~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

• Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻

AcasaPortalInregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

Distribuiţi | 

Despre personaje

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum

▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 20
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

MesajSubiect: Despre personaje   Dum Aug 21, 2011 6:30 am

PERSONAJE

Sursa: Anime angels

Makoto Ito - e un virginel si e indragostit, dar apare o tipa care se ofera sa faca cu el ceea ce orice adolescent virgin vrea sa faca. Nu e orice tipa, e una draguta, sociabila, langa care te simti in largul tau ..o refuzi pentru ca ai prietena ? Nu ^^" Phuck the morals! Evident ca dispretuiesc personajul, evident ca imi este greata vazandu-i comportamentul, dar asta nu schimba cu nimic realitatea. Bwhahaah "trag la gaura" ...cum spunea cineva...As fi vrut, ca la finalul animeului, sa il vad singur, parasit de toate fetele, incapabil sa mai gaseasca pe cineva intreg sau nu la minte care sa ii fie alaturi, dar nu mort...moartea nu a rezolvat niciodata nimic si nici nu a invatat pe cineva vreo lectie, din acest motiv nu as recomanda acest anime. Gaseste o rezolvare de "Stiri protv" unei situatii care se putea rezolva altfel si care trebuia rezolvata altfel...daca voiau sa fie o "fabula moralizatoare" ...[ma refer la finalul seriei si la comentariul de la sf episodului...].

Kotonoha Katsura - personajul care m-a enervat constant pe parcursul seriei. Este frumoasa, este dotata [big breast], este culta [pp asta pt ca vesnic citea si pt ca era reprezenta clasei - poate gresesc,daca da ^^" ingore this aspect], sufletista...dar - din pacate - genul de "om" care nu stie ca prea multa bunatate este sinonima cu prostia. Mi-a parut rau pentru ea, e genul care merita o viata linistita, dar din pacate e smulsa din rutina ei doar pentru a fi calcata in picioare. Pacat...Jizaz, lipsa ei de reactii m-a infuriat cumplit, de fapt leguma care a devenit...E personajul fara vina, mult prea inocent pentru o lume murdara ^^" nu o plac, pentru ca nu imi plac oamenii slabi ^^", dar ar fi frumos daca...

Sekai Saionji pana aproape de ultimul episod am simpatizat cu ea. Asta pentru ca mi-a amintit de Kimi ga , iar acolo...in aceeasi situatie am inclinat spre...
Ultimul episod insa o arata ca pe un monstru de egoism. La inceput face cercetari pentru Setsuna care era indragostita de el, apoi o da la o parte pe Setsuna [cerandu-i sa schimbe locul cu ea], apoi il cupleaza cu Kotonoha ca sa il faca s-o insele...Mereu mi-a fost greata de femeile/fetele care intervin intrun cuplu, pe principiul noi ne iubim ... ^^" am dreptul sa ii despart, parca ma simt bine cand sunt inselate si ele *rade* [nu, nu am sechele de genul asta]...Insaaaaaaa, de la a insela pe ascuns ...pana la a fi gravida si a implora in timp ce aia isi iau limba in gura in fata ta...e un drum lung si o pedeapsa prea aspra...And then again...Kotonoha nu a luat cutitu' sa-i taie gatul lui ITou cand a fost inselata...

Setsuna Kiyoura - desi nu am un personaj favorit... *rade* cel mai indulgenta sunt cu ea. SI-a tinut in frau sentimentele cel mai bine, a fost cea mai echilibrata si daca a cedat emotiilor a fost cand oricum nu ar fi afectat pe nimeni, iar ea ar fi fost "trecut"...

Otome Katō - desi a fost o javra cu Kotonoha si as fi paruit-o sa-i vina mintea la cap, mi-a placut maturitatea de care a dat dovada in cele din urma. E drept ca si celelalte au optat sa stea departe de Itou, dar diferenta este ca restul nu erau implicate emotional, nu cum era ea... Implicate erau Sekai [luv her name] sI Kotonoha...una moarta si una dusa cu pluta ...a aaa cu yacht-ul pardon *rade*...[desi ambele l-au cunoscut pe Itou mult mai recent in comparatie cu ea...]

Kokoro *rade* pe ea astept s-o vad in ova, cred ca va fi cum a fost Akane Maniax pentru Kimi ga nozomu eien *rade*

Ultimul pers la care ma voi referi va fi Hikari Kuroda - o alta tuta ^^ si atat, cu sau fara ea seria ar fi fost la fel...

Asta a fost parerea mea ^^ ... cu siguranta nu este o serie pe care s-o recomanzi oricui, felictari producatorilor care au optat pt negru pt sange, e o serie care trateaza niste situatii destul de verosimile, iar crima nu e o solutie ...^^" asa ca mai bine aspectul de petrol
Daca aveti sub 18 ani sau aveti peste, dar sunteti "emo",nu urmariti seria ..oricat de tentant vi se pare *bows*

Buun, acest coment a fost cel mai aproape de parerea mea si are sincera dreptate>.< :shock:
Sus In jos
http://myplace.forumgratuit.ro
Chihaya
Membru Forum
Membru Forum

▌Nume : Madu
▌Puncte : 166
▌Mesaje : 148
▌Reputatie : 4

MesajSubiect: Re: Despre personaje   Sam Dec 24, 2011 1:09 pm

Sincera sa fiu Makoto , nu merita nimic. Din cauza lui a murit si Sekai.
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com/forum
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator

▌Nume : Delia :)
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 20
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

MesajSubiect: Re: Despre personaje   Mier Feb 08, 2012 4:44 pm

Well eu am vazut anime`ul cama nul trecut si am ramas socata niciodata nu stiam cum cine sa tin. Cu Kotonoho cu Sekai, nu Itou ba nu!! Jeez, mereu ma incurcam pana la final cand Sekai inebuneste si ii sune lui Itou ca este insarcinata cu el. Deci imi venea sa-i tai gatul eu. Una e sa inseli pe cineva si alta e sa spui "Mai baiate am sa`ti daruiesc un fecior" OMG ! Saraca Kononoha inebunise si vorbea singura pe strda pana a venit Itou si adus-o aca sa si- se sarutau frantuzeste in fata lui Sekai, domane muream de nu stiu era un sentiment care se impartea spre ai sustine pe oti 3. Dar si ea era prea prostuta, adica se lasa calcata`n picioare. Goosh fii dura, ce`i cu moleseala asta? In orice caz caz Sekai l`a injunghiat pe Itou am ramas socata, gen pleacaaaa! Apoi Kotonoha inebuneste din nou si ii taie burta lui Sekai sau ce`i taie acolo si zice "Stiam eu ca nu-nimic acolo" Apoii ii ia capul lui Itou si pleaca pe un vapor. Mi s`a facut rau. Adica ce vroia sa moara pe mari si mai tine si capul ala la piept! Mai lasa`ma...

Sincer acesta nu este un anime pe acre sa`l recomanzi unui copil de 12 care care abia au prinsul gustul lor. Daca totusi vreti sa`l vedeti e treaba voastra, as mai urmari un anime de ecestgen deoarece nu dau afara tot ci tin in mine. :)) Oricum singurul lucru p care pot sa`l zic e ca sfarsitu m`a dat pe spate. :))

"Let me join you! I don't care what you people say.. I'm not Satan's son...
I'm no relation to that filthy beast!! My only father.. is the old man!"
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despre personaje   

Sus In jos

Despre personaje
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Despre anii de studentie/liceu si importanta lor pentru viitor