~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

• Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻

AcasaPortalInregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

Distribuiţi | 

Lays și suc.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

▌Nume : Iulia
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 21
▌Puncte : 374
▌Mesaje : 352
▌Reputatie : 0

MesajSubiect: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 2:24 pm

Era deja seară și Min încă nu știa ce poate face. părinții lui spuneau de vreo oră ca trebuie să plece că pierd avionul dar tot pierdeau timpul așteptând parcă ceva. Sora sa, Rin fugea din cameră în cameră și sărea din pat pe canapea, pe fotoliu... parcă luase ceva. Min și-a privit sora și s-a ridicat, a ciufulit-o-o scurt și i-a spus să înceteze. Fetița nu l-a ascultat și și-a continuat misiunea de a sări ca un iepure.
    Ce mai zii ... a spus numai pentru el și a auzit ușa. Părinții lui au plecat în sfârșit... și era singur, numai el și Rin. Cum se pate așa ceva ? s-a întrebat și s-a uitat pe fereastră după ei. Chiar l-au lasat singur ! Rin s-a retras în camera ei iar Minki și-a puat sticla de suc, doua pungi cu cipsuri și s-a așezat pe camapea in living Și-a dat drumul la televizor și a ales un canal la nimereală, pe un film ... sau mă rog, era o animație. Era prima dată când era singur ( sau aproape singur )

Sus In jos
http://sarangheyaoi.wordpress.com/
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

▌Nume : Klau
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 15/03/1997
▌Puncte : 2686
▌Mesaje : 2323
▌Reputatie : 26

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 2:38 pm

Se grabea sa ajunga acasa la acea familie. Stia ca trebuia sa fie mai atent cu timpul, insa niciodata nu reusea sa-si puna activitatile la punct si sa fie organizat.
Ajunse, in sfarsit, in fata acelei case, incercand sa gaseasac cuvinte prin care sa se scuze in fata angajatorilor sai; fusese angajat de o familie sa aiba grija de copiii lor, o fata si un baiat.
Ziua aceea nu fusese, oricum prea buna. Spera ca macar micutii sa fie de treaba si sa nu se certe cu ei sau sa aiba probleme; nu avea starea necesara sa puan la punct tanci si ura asta, insa aveam nevoie de bani. Batu la usa si astepta, oftand ingreunat pentru sine.

Even if it’s not now, even if it takes a little time
I will keep your spot empty, I will continue to stay here...v

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 2:44 pm

După cum a crezut, era prea frumos să fie adevărat. Exact în mijlocul filmului a auzit o bătaie în ușă. Deci, ori era mama lui care s-a întors și nu mai dorea să plece ca să rămână acasă și să-și protejeze odorul ori cine-știe ce străin care urma să stea cu ei doi până când părinții lui urmau să vină acasă. A oftat și s-a ridicat leneș, s-a scuturat de firmiturile care ajuseseră pe el și a mers la ușă. Înainte să deschisă și-a aratnajt puțin ținuta, părul... nu de alta, dar era nasol să apară așa și î fața mamei sale și în fața unui necunscut. A deschis și a clipit des.
    - Șiiii... cine ești tu ? a întrebat confuz când l-a văzut pe necunoscut.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 2:47 pm

- Ummm... Ma scuzati ca am intar... zi... spuse el cu privirea plecata, apoi isi ridica capul si vazu ca a raspuns de fapt un baiat. Am gresit adresa! Idiot, idiot, idiot! Scuze, trebuia sa ma intalnesc cu o doamna aici. Esti cumva fiul ei sau? intreba acesta inca si ami confuz. Daca acesta avea sa fie "pustiul" de care trebuia sa aiba grija, nu se supara deloc.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 2:55 pm

Deci, cum credea. A oftat si s-a dat din usa, invitandu-l prin gesturi sa intre.
    - Da, sunt fisu' ... mama a plecat deja, a lasat cred , lista in bucatarie ... cum face de fiecare data... a oftat si ,lasandu-l pe tip sa intri si sa inchida usa s-a intors in livind. S-a aplecat peste cnapea si a luat telecomanda , punga de cipsuri si s-a ridicat. l-a privit pe tip , farasa se gandeasca la multe... era doar putin nervos ca parintii lui nu aveau prea multa increre in el. Acum, era un tip... deci era mai bine. Nu trebuia sa se mai schimbe ca de fiecare data, putea ramane in acei pantaloni pana la genunchi, albi si maieu.
    - Eu sunt Min, sora mea e in camera ei. Mi-e foame, ce stii sa gatesti ? l-a intrebat purtandu-se de parca era acolo de ani. Era invatat pana la urma...sa stea cu cineva.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:00 pm

Se uita la tip usor ironic si, fara sa il bage in seama, se duse in bucatarie, gaind, intr-adevar, o lista cu lucrurile ce trebuie facute si numerele de telefon ale ambilor parinti si cu 112. Mai usor... Stau cu niste copii, nu cu criminali in serie. Desi, al ce privire are baiatul, ma astept ca al cine sa vrea sa ma faca pe mine... isi spuse el si chicoti amuzat de proprii-le-i ganduri. Era doar un baiat. Ce rau putea afce? Inafara de a nu-l acsulta cand ii spune sa inchida televizorul si sa nu se spele pe dinti inainte de culcare.
Reveni in sufragerie si ii spuse baiatului pe un ton serios:
- Numele e Sehun, jos picioarele de pe masa si du-te si vezi ce e in frigider. Eu ma duc dupa sora ta... pustiule.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:08 pm

Sehun, deci ? A oftat si l-a privit cateva secunde. De ce sa mearga sa se uite singur ? Nu el trebuia sa aiba grija de " copii mamei " ? Si-a dat piciarele jos de pe masa, cum ii ceruse apoi s-a strambat copilaros la el, apoi a scos limba.
    - Nu sunt puști, am șaptesprezece ani ! a spus si ș-a ridicat. L-a urmărit până la camera surorii sale și a intrat înaintea sa. Vreau ceva dulce ! Sehun, ai grija de noi... nu , Rin ?a spus si si-a luat sora in brate. Se comporta ca un copil, până și fetița era mai matură decât el. l-aîmpins si i-a zambit lui Sehun. Min s-a ridicat bosumflat și a ieșit din cameră.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:13 pm

Ofta din nou mai mult pentru sine si isi spuse in gand sa fie calm, apoi lua fetita de o mana si facu cunostinta cu ea, coborand inapoi in living.
- Ma bucur ca macar tu etsi matura, ii spuse fetei, vazand ca aceasta era destul de "mare" cat sa gandeasac mai mult ca frate-su. Zeilor, dati-mi rabdare... Rin, ce anume vrei sa mananci? spuse acesta zmabind si fata, dupa ce se agndi o clipa, spuse sraind in bratele lui:
R: Vreau pizza! O ridica in brate si spuse, indreptandu-se spre bucatarie:
- Bun. Vom face o pizza delicioasa. Min, jos de pe canapea si arata-mi exact unde pot gasi ingredientele! spuse acesta si o lasa pe fata pe un scaun din bucatarie.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:20 pm

Macar unul dintre ei se ințelegea bine cu Sehun. Min si-a reluat locul pe canapea, dar nu a reusit sa stea mult pentru ca l-a auzit pe Sehun . S-a ridicat și s-a dus la bucătărie. S-a așezat pe masă și a început să dea din picioare.
    - Nu mai fi așa autoritat, cere frumos! a spus la fel de bosumflat. Rin a inceput sa rada de fratele ei, ca na, cine nu ar rade. Ce vrei sa faci ? l-a intrebat zambindu-i, si revenindu-si din acea stare de suparaacios. Urma sa fie alintatul. Daca e sa fie asa, macar sa ii fac viata un iad, cum o fac celorlalti! gandi si zambi rautacios fara sa-si dea seama. Dorea sa arate ca merita sa stea singur, chiar daca nu ii mergea si tot ce facea era sa arate ca are nevoie de supraveghere.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:23 pm

Cand Min il intrerupse din discutia lui cu Rin, Sehun se intoarse spre el si ii spuse pe un ton inca si mai enervat:
- "Scuze ca te intrerup. Cu ce te pot ajuta?" Cred ca asa trebuia sa incepi. Baiatul avea nevoie de ceva corectie de comportament; nu era ca si cum se interesa prea mult de educatia lui, insa nu avea chef sa fie nervos toata seara. Pizza. Asa ca, te rog, arata-mi unde pot gasi ingrediente, continua el si deschise frigiderul, uitandu-se prin el.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:30 pm

Stia că o caută cu lumânarea, dar ce se poate întâmpla ? A dat din umeri și s-a dat jos de pe masă. A căutat prin dulap, lovindu-l pe Sehun de câteva ori, din greșeală... dacă o făcea intenționat ar fi fost mai tare și a umplut masa cu ingredientele necesare.
    - Așa e mai bine, nenea Sehun ? l-a intrebat si a luat un morcv dpe care l-a curatat si a muscat din el. Vreau sa ajut! a continuat si, tinand leguma in gura a scos cutitul din sertar si fundul pe care trebuia sa puna.
    Ce trebuie sa fac? a intrebat clipind des. Fetita s-a ridicat de pe scaun si a plecat din camera,dar nu inainte sa le spuna sa se grabeasca, ca ii este foame.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:35 pm

Se uita usor neicrezator la baiat si spuse, lovindu-l peste umar si zambind enervat:
- Bine, amice. Uite cum facem. Am o misiune importanta pentru tine. Tu... Se apropie de urechea baiatului si ii sopti secretuos: O sa stai jos pe scaun so o sa te plictisesti uitandu-te la mine, sau iti aduni degetele de pe jos daca chiar vrei sa ajuti. Stia ca era dur cu pustiul si ca nu avea nicio vina pentru indispozitia lui, dar nu putea sa se astepte la o persoana zambitoate si dulce, nu? Nu era felul lui de a fi.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:41 pm

Chiar dacă drea să ajute, cu tipu' astă nu-i mergea. A pus imediat botul și, atunci când acesta s-a aprpiat și i-a spus la ureche acele cuvinte, chiar dacă erarăutăcios , vocea lui i-a intrat în toate " colțutile " copului său. A roșit puțin, spre norocul lui nu foarte vizibilși a dat din capîn semn că da. Serios, ce-i cu el ? se intreba privindu-l incruntat. Nu se gandea la multe, dar că era diferitde toți care au încercat să aibă grijă de cei doi frați.
    Atunci vorbește cu mine. Mă plictisesc ! a spus șinându-și palmele pe scaun intre picioare și aplecându-se ușor în față. A început să dea din picioare și a scos limba la Sehun.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:45 pm

Aproape ca incepuse sa chicoteasca cand ii vazu expresia copilaroasa; baiatul asta era chiar infantil. El nu fusese mai niciodata asa. Cumva, il faceam sa se simta bine venit.
-Baga limba in gura, in primul rand. In al doilea rand, nu te cunosc, deci nu am nici un subiect de discutie. Daca vrei, vorbeste, eu pot asculta, spuse el si continua sa gateasca.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:50 pm

Păi facem cunoștință, vrbim pe rând..nu așa e normal ?
a intrebat clipind des. Era ignorat și nu suporta asta, dorea să pălăvrăgescă cu Sehun, chiar dacă l-a întlnit de câteva minute. S-a dat jos de pe scaun și s-a dus lângă el.
Câți ani ai ? l-a intrebat copilăros, abținându-se cu greu să nu " deguste " din ceea ce făcea Sehun. Și-a mușcat buza inferioară și și-a dus mâna în cap. "

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:54 pm

Il privi cu coada ochiului si ii baga o msalina in gura, spunand aproape automat:
- Nouasprezece. Dar nu inteleg de ce te-ar interesa sa am cunosti. Nu e ca si cum sunt de acum un nou membru al familiei tale. Doar stau cu voi cateva zile, spuse Sehun si lua si el o maslina, bagand-o in gura. Stia ca are dreptate: la ce bun sa se intereseze de el. El se gandea doar sa il suporte pe Min cateva zile, ca sa poata lua acei bani. Nu avea nevoie de "cunoasteri" si imprieteniri.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 3:59 pm

A făcut ochii mari și a acceptat măslina. A oftat și i-a luat cuțitul din mână, se se asigure că nu se întamplă nimic rău și apoi a început să-l ciufulească cu ambele mâini.
-Mă interesează, na! a spus continuând să-l ciufuulească. Avea părul așa moale. Și da, pentru două săptâmini ești noul membru al familiei... sau mama nu ți-a zis când se întoarce? s-a oprit și l-a privit clipind des. Acum era chiar un copil mai mare. S-a strâmbat și s-a făcut căpleacă, dar s-a întors și și-a băgat ambele mâini în părul lui Sehun. Chiar o căuta, dar asta era partea a doua.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:03 pm

Incerca sa il faca sa incete, spunandu-i de mai multe ori sa se opreasca, apoi ofta usurat ca vrea sa plece si arspunse aproape bolborosind:
- Mi-a spus... Isi lua din nou cutitul si incepu sa taie apoi ciupercile, cand simti din nou acele maini in parul lui. Zambi rautacios si lua putina faina, intorcandu-se spre baiat cu un zambet jucaus pe chip. Nu ma fa sa fac asta, spuse el si se apropie de el cu pasi siguri.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:10 pm

A scos rautacios limba la el si a luat si el niste făină pe care a aruncat-o pe Sehun fără să-i mai pese că și el ar putea ajunge o gogoașă enormă.
Te invit, nenea Sehun... a spus și sa întors cu spatele la el, dând ușor din fund. Adevărul era că nu trecuse mult timp și deja renunțase la gândul de a-i face zilele petrecute cu el un coșmar. S-a întors cu fața la el și , cpliind des i-a spus.
- Ești diferit... imi place de tine! a scos din nu limba, ăsta era un tic.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:13 pm

Chicoti fara sa vrea si se apropie de el, aproape strivindu-l intre corpul lui si perete, apoi ii sopti:
- Si eu te... Insa in loc sa continue propozitia ii intinse toata faina pe fata si spuse pe un ton amuzat, revenind la gatitul lui: Si eu te consider un pusti extrem de enervant.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:17 pm

A gemut incet cand corpurile lor s-au atins si a rosit din cauza acelui sunet. A inchis ochii sa nu-i intre făina in ochi si a tusit usor când Sehun s-a depărtat de el. Enervant? își spuse și s-a aporpiat de el. l-a privit lung, incruntat .
Acum nu-mi place de tine. Eu nu sunt enervant! a spus și a mai luat din faina și de data asta nu a afruntat-o la nimereala ci i-a făcut ce îi făcuse și Sehun lui : i-a întins-o pe față.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:21 pm

Se opri din batutul oaualor si se uita enervat spre baiat, apoi ofta, impunandu-si din nou sa se aclmeze; baiatul era doar copilaris si trebuia sa se obisuiasca cu asta.
-Acum chiar m-ai enervat. Vino la "nenea Sehun"! spuse el jucaus si lua un ou, zambidn rautacios. Pana la urma, Rin avea sa manance pizza de pe ei doi, daca mai continuau asa.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:26 pm

- Nu! lasă oul! a spus dându-se câțiva pași în spate Lasă-l! a repetat și s-a apropiat de el cu gandul de a i-lua. Doar nu avea de gând să devină pizza, Rin s-ar fi supărat. A renunțat la la ceea ce gandea, adică de a-i mai lua oul și iar s-a depărtat de el, până a simțit peretele în spatele lui.
- Lasă-l jos, Rin ce mai mănâncă ? l-a întrebat punându-și mânile ca scut. Asta e, devenea pizza, prăjitură... lasă, mai e timp.

Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:30 pm

Incepu sa rada amuzat si ii spuse, ciufulindu-i parul:
-Credeai ca am de gand sa fac asta? Nu sunt un copil. Ca tine. Accentua voit ultimele cuvinte, ca Min sa-si stie totusi pozitia in acel peisaj. El era cel responsabil si totodata "conducatorul" lor. Reveni la pizza lui si o termian de monstat in sfarsit, punand-o in cuptor.
-Cat se face pizza, mai bine te-ai spala, spuse el, stargandu-si mainile de un prosop.

Sus In jos
» ĸιммʏ
Membru Forum
Membru Forum

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   Joi Dec 27, 2012 4:34 pm

A oftat ușurat când a văzut că Sehun a renunțat la ideea de al face pe el pizza apoi l-a urmărit în liniște până a văzut pizza în cuptor. Deci urma să pape ceva bun...sau să încerce. S-a gândit la ce spusese.. Eh, și până la urmă... dacă era copil, ce? S-a strâmbat la el și s-a dus lângă cuptor, cât mai apape de Sehun.
- Știi, ar trebui să te pun pe tin să mă speli că tu m-ai murdărit! a spus, dându-și seama apoi ce conotație a avut propoziția. A roșit și a mormăit un " mă duc să mă spăl " sperând ca numai el să se fi gândit așa.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Lays și suc.   

Sus In jos

Lays și suc.
Sus 
Pagina 1 din 10Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan RPG :: Role Playing Game :: RPG Real :: Camera de zi-
Mergi direct la: