesaje : 134
▌Reputatie : 0

MesajSubiect: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 1:29 am

Şapte dimineaţa şi o zi oribilă, rece şi ploioasă, mai bine zis furtunoasă.

Beep. Beep. Beep. BEEP !
Telefonul continua să sune şi Sara îl auzea perfect, doar că nu voia să ridice capul din pernă. Nu se va ridica din pat. Nu. "te rog mult, te implor, opreşte-te" , gândi Sara încet şi până la urmă deschise ochii. Se uită instinctiv pe fereastră când auzi un tunet. Ura vremea de genul. Nu o suporta. Plus, îi era frică de fulgere şi tunete şi tot ce însemna zgomot puternic provocat de vreme.
Până la urmă, nemaiavând ce să facă, se ridică cu greu din pat şi îşi târâ picioarele subţiri până la baie. Îşi făcu ritualul de jumătate de oră, duş şi cinşpe' mii de creme , apoi ieşi din baie, ducându-se spre bucătărie, continuând să înjure persoana ce o sunase la ora asta. Oricum, nu se uita la telefon şi nici nu aveea de gând să sune înapoi.
Observă, înjurând toţi Sfinţii, că nu mai are nimci. Nu avea cafea. NIMIC. Nici zahăr. Oh...la naiba! Ei bine, măcar existau cafenele. Şi măcar avea una exact lângă ea.
Se întoarse în dormior unde se schimbă în nişte blugi lungi, skinny şi negri, plus un hanorac larg, alb, apoi se încălţă cu nişte converşi albi, şi după-şi prinse părul roşcat într-o coadă simplă. Coborâ afară, ştiind că se va întoarce acasă udă leoarcă şi alergă până la cafenea.

Deschise uşa, nu era aglomerat. Doar trei clienţi şi cele două chelneriţe simpatice. Luă loc la o masă, verificându-şi telefonul în timp ce comanda o cafea tare.

Deschide-te inimă , deschide-te sufletul
Deschide-te , află ce te ţine şi desprinde-te
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

▌Nume : Anna
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 24
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 1:43 am

- Pe bune, Kol, ce ai facut aseara? intreba Todd pe un ton amuzat, tarandu-si prietenul intr-o cafenea si atragand privirile celor de acolo fiindca vorbea tare. Kol pe de alta parte arata ca un zombie. Ai fost cu o fata? ii dadu un cot, ridicand din sprancene si asezandu-se la o masa nu departe de a lui Sara.
Kol ofta si isi duse mainile peste fata, incercand sa-si adune cuvintele care se amestecau in mintea lui zapacita.
- Nu, n-am fost cu nicio fata. Aseara au venit parintii mei sa luam cina. Mama nici n-a stat pana la sfarsit si a plecat la serviciu ca au aparut nu stiu ce probleme, isi iubeste mai mult munca decat pe mine... in fine. In schimb tata a stat pana de dimineata cand ai aparut tu bine mersi cu un zambet tembel pe fata si cu ideea tampita de a veni in cafeneaua asta. Si m-a tinut de vorba toata noaptea insistand ca trebuie sa preiau afacerile familiei, dar eu nu vreau, eu sunt fotograf, nu afacerist, mormai nemultumit si comanda doua expresso lungi cand chelnerita veni la masa lor. Cand isi ridica insa privirea obosita o vazu pe Sara si ii aparu un mic zambet pe buze.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 1:50 am

Avea cearcane. Arata deplorabil, insa amuzant. Nemachiata,ea considera ca e un zombie mergator si ca arata de parca tocmai ar fi calcat-o masina. Sara continua sa-si verifice mesajele , sa raspunda la ele si pana la urma, o apela pe maica-sa, care era vinovata pentru starea ei tampita in aceasta dimineata. Casca lung si lua o gura din cafeaua tare, strambandu-si usor buzele. De ce naiba-si comandase asa ceva? Ei ii placea aia dulce, cu lapte, nu chestia asta amara. DOAMNE, CE AVEA?!
- Ce-i , mama? Da, sunt bine. Nu mama, n-am varsat. Nu eram beata! Nu, nici drogata. Fiindca dormeam. Si nu stiu...pai tata m-a sunat aseara. De unde vrei sa stiu eu? Suna-l si tu. Ei, pe dracu...Dada, te sun eu. Pa, si eu mama, pa.
Inchise, aruncand telefonul pe masa si isi dadu ochii peste cap, bosumflandu-se exact ca un copil mic. Era obosita, statuse pana dimineata sa scrie si sa vorbeasca la telefon si tocmai pe la cinci adormise, nedandu-si seama cum ajunsese de pe scaun in patul ei moale.

Nici nu-l observa pe Kol, adevarul era ca nu se uita la el, ci privea pe fereastra .

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 2:00 am

- Scuza-ma un pic, mai mult, se ridica de pe scaun cu toate ca tot ce si-ar fi dorit ar fi fost sa-si puna capul pe masa si sa adoarma, chiar daca s-ar fi uitat toata lumea din cafenea stramb la el. Ajunge la masa Sarei, insa fiind cu spatele la el ea nu avea cum sa-l vada. Surase si isi puse mainile peste ochii ei. Ghici cine-i? Si ai dreptul la o singura incercare, desigur el realiza ca avea sa-si dea seama ca e el dupa vocea sa inconfundabila.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 2:07 am

Sara tresări când acesta îi puse mâinile la ochi şi surâse amuzată, punându-şi palmele rece peste mâinile lui. Nu credea că o să-l întâlnească aici, adică trecuseră câteva zile în care nu mai auzise nimic de el şi îşi spusese că noaptea aceea , din club, fusese doar o aventură, o prostie pe care nu ar fi trebuit să o facă. Dar uite că soarta o făcea să-l mai vadă încă o dată.
- Nici nu am idee. Fac pariu că eşti tipul ăla de aseară, cu care am avut parte de o noapte nebună, chiar în duş ! Parcă, nici nu îmi aduc aminte. Sau cel care a dispărut şi nu a mai dat nici un semn de viaţă, murmură Sara şi chicoti. Glumea cu el, evident, îşi dăduse seama cine era. Şi era varianta a doua, oricum seara trecută şi-o petrecuse singură.
- Eşti Kol, adăugă după dându-i cu grijă şi fineţe mâinile la o parte.

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 2:10 am

- Vezi ca stii? surase el si se aseza langa ea, pe un scaun. Nu am disparut, dar pur si simplu m-au tampit ai mei cu porcariile lor zilele astea incat n-am avut timp de nimic altceva, isi strange el buzele una in alta, parintii sai chiar erau enervanti daca credeau ca la varsta pe care o avea va face ce vor ei. Si zici ca deja ma parasesti, inainte sa fim impreuna? ridica el o spranceana facand pe suparatul.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 6:13 am

- Da, exact asta fac. Eh, e întotdeauna vina părinţilor ! ridică din umeri Sara , privindu-l obosită pe Kol. Ar fi vrut să doarmă acum, să stea în pat. Îsi mai comandă o cafea, dar de data asta cu lapte, în timp ce schiţă un zâmbet finuţ şi dulce.
- Oricum, fi liniştit, nu m-a deranjat faptul că nu mi-ai dat nici un telefon, sunt obişnuită. Şi iarta-ma ca-mi vezi fata asta, stiu ca arat groaznic,adăugă după un timp în care doar îl privise şi sentimentul acela ciudat, cum că totul dispare in jurul ei si el devinea centrul universului ei se intampla iar. Ura asta, şi el , acest tip idiot de drăguţ era de vină pentru tot !

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 6:25 am

- Sa te iert? Arati chiar foarte bine, uita-te la mine, parca m-ar fi calcat trenul! Si trenul acela din pacate e chiar mult iubitul meu tata, clatina el usor din cap amuzat. Si chiar te-as fi sunat in putinele clipe in care m-a lasat sa respir, dar... n-am avut numarul tau, adauga afisand cea mai angelica fata si cel mai inocent zambet asa cum facea mereu, ca si cum ar acoperi o nazbadie facuta, desi de data asta nu facuse chiar nimica.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 6:47 am

- Atunci dă-mi telefonul , ca data viitoare să îl ai şi să ştii să mă suni. Apropo, poţi să mă suni oricând, sunt trează şi dipsonibilă la orice. Depinde...de fapt, nu mă suna chiar mereu, doar atunci când ai nevoie şi când vrei să mă scoţi undeva. Daca nu ţine de lucrurile astea, atunci chiar nu vreau să-ţi aud vocea. De fapt, dacă voi dori asta, o să te sun eu şi-ţi vei da seama ce-mi doresc. Bine?
Sara rostise tot acest "discurs" fara sa respire, aşa că atunci când termină inspiră adânc şi surâse dulce, absolut fermecătoare, în timp ce aştepta răbătoare ca Kol să îi dea telefonul. Chelneriţa îi aduse cafeaua şi ea bău din ea, mulţumind amabilă,

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 6:54 am

- Okaaaaay, isi ingusta el privirea nesigur, razand apoi. Avea un ras placut auzului, un ras care defapt te facea si pe tine sa razi chiar daca nu era nimic amuzant. Se scotoci in buzunarele blugilor sai negri pana gasi telefonul sau super performant. Desigur tot ce avea el era de ultima generatie ori foarte scump fiindca era obisnuit cu luxul. I-l intinde ridicand usor din sprancene. Poti sa te treci ca fiind "fata roscata cu martini". glumi el amintindu-si de seara in care se cunoscusera si ea asta consumase.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 6:57 am

- Prefer să fiu" Sara, cea cu care nu m-am culcat pentru că eram prea obosit " , îi zise râzând uşor , într-un mod atrăgător, parcă sexy şi seducător fără să vrea ea, în timp ce-şi scria numărul atentă.
Îi înapoiă telefonul , apoi mai bău puţin din cafea şi căscă încă o dată, jucându-se cu cheile de la apartament. Îl privi cu coada ochiului pe Kol, apoi pe prietenul lui de la masa alăturată.
- Amicul tău nu se supără dacă-ţi petreceţi..hmm, "micul-dejun" cu mine ? îl întrebă atunci tânăra, privindu-şi în treacăt unghiile sângerii .

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 7:06 am

- Heeei, nu fi reea!! rase el din nou, lasandu-si usor capul pe spate si ciufulindu-si parul. Nu m-am culcat cu tine nu pentru ca eram obosit, puteam sa rezist, dar... nu sunt profitor si nu vreau doar sa facem sex si sa fiu inca unul din tipii cu care te-ai culcat si ai uitat de ei. Mi-am zis ca e mai bine...sa o luam usor, adauga si ridica usor din umeri. Cat despre amicul meu, nu, nu cred ca se supara, sigur agata vreo pustoaica care o sa vina in cafeneaua asta, e mai pedofil de felul lui.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 7:13 am

- Îmi pare rău pentru el. Şi dragă Kol, nu eram rea. Ziceam şi eu aşa, chicoti gingaşă şi îşi sprijini capul în palmă, privindu-l atentă pe tânăr. Mă bucur atunci că vrei şi tu acelaşi lucru ca mine, mai bine o luăm încet şi sigur decât să ne grăbim ca doi proşti, adăugă după pe un ton suav, dar melodios şi dulce .
Sara îşi îndepărtă câteva şuviţe rebele de pe frunte, căci îi împedicau vederea, mai luă o gură din cafea şi inspiră adânc, uitându-se acum în telefon, avea un tic tâmpit de-aşi verifica mesajele.

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 7:19 am

- Da, incet, asa e calea cea mai singura... si mai lunga, dar merita asteptarea, zambeste si se ridica luandu-si cafeaua de la masa unde statea Todd cu noua sa cucerire, asa cum zisese tipul nu pierdea timpul. Clatina din cap si reveni la masa Sarei band lichidul fierbinte si amarui. Siii ia spune-mi ce ai facut in timpul asta cand nu ne-am vazut? Cu siguranta lucruri mai interesante si mai putin chinuitoare decat mine.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 11:57 am

- Ce am mai făcut ? Hm, să vedem. Am aflat că tata o să treacă pe la mine, dar ţine surpriză momentul şi asta mă enervează groanzic, pentru că mă va prinde într-un moment nepotrivit -sşi sunt foarte sigură de asta - . În rest doar am scris, am cântat la pian şi iar am scris, am cam uitat să-mi fac cumpărăturile...Adică nu mai am nimic în frigider, dar trebuie să recunosc că îmi e mult prea lene să dau o tură printr-un supermarket. Fie. Nu am făcut nimic interesant ! Dar tu ? surâde dulce şi uşor , îşi flutură genele în timp ce-şi strângea părul mai bine şi îşi căuta portofelul, ca să-şi plătească consumaţia.

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 12:01 pm

- Eu mai nimic... l-am avut pe tata pe cap astfel incat sa nu pot face nimic. Omul asta e ca o lipitoare, nu pot sa cred ca imi e ruda, nu semanam absolut deloc, suntem doua antonime, clatina el usurel din cap, cateva suvite blonde mai deschis alunecand pe fruntea sa palida. Asadar scrii... mai lasa sa citesc ceea ce a compus sau tii doar pentru tine? intreba surazand dulce, apoi isi termina cafeaua sa amara si lipsita de gust.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 1:10 pm

- Hmm, cred că îţi voi arata şi tie ce scriu, daca chiar doreşti ! îi zâmbi şi se ridică de la masă, trăgându-şi gluga pe cap. Insa acum o sa ma duc acasa, pentru ca mi-am terminat cafeaua si nu mai am de ce sa stau aici. Vrei sa vi? il intreba, semanand cu un copil mic , imbracat in hainele tatalui, pentru ca hanoracul pe care il purta Sara era foarte larg , si ei ii placea la nebunie chestie asta.
Roscata incepu să se legăne de pe un picior pe altul, înfundându-şi mainile adanc in buzunarele hanoracului si trase aer adanc in piept rabdatoare, in timp ce-l privea intr-un mod bland si suav pe Kol.

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 1:14 pm

- Desigur, cum as putea sa refuz aceasta invitatie? zambeste el sclipitor cu dintii sai orbitor de albi si se ridica de la masa. Singurul lucru pe care il regret e ca n-o sa fiu aici sa vad fata lui Todd cand isi va da seama ca l-am lasat pe el sa plateasca consumatie, surade amuzat trecandu-si o mana prin parul blond, usor ravasit. Mmm, mergem? o intreaba vesel oferindu-i amabil bratul si avand din nou aceea expresie inocenta, un pic caraghioasa.

Sus In jos
Era'
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 1:30 pm

- Da, dar retrage-ţi braţul ! surâde finuţ Sara, îndreptandu-se cu pasi lenti , dar totusi de felina catre iesire. Afara inca mai ploua si chiar puternic, se pusese o vijelie oribila, vantul batea foarte tare si stropi mari de ploaie loveau asfaltul si acum, chipul micutei roscate.
Il privi peste umar pe Kol, stiind ca o urmeaza si se merse linisita pana la blocul ei, fara sa zica nimic. Era tacuta in dimineata asta, nu prea stia ce sa zica sau sa faca. Intra in bloc, fredonand un cantecel in soapta si jucandu-se cu cheile de la apartament.

Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   Sam Iul 28, 2012 1:44 pm

Kol ridica usor din umeri cand ea zise asta, fara s-o intrebe de ce sau sa prostesteze si o urma cu pasi masi, asa cum obisnuia sa-i faca. Tacu... nu stia ce sa zica, cum sa inceapa o conversatie caci risca sa spuna ceva stupid la cat de somn ii era. Vedea putin in ceata, in efect de blur si se intreba care dintre cele trei Sara era cea adevarata. Vazu pentru cateva clipe culorile amestecate asa ca se freca la ochi si totul reveni la normal. Clar era in starea aia din cauza lipsei somnului.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Hello sweetheart. Are you alone?   

Sus In jos

Hello sweetheart. Are you alone?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan RPG :: Role Playing Game :: RPG Real :: Cafenea-
Mergi direct la: