~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Gravitation info

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

Gravitation info Empty
MesajSubiect: Gravitation info   Gravitation info I_icon28Mar Sept 06, 2011 3:50 am

Gravitation (グラビテーション, Gurabitēshon?) este o serie manga shōnen-ai scrisă de Maki Murakami. Mai târziu a fost adaptată într-o serie anime, regizată de Bob Shirohata.

Povestea urmează încercările lui Shuichi Shindou şi ale trupei sale, Bad Luck, de a deveni cea mai în vogă trupă din Japonia. După cum spune şi subiectul, anime-ul prezintă multă muzică şi comedie, personaje diverse, dar şi dramă şi violenţă.




Subiectul

Povestea gravitează în jurul unui cântăreţ energetic, Shuichi Shindou, cu trupa lui, Bad Luck, şi a încercărilor lui de a deveni cea mai în vogă trupă din Japonia, asemenea faimosului său idol Ryuuichi Sakuma, cântăreţul formaţiei Nittle Grasper. Într-o seară, Shuichi scria versurile pentru o melodie, când hârtia îi este luată de vânt, ajungând la un bărbat înalt şi blond. Bărbatul îi spune lui Shuichi că nu are talent, fapt care îl răneşte profund pe băiat. Aceasta a fost prima, dar nu şi ultima întâlnire, Shuichi devenind interesat de bărbat , care se dovedeşte că e romancierul, Eiri Yuki (Uesugi).

Povestea continuă cu începutul succesului trupei Bad Luck şi rivalitatea cu formaţia ASK; reformarea trupei Nittle Grasper; revenirea logodnicei lui Yuki; scandalul public care înconjoară relaţia lui Yuki cu Shuichi; încercările familiei lui Yuki să-l ţină pe Shuichi departe de el; şi durerosul secret al lui Yuki.
Sus In jos
Simi
Membru Forum
Membru Forum
Simi


▌Nume : Adriana Maria Bacescu
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 21/09/2000
▌Varsta : 23
▌Puncte : 46
▌Mesaje : 28
▌Reputatie : 0

Gravitation info Empty
MesajSubiect: Re: Gravitation info   Gravitation info I_icon28Joi Ian 05, 2012 1:34 am

mie una am vazut mi-a placut
Sus In jos
Psycho
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Psycho


▌Nume : Pedofil nepretentios.
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 27/05/1920
▌Varsta : 103
▌Puncte : 533
▌Mesaje : 464
▌Reputatie : 2

Gravitation info Empty
MesajSubiect: Re: Gravitation info   Gravitation info I_icon28Vin Ian 06, 2012 6:16 am

A-a-a spus cineva Gravitation? Fanul nr 1 este prezent. Si la mine la fel ca la majoritatea a fost primul meu yaoi. Am vazut toate episoadele si OVA-ul si am citit toata manga. Si Gravitation si cateva capitole cu Yuki si Suichi din Gravitation Dj. Sincer iubesc cel mai tare acest anime. Am vazut o groaza si totusi asta va ramane mereu primul. Ii iubesc asa tare pe Yuki si Suichi. Am ras cu lacrimi la aproape toate fazele. Nu voi uita niciodata acest anime. Imi face o deosebita placere sa revad toate momentele sau sa le citesc in manga. Acest anime arata ca atunci cand esti descurajat si nimeni nu are incredere in tine, tu trebuie sa continui sa lupti pentru ce soresti . Well... sa nu ma mai lungesc. Pe scurt un anime de nota n.

Psycho XD
Sus In jos
Passion pour chocolat
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
avatar


▌Nume : Ellya
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 10/12/1993
▌Varsta : 30
▌Puncte : 18
▌Mesaje : 14
▌Reputatie : 0

Gravitation info Empty
MesajSubiect: Re: Gravitation info   Gravitation info I_icon28Dum Apr 15, 2012 12:40 pm

A fost primul meu shounen ai si mi-a placut tare mult!Cred ca l-am vazut prima data pe Animax - pe vremea cand il prindeam.
Grafica e foarte draguta si mi-au placut si personajele.^_^
Sus In jos
Deyu
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Deyu


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Scorpion
▌Data nasterii : 03/11/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 587
▌Mesaje : 547
▌Reputatie : 16

Gravitation info Empty
MesajSubiect: Re: Gravitation info   Gravitation info I_icon28Lun Apr 16, 2012 1:43 am



Gravitatio! Ce pot spune despre el... pai l-am vazut cand eram mai mica pe Animax si a fost primul meu yaoi. Pe acea vreme nu intelegeam de ce se pupa un baiat cu un baiat. :))
Insa cand am inceput sa ma uit la anime-uri am urmarit inca o data Gravitation si pur si simplu asa a inceput dragostea mea pentru yaoi. A fost si este un anime minunat, pe care l-am urmarit cu sufletul la gura, am ras in toate momentele impreuna cu Shuichi atunci cand se prostea si pot spune ca a fost unul din anime-urile din care am preluat o lectie importanta: Lupta pentru visul tau si mai ales pentru iubire. Port cu drag in suflet acest anime! Unul dintre cele mai bune (parerea mea) !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gravitation info Empty
MesajSubiect: Re: Gravitation info   Gravitation info I_icon28

Sus In jos
 
Gravitation info
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Gravitation-
Mergi direct la: