~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Ca in filme.

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum
» ĸιммʏ


▌Nume : Iulia
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 374
▌Mesaje : 352
▌Reputatie : 0

Ca in filme. Empty
MesajSubiect: Ca in filme.   Ca in filme. I_icon28Joi Dec 13, 2012 1:24 pm

    Primul meu oneshot, nu stiu, am grabit actiunea [cel putin asa mi se pare ] si l-am facut varza... totusi e primul... si e yaoi ^^ .Happy citire. Iaginea este ideea .



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

” Doare. ” am spus privind tavanul trist. Era a treia oara cand eram parasit dupa doi ani. Am auzit aceiasi replica de la toate trei fetele : « Oppa, te straduiesti prea mult. Simt… ca nu ne mai potrivim. » Urma sa implinesc douazeci si trei de ani in doua zile… Kana imi facuse cel mai frumos cadou : despartirea. Am ridicat un picior, plin de spuma si mi l-am pus pe marginea cazii. La fel am facut si cu celalalt si am luat spuma in ambele maini, sufland-o fara chef. Eram in cada de o ora, nereusind sa ma gandesc decat la toate ghinioanele mele. Am oftat si am scos dopul. M-am ridicat in picioare, am dat drumul la dus si m-am clatit. Am luat un prosop si mi l-am pus in jurul taliei, apoi m-am uitat in oclinda aburita. Am dat cu mana peste ea si am luat uscatorul de par, dandu-i drumul, am inceput sa-mi usuc singurul lucru care-mi placea la mine.

In sfasit… imi terminasem treaba in baie. Mi-am sters rapid corpul de apa si m-am imbracat in pijamale. La mine nu conta ca eram adult… fizic. Inca eram copil in mintea mea. Corpul ma avantaja mult in aceasta privinta, adica… nu multi de varsta mea aratau cu doi ani mai tineri. M-am pus, sau mai bine zis trantit pe pat si am cautat telefonul. M-am uitat rapid prin agenda si l-am sunat pe Yong Jun, singurul care ma consola si venea la mine de fiecare data cand aveam nevoie, chiar si la unu-doua noaptea.

” Myeong, ce ai patit ? ” a intrebat imediat cum a raspuns. Am oftat, la um moment dat gandindu-ma ca ar fi bine sa incetez. Nu trebuia sa-l deranjez pe el cu problemele mele, eram destul de matur. ” Myeong, iar dormi la telefon ? ” a inceput sa rada. Am chicotit si eu, auzindu-l imediat dupa ca vine la mine. L-am lasat sa faca ce vrea, aveam nevoie, chiar daca incercam sa trec peste singur. Cum am lasat telefonul jos am auzit soneria. Am mers repede, nerabdator si i-am deschis.

” Nu ti-am dat cheia sa suni ” ras scurt si m-am lasat ciufulit. Yong Jun era student, eu luasem o pauza de un an. Eram de aporape aceiasi varsta… numai ca el era cu doua luni mai mare si cu trei ani mai matur. ” Iar m-am straduit prea mult. “am spus, el intelegand imediat ce s-a intamplat.

” Inghetata sau prajitura? “zambetul lui era contagios. S-a descaltat si si-a pus geaca de piele in cuierul de la intrare. ” Sau poate ceva cald. Ia zi, ai chef de gatit ? ” Afara ploua… pana si ploaia tinea cu mine. Am dat din cap in semn ca da apoi am plecat dupa telefon. Cand sa ma uit prin mesaje, Yong Jun mi l-a luat din mana, ridicandu-l in sus, zicand ca ma torturez singur. Aici avea dreptate…

” Sau nu… E tarziu. Nu vei sa stai cu mine? ” l-am intrebat . M-a privit cateva secunde apoi a acceptat, punandu-mi insa o conditie. Nu eramare chestie, trebuia sama schimb. Mereu imi spunea sa fiu mai matur, sa incetez sa mai port pijamale cu panda. Am intrat in dormitor si mi-am pus pe mine o pereche de blugi si o bluza gri, careia i-am ridicat manecile pana la coate. Am iesit de acolo si m-am asezat pe canapea, unde era si Yong Jun.

” Myeong, ti-am placut de Kana? ” m-a intrebat dand drumul la televizor si inmanandu-mi o bomboana cu ciocolata. Am luat-o si am privit tavanul.

” Mhm. Parea speciala ” am bagat bomboana in gura si mi-am pus capul pe picioarele lui. Am inchis ochii, jucandu-ma cu bomboana

” Parea? ” a inceput sa se joace cu suvite din parul meu, incet-incet facandu-ma sa ma simt din ce in ce mai somnoros. I-am dat peste mana si m-am ridicat in fund, nedorind sa dorm. Era abia unspezece, niciodata nu ma culcam asa deveme. ” Myeong, decat timp suntem prieteni ? “

M-am speriat. Adica ? L-am privit, marind ochii. Nu stiam ce se intampla. ” Noua… noua ani. ” am spus clipind mirat. ” Tu ai fost cel care m-a scapat de batausul acela, ai uitat ? ” pe langa faptul ca ma tinea in suspans cu intrebarea lui, ma facea sa cred ca a uitat cum ne-am intalnit. Era… si inca este eroul meu. Ma intelege mai bine decat orice fata, prietenul meu este mai bun de o mie de ori decat orice fata.

” Nu. Cum sa uit, piticot ? Nu mi-am luat bataie dupa ? ” a ras scut, facandu-ma sa ma simt vinovat. Am lasat capul in pamant, cerandu-mi scuze. El s-a ridicat si si-a bagat mainile in buzunare. ” Stii ce ma eneveaza la tine ? ” a spus si a inceput sa se plimbe. Ce ea cu schimbaea acesta brusca de comportament ? Eram si mai speriat. L-am urmarit pana in dormitor, unde m-a privit.

” Sunt o pacoste… ” am spus lasand capul in jos si incepand sa ma joc cu degetele.

” Ma bucur ca recunosti. Vino mai apoape, trebuie sa-ti zic ceva. ” Da, mai apoape Am facut doi pasi pana am ajuns langa el, inca tinandu-mi privirea in pamant. Ma simteam mai rau acum, cand ma certam el, decat atunci cand ma cetam cu iubita mea. Noua ani… noua ani de cand eram prieteni si acum… ” De ce ma pui sa am grija de tine cand te desparti ? Nu mai bine ti-ai gasi pe cineva care stii sigur nu te-a lasa si te-ar tine pe veci ?” Deci, practic… ma simteam ca dracu

” Ti-e usor sa zici!” l-am privit in ochi simtind ca sunt gata sa plang. De ce ma simteam asa cand era suparat pe mine? Ma simteam inutil, in plus pe planeta de fiecare data cand el era suparat. ” Tu stii cum e sa iube… ” nu am apucat sa-mi termin fraza. Ochii negri a lui Yong Jun m-au ucis. Mereu era asa. A oftat si s-a incruntat.

” Mi-a ajuns, stii ? Esti oribil… ” atunci am simtit ca mor… cuvintele lui au tecut pin mine ca sabiile. Mi-am simtit obrajii luati de palmele lui si in urmatoarea de secunda, buzele lui erau lipite de ale mele. Am facut ochii mai, nestiind ce sa fac. Era bun, era dulce… era Yong Jun. Am inchis ochii si m-am lasat dus de val. I-am raspuns stangaci, uitand totul.

” Te plac e putin spus. Din prima zi… cand Chen a incercat sa se ia de tine… Mi-a ajuns, esti oribil… stii cate griji imi fac din cauza ta? Ca poti fi ranit iar ? ” Eram confuz… si parca fericit. Mi-am muscat buza inferioara, realizand cat de prost am fost. Noua ani… ma iubea de noua ani, ia eu ce faceam? Iubite false care ma paraseau si ma lasau sa plang, fara sa le pese. El a fost mereu cu mine…

” Si… eu ” am spus lasand capul in jos. Cand m-a auzit a tacut, realiand cateva secunde mai tarziu. Intr-adevar, eu… tineam la el mult, il iubeam. Nu ca prieten… mereu am crezut ca este … pefect.

”Cap patrat ” a zis si m-a sarutat a doua oara. Noua ani… atat trecuse. Poate de-asta nu puteam fi intr-o relatie normala. Am facut un pas in spate, apoi doi… pana cam cazut pe pat. Si-a pus mana pe abdomenul meu, ridicandu-i bluza. Eram constiend de rolul meu insa era… el. Aveam incedere in el. Am continuat sa-l sarut, sa ma las sarutat de mii si mi de ori.

Cand m-am trezit, dimineata pe la vreo zece, copul meu era plin de semne rosiatice. Yong Jun dormea langa mine, gol, cu o mana pe abdomenul meu. Spatele ma durea insa… am zambit si mi-am apropiat chipul de al sau, dand sa-l sarut… insa mi-a luat-o el inainte. I-am simtit mana in spatele capului si m-a tras , sarutandu-ma lung. A zambit victorios si vizibil fericit.

” Cap patrat… esti tu! ” am spus copilaros si am inceput sa rad.
***
Sus In jos
http://sarangheyaoi.wordpress.com/
Khromatique
Membru Nou
Membru Nou
Khromatique


▌Nume : Ayase
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 21/03/1993
▌Varsta : 31
▌Puncte : 14
▌Mesaje : 10
▌Reputatie : 0

Ca in filme. Empty
MesajSubiect: Re: Ca in filme.   Ca in filme. I_icon28Vin Dec 14, 2012 5:36 am

Hi there. ^_^

Da, chiar ai grăbit puţin acţiunea, dar pentru primul one shot merge, oricum vei perfecţiona chestia asta. Totuşi, nu prea poate fi numit yaoi, mai degrabă e shounen-ai.

Ai unele greşeli de tastare (unele care sper să fie greşeli de tastare), aşa că recomand să mai citesti o dată sau de două ori textul pentru a-l corecta.
Când ai semne de punctuaţie, oricare ar fi ele (virgulă, punct, două puncte, semnul întrebării, semnul exclamării), nu se lasa spaţiu înainte, se lasa doar după. Când ai ghilimele, se lasa spaţiu înaintea ghilimelelor care deschid şi dupa cele din spate. "Ceva de genul ăsta." xD

Aşezarea în pagină îmi place. Textul este mai uşor de citit cu spaţiul dintre paragrafe, aşa că e super.

Altceva nu prea am ce să spun, mai aştept ceva one shot-uri care desigur se vor mai îmbunătaţi.

Spor la scris!
Sus In jos
http://blowing-time.blogspot.ro/
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Pumpkin pie ♨


▌Nume : Klau
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 15/03/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 2686
▌Mesaje : 2323
▌Reputatie : 26

Ca in filme. Empty
MesajSubiect: Re: Ca in filme.   Ca in filme. I_icon28Mier Dec 19, 2012 11:08 pm

Oh, da~ Yaoiiii~ - nu baga in seama nebunia mea; sunt un geniu neinteles - Am un sfat pentru tine. Poate unul din cele mai reusite sfaturi ale mele de pana acum: Prelungeste. Ai avut dreptate cu grabitul actiunii. Asa ca, de ce nu-l faci mai lung? Fa un fic! Ideea e minunata. Poti incepe cu episodul in care s-au cunoscut apoi sa descrii relatia si sa ajungi la acest moment. Mie mi se pare geniala ideea si nu as lasa-o sa fie doar un one shot. Daca nu te simti pregatita sa scrii mult, atunci scrie putin. Cinci sau zece capitole sunt de ajuns.
Apoi. Renunta la chestia cu ghilimelele. Dialogul se pune cu linie de dialog. Nu de alta, dar eu ma incurcam in fraze pe acolo si trebuia sa reiau paragraful ca sa inteleg.
Frazele, iarasi, sunt o problema. Unele sunt prea lungi, altele prea scurte, unele nu au sens. Secretul e sa scrii, sa rescrii, sa verifici, apoi rescrie iar. Doar asa poti fi sigura de continutul materialului.
Redu multitudinea de puncte de suspensie. Nu era necesar. Virgulele. Vezi pe unde le pui si pe alea. Ai greseli de tastare; corecteaza textul inainte sa-l postezi. Stiu ca nu e usor sa elimini toate greselile, dar o corectura face bine.
Si, nu in ultimul rand, anunta-ma in caz ca vrei sa-l faci fic. Poate facem o colaborare, who knows? ^^ Anyway, spor la scris si succes in viitoarele tale proiecte. Kiss-you~ ^^





Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum
» ĸιммʏ


▌Nume : Iulia
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 374
▌Mesaje : 352
▌Reputatie : 0

Ca in filme. Empty
MesajSubiect: Re: Ca in filme.   Ca in filme. I_icon28Lun Dec 24, 2012 12:54 pm

@※VandaQ※ Am si ficuri mai lungi, acesta ..ar fi inca o durere decap... sa-l fac singura, probabil l-as lasa in aer. Sunt acum in progres cu trei :) Si de o colaborere ?Oaaa , chiar as vrea. Nu ai vrea sa dezvoltam acest oneshot ... daca tot iti place ^^
Sus In jos
http://sarangheyaoi.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Ca in filme. Empty
MesajSubiect: Re: Ca in filme.   Ca in filme. I_icon28

Sus In jos
 
Ca in filme.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Noua sectiune - Filme

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan Fic :: Ficuri originale :: One Shot-
Mergi direct la: