~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Pure mornin'

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28Dum Iul 29, 2012 7:15 am

Mikami Teru:

Era o dimineata destul de racoroasa avand in vedere ca era vara, iar Mikami se afla intr-o cafenea, la o masa de la geam un pic mai retrasa caci nu dorea sa atraga atentia, nu era stilul lui. Frunzari meniul subtire, inclestandu-si buzele, caci nu stia ce sa comande. O chelnerita zglobie aparu la masa lui, privindu-l cu ochii sai mari si cu un zambet gigantic pe buze.
- Aaa, o cafea cu lapte si frisca, va rog, spune intr-un final tanarul, zambind si el din politete, apoi ii dadu meniul. Lua micul rucsac pe care il purta cu el aproape peste tot si scoase o carte grea si groasa, punand-o pe masa si o deschise acolo unde era semnul de carte. Isi plimba privirea prin cafenea, nu era prea multa lume la ora aceea matinala. Ridica usor din umeri si chiar inainte sa se apuce de citit chelnerita se intoarse cu comanda lui. Multumesc, murmura politicos, band cateva guri din lichidul fierbinte si amarui. Lasa apoi cescuta la loc de farfurie si se apuca de citit.
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Re: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28Lun Iul 30, 2012 6:14 am


Avusesem noaptea libera asa ca ma culcasem devreme, voiam sa ma odihnesc, munca mea era destul de solicitanta, mai ales cand trebuia sa bei cu clientii si sa stai o zi intreaga mahmur. Cand m-am trezit nici nu-mi venea sa cred cat e ceasul, de mult nu ma mai trezisem atat de devreme, de fapt eu atunci ma culcam.
Am oftat slab, facand un dus rapid si imbracandu-ma cu o pereche de blugi negri si o camasa alba, bucuros ca scapasem de costumul de host, era mult mai lejer asa. Mi-am pus ochelarii si am parasit apartamentul. Am coborat scarile, iesind din bloc si indreptandu-ma spre cafeneaua din coltul strazii.
Am deschis silentios usa si m-am strecurat inauntru, cautand o masa libera si luand loc, oricum era destul de pustie la ora asta matinala. Chelnerita ma vazu destul de repede si alerga bucuroasa spre masa mea.
-Ooo, Shin-kun! N-ai mai trecut pe aici dimineata de mult timp. Mi-a fost dor de tine, imi spuse zambitoare.
-Da, stii cum e cu jobul si toate cele...
-Da, ai dreptate, ce ai dori?
-O cafea tare, inca ma simt mahmur.
-Sigur dulceata, vorbim mai tarziu, ok? Mai trebuie sa iau cateva comenzi.
-Desigur, i-am raspuns blondei in timp ce o priveam indepartandu-se, avea un fund destul de apetisant.

Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Re: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28Lun Iul 30, 2012 6:21 am

Auzi fara sa vrea portiuni din discutia, inclusiv partea cu "dulceata" si asta il facu sa zambeasca amuzant, insa fara sa-si ridice cumva privirea din carte si sa se uite la tanarul cu care vorbise chelnerita. Ofta incetisor, il durea putin capul, poate pentru ca se culcase prea tarziu din cauza ca nu avusese somn. Isi termina cafeau crezand ca asta il va mai ajuta putin si nu va mai simti cum ii pica ochii in gura de somn. Din pacate nici lichidul fierbinte nu-l ajuta deloc. Se propti de spatarul scaunului ducandu-si degetele reci la tampla, masand-o usor, apoi isi plimba ochii prin cafenea, ochii cazandu-i chiar pe tipul care isi comandase "o cafea tare".
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Re: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28Mar Iul 31, 2012 1:40 am


In cateva minute mi-am primit si cafeaua, blonda avusese grija sa fie cat mai rapid, doar eu eram clientul ei preferat, de fapt ajungeam sa ma intreb, ce femeie nu ma prefera?
Mi-am rotit privirea prin cafeneau aproape goala, zarind doar un vecin, o tanara si un tip care citea o carte? Ce om normal citea la ora aia? De fapt cine facea asta intr-o cafenea? In niciun caz eu.
Mi-am privit suspect cafeaua, intrebandu-ma daca se racise sau nu, dar pana la urma am luat ceasca si am lipit-o de buze, luand cateva guri, nu se racise prea mult, dar era acceptabila. Am lasat-o apoi pe farfurioara si mi-am scos telefonul din buzunar, aveam o gramada de mesaje si apeluri pierdute. Am zambit sarcastic, lasandu-l pe masa, oare clientii mei chiar credea ca-i iubesc sau ceve de genul? Ma cautau in disperare de fiecare data.
Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Re: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28Mar Iul 31, 2012 4:54 am

Il privi cateva clipe fara sa clipeasca, nedandu-si seama de ce o face. Isi scutura capul si reveni la cartea sa, dand usor pagina, iar nu dupa mult timp cand chelnerita veni sa ia ceasca goala o ruga sa-i mai aduca inca una. Aceasta aproba si se intoarse cu comanda tanarului, zambindu-i din nou.
- Ce o avea tipa asta de zambeste mereu? Zambetul ei devine enervant, gandi Mikami privind-o suspicios cum se indeparteaza. Clatina usor din cap si ridica din umeri, luand o gura de cafea. Se stramba, uitase sa-i puna frisca asa cum ii placea lui.Lua un pliculet de zahar si il turna in lichidul fierbinte sperand sa-l indulceasca macar putin.
Sus In jos
.ella.
Membru Forum
Membru Forum
.ella.


▌Nume : ella
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 25/05/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 204
▌Mesaje : 178
▌Reputatie : 2

Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Re: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28Vin Aug 03, 2012 5:34 am


Am oftat plictisit apoi am luat din nou ceasca si am baut cafeaua ramasa, ca de obicei nu stiam sa savurez sau ceva de genul, nu trebuia decat sa ma trezeasca putin si cam atat. M-am uitat din nou prin jurul meu, nu-mi placea sa stau singur, iar la cate persoane erau acolo eram sigur ca nimeni nu va veni sa se aseze la masa mea.
M-am ridicat, indreptandu-ma spre tipul cu cartea, el parea cel mai abordabil sau poate pe gustul meu? Nu stiu. M-am asezat in fata lui, zambind strengareste.
-Presupun ca nu era ocupat si ca nu te deranjez prea tare, am spus in cele din uma, punandu-mi mana pe carte si impiedicandu-l sa mai citeasca, asigurandu-ma ca era atent la mine.
-Ce-i atat de interesant la cartea aia?
Sus In jos
http://childish-dreams.forumer.ro/forum
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Re: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28Vin Aug 03, 2012 5:41 am

Avea privirea in carte, concentrandu-se la citit, cand deodata aude o voce ce-l face sa tresara puternic. Era tipul la care se holbase mai devreme. Relua in mintea lui ceea ce ii spusese, procesand parca totul cu incetinitor.
- Nu, nu era ocupat si nu ma deranjezi deloc, spune pe vocea sa linistita si calma, insa destul de incet, el nu vorbea niciodata prea tare.
- Nu e nimic interesant in mod special, doar imi ocupam timpul cu ceva, adauga ridicand usor din umeri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Pure mornin' Empty
MesajSubiect: Re: Pure mornin'   Pure mornin' I_icon28

Sus In jos
 
Pure mornin'
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 3 am in the mornin'

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan RPG :: Role Playing Game :: RPG Anime :: Cafenea-
Mergi direct la: