~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Shuichi Minamino/Yoko Kurama

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
xxIrinutzaxx
Membru Forum
Membru Forum
xxIrinutzaxx


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 08/06/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 277
▌Mesaje : 186
▌Reputatie : 3

Shuichi Minamino/Yoko Kurama Empty
MesajSubiect: Shuichi Minamino/Yoko Kurama   Shuichi Minamino/Yoko Kurama I_icon28Dum Aug 21, 2011 3:55 am

Shuichi Minamino

Shuichi Minamino este numele sub care Kurama este cunoscut de catre familie (mama, tatal vitreg si mai tarziu, fratele mai mic) si la scoala. Aceasta este si forma umana a lui Yoko Kurama, un spirit demonic vulpe care a ocupat trupul unui copil nenascut pentru a-si salva viata.
Contrar cu spiritul sau, Shuichi ajunge sa-si iubeasca familia, in special mama, si sa isi faca prieteni pentru care ar fi gata sa-si dea viata.
Shuichi este genul de student model, avand adesea cea mai mare medie din scoala pe anul sau, este manierat si elegat si acest lucru il face sa aiba o multime de fan-cluburi si sa fie invitat in mai multe cluburi pentru a atrage membrii noi.

Ca luptator, este cunoscut sub numele de Kurama, care este folosit in majoritatea timpului, de prietenii sai.
Comparativ cu ale lui Yoko, puterile lui Shuichi sunt limitate, cam toate plantele din Lumea Umana si o parte din celelata lume.

Nascut in Ningenkai sau Lumea Umana cu 15 ani in urma, Shuichi este imaginea studentului si fiului perfect, fiind inteligent si protector fata de cei apropiati, in special fata de mama sa umana, Shiori.

Cand nu lupta inpreuna cu Hiei, Yusuke si Kuwabara ca Detectiv Spiritual, se ocupa de scoala, fiind student la academia privata Meiou High.
Cel mai apropiat prieten pare sa-i fie Hiei, un demon de foc, cu care ajunge sa formeze echipa ori de cate ori grupul original (de 4) trebuia sa se desparta.

Shuichi Minamino/Yoko Kurama _shuichi


Shuichi Minamino/Yoko Kurama 280px-Yoko_1
Sus In jos
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

Shuichi Minamino/Yoko Kurama Empty
MesajSubiect: Re: Shuichi Minamino/Yoko Kurama   Shuichi Minamino/Yoko Kurama I_icon28Dum Iul 01, 2012 3:34 am

Deci el in anime era strigat pe 3 nume: Suichi, Kurama si Yoko. Insa eu mereu ii ziceam Kurama, era mult mai simplu. Si da el e personajul meu favorit. Prima data cand l`am vazut "Ma asta e femeie sigur." Apoi cand am aflat ca e baiat, am fost ceva de genul O.O Oricum imi place mult de el.
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Shuichi Minamino/Yoko Kurama Empty
MesajSubiect: Re: Shuichi Minamino/Yoko Kurama   Shuichi Minamino/Yoko Kurama I_icon28Vin Iul 27, 2012 7:59 am

tin minte ca atunci cand eram mici eu si prietena mea cea mai buna stateam pe afara si ea ma innebunea Kurama in sus, Kurama in jos, trebuie sa te uiti la anime fiindca e genial si numai ca sa nu ma mai bata la cap am inceput sa ma uit :)) intr-adevar e foarte dragut <3 si eu tot Kurama ii ziceam din obisnuinta. imi place foarte mult cum arata ca demon vulpe @-)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Shuichi Minamino/Yoko Kurama Empty
MesajSubiect: Re: Shuichi Minamino/Yoko Kurama   Shuichi Minamino/Yoko Kurama I_icon28

Sus In jos
 
Shuichi Minamino/Yoko Kurama
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Yu Yu Hakusho-
Mergi direct la: