~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

• Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻

AcasaPortalInregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

Distribuiţi | 

Prieteni

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Monochrome
Membru Forum
Membru Forum

▌Nume : Simona
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 13/12/1996
▌Varsta : 21
▌Puncte : 43
▌Mesaje : 36
▌Reputatie : 1

MesajSubiect: Prieteni    Joi Ian 03, 2013 10:09 am

Ok, m-am gandit sa deschis acest subiect astazi, in timp ce aveam o discutie in contradictoriu cu un tip de 21 de ani.
El sustine mult si bine ca prietenii nu exista si exista doar dusmani, ca daca ai un prieten foarte bun in care ai incredere e cea mai mare greseala and something like that.
Consider ca fiecare avem o persoana careia ii putem povestii orice, in care sa avem incredere si in care ne putem pune baza in ei oricand in afara de familie.
Eu am doi prieteni foarte buni, o tipa si un tip, am ani de prietenie cu ei, le pot spune absolut orice, stiu chiar mai multe lucruri despre mine decat familia mea..
Da, ok, exista si persoane care sunt cu doua fete, dar atunci cand ai ani intregi de prietenie cu unele persoane consider ca atunci stii ca poti avea incredere.
Voi ce credeti?

Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.

▌Nume : Oly
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 20
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

MesajSubiect: Re: Prieteni    Joi Ian 03, 2013 10:20 am

Trebuie sa recunosc ca exista fel si fel de prieteni. Pana si cei mai buni se transforma in cei mai aprigi dusmani cateodata [mi s-a intamplat.] Intr-adevar, este foarte greu sa gasesti acel amic caruia sa-i spui totul, pentru ca multe persoane nu stiu ce inseamna a pastra un secret, insa sunt sigura ca exista acel amic adevarat pentru oricine. Exista prieteni, dar trebuie sa ne deschidem ochii si sa-i cautam unde trebuie.

"You don't give people hope..."

I only wish you weren't my friend 

Then I could hurt you in the end ⊕    

I never claimed to be a saint  †    

Ooh, my own was banished long ago

It took the death of hope to let you go...

"You take it away..."
Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid

▌Nume : Klau
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 15/03/1997
▌Varsta : 20
▌Puncte : 2686
▌Mesaje : 2323
▌Reputatie : 26

MesajSubiect: Re: Prieteni    Vin Ian 04, 2013 4:53 am

Oh~ Sunt sadica si nedrepta cand spun ca nu exista prieteni. Insa, pana la urma, depinde de fiecare ce intelegem prin notiunea de "prieteni". Pentru mine, de exemplu, termenul asta e cam... Sacru! Asta e cuvantul! C'mon~ Adica, nu ii poti spune unei persoane de pe strada, pe care o cunosti de cinci minute prieten. Si inca nu am ajuns sa spun TOT despre mine unei persoane. Poate e de vina tendinta mea de a nu avea incredere prea mare in oameni. Insa, da, am amici si amice cu care ma inteleg si pot vorbi depsre chestii variate, insa sa am o persoana careia sa ii spun tot nu cred ca exista. De aceea, cel mai bine ma inteleg cu mine~ :))
Si eu am tot doua persoane in care am multa incredere, in jur de 98 %, insa nu am incredere totala in nimeni. Mne, ce sa fac~ Firea mea paranoica nu ma lasa~ ^^ Si viata m-a invatat ca, cateodata, secretele chiar trebuie sa ramana secrete si ca nimeni nu are cum sa te inteleaga mai bine decat tu insuti.

Even if it’s not now, even if it takes a little time
I will keep your spot empty, I will continue to stay here...v

Sus In jos
Diavola
V.I.P.
V.I.P.

▌Nume : Deea....(sa nu va aud ca ma strigati asa)
▌Data nasterii : 29/11/1998
▌Varsta : 19
▌Puncte : 1081
▌Mesaje : 1059
▌Reputatie : 2

MesajSubiect: Re: Prieteni    Vin Ian 04, 2013 6:23 am

Bună! Prietenii sunt un subiect delicat pentru mine, pentru că nu pot spune că am un prieten adevărat în realitate. Numeşti pe cineva prieten, după o perioadă de timp când ţi-a demonstrat că el chiar merită acel renume. Am întâlnit recent un posibil prieten chiar în iubitul meu, i-am acordat toată încrederea mea, dar acum depinde dacă mă trădează. Acum depinde, a aflat destul de multe secrete şi circumstanţele mă fac să cred că ar putea fi îndreptat să divulge micile secrete, dar dacă se doveşte că n-o face, atunci pot spune că o să-l numesc mereu iubitul meu şi prietenul meu.
În domeniul ce ţine de virtual am amici şi prieteni, şi am şi persoane în care chiar am încredere, într-un fel pentru că ştiu că n-au ce face cu secretele mele, nu-mi ştiu apropriaţii şi aşa ştiu că nu se vor duce la ei să le spună că le-am zis nu ştiu ce şi alte chestii de genul.
Eu una ştiu să păstrez un secret, am păstrat multe secrete, dar doar pentru persoanele care chiar meritau să fac asta... Se mai întâmpla ca o persoană care m-a trădat în trecut să aibă încredere în mine, ei bine nu spuneam direct ceea ce mi-a spus, însă nu garantam şi că n-am fi dezbătut subiectul.
Termenul folosit de Klau este chiar foarte bun, prietenia este sacră, păcat că mulţi nu ştiu s-o aprecieze... lumea ar fi mult mai bună.
Încredere deplină n-am în nimeni, prefer să ştiu doar eu anumite secrete mult prea intime, care ar părea ciudate în mediu exterior sau care mi-ar putea păta reputaţia în faţa unor persoane. Prietenele mele de pe internet sunt reduse la un numar de cinci-şase, dacă le-aş avea şi în realitate, aş putea să fiu deschisă sută la sută, pentru că am încredere în ele.
Un posibil om în care aş putea avea deplină încredere ar fi prietenul meu, care mi-a demonstrat că-i matur şi că nu se duce imediat cu vorba, că ştie să păstreze un secret, dar niciodată să nu spui niciodată, încă e la testare pentru următoarele trei-patru luni.
Acestea fiind spuse, eu consider că există prieteni adevăraţi, însă totul depinde de nişte factori, şi ai puţine şanse să găseşti persoane compatibile cu tine, în ceea ce priveşte prietenia.

Dragostea este trecatoare, ca un apus de soare.
Sus In jos
http://fansasusaku.worldnaruto.com/
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator

▌Nume : Delia :)
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 21
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

MesajSubiect: Re: Prieteni    Dum Ian 06, 2013 2:21 pm

Hmm prietenii, pot sa spun ca numesc cu greu pe cineva prieten, in rest toate sunt cunostinte, amici, colegi etc. Poate ca sunt singura de pe aici care nu are un priten cel mai bun, stiti voi din copilarie. Adica am avut pana a inceput gimnaziul undeva prin clasa a 6-a, simt ca i-am pierdut si de atunci eu nu stiu cum sa zic, dar eu nu fac parte din niciun grup stabil, eu sunt amica tuturor, pe toti ii tratez egal. Recunosc exista 1,2 maxim 3 persoane la care tin mult Unul dintre ei e la foarte mare departare. Urasc cand persoanele din jurul meu imi spun ca trebuie sa aleg intre X si Y sau "nu-i ajuta, ce ei te-au ajutat pe tine?" Serios? Eu daca vreau sa ajut pe cineva nu inseamna ca sunteti legati sufleteste, da-o incolo.
La mine sa fim priteni inseamna ceva stadiu inalt, stiti voi.. cum zice una dintre persoanele mele dragi: Toti din lume iti sunt cunostinete, colegi, vecini, dar prieteni iti sunt cati sa-i poti numara pe degete. Nu zic acuma vai doamne sa nu vorbiti si cu alte persoane, numai ca trebuie sa ai grija deorece oamenii sunt niste fiinte rele. Cand totul e roz sunteti "BFF" (urat cuvant), iar cand se preface in negru sunteti necunoscuti. Arat de parca as fi de imprumutat?
Ceea ce am vrut eu sa zici aici este ca pritenii trebuie alesi cu grija. Dintr-un morman de nisip, poti sa gasesti un diamant pe care sa-l ai cu tine pana la ziua in care te baga intr-un cosciug. :)
Stiti ce, eu am un cel mai bun prieten. Il cheama Ivan si e un animal mare de plus. :))

"Let me join you! I don't care what you people say.. I'm not Satan's son...
I'm no relation to that filthy beast!! My only father.. is the old man!"
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prieteni    

Sus In jos

Prieteni
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» LA MULTI ANI......de ziua ta!