~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Dati'va si voi cu parerea

In jos 
+6
*Rina*Mandarina*Rina*
Black Rose
I hope
xxIrinutzaxx
Deea
● Lene
10 participanți
AutorMesaj
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Dum Aug 21, 2011 6:35 am

Aveti sa ne spuneti ceva despre naruto ce nu stim? Uimiti'ne! Sau din contra aveti intrebari despre animeuri, nu e nici o problema va vom raspunde! Aveti alte pareri despre anime aici le puteti dezbate, puteti vorbi despre Naruto, personaje, echipe.
LOVE YA! :king:
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
Deea
V.I.P.
V.I.P.
avatar


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 25/04/1996
▌Varsta : 28
▌Puncte : 556
▌Mesaje : 418
▌Reputatie : 16

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mar Aug 23, 2011 7:40 am

Pai..Mie mi se pare ca este un anime foarte interesant, intrigant. Mi'au placut cel mai mult bataiile, si m'a amuzam foarte tare la fazele cu sexy jutsu, cand Sakura il batea pe naruto si cand Sai il facea pe naruto si pe Sakura in toate feluriile [ Pisica fara puta=))))) sau pe Sakura urata si ea se enerva:))]
Sus In jos
xxIrinutzaxx
Membru Forum
Membru Forum
xxIrinutzaxx


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 08/06/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 277
▌Mesaje : 186
▌Reputatie : 3

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mar Aug 23, 2011 10:51 am

Adoor animeul asta!!sunt multe faze la care razii mult!Si faze la care plangi!
E cel mai tare anime existent...Pacat ca nu toti ii inteleg frumusetea shi :oops: cred ca este pentru copii 😢 asta crede o prietena de-a mea:(
Sus In jos
Deea
V.I.P.
V.I.P.
avatar


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 25/04/1996
▌Varsta : 28
▌Puncte : 556
▌Mesaje : 418
▌Reputatie : 16

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mar Aug 23, 2011 12:36 pm

Mda..incuiati..asa zice si un coleg dea'l meu dar nu il bag in seama..ma doare in ..beep...de el.. [sa vorbim frumos>.<] Si fiecare cu parerea lui..sincr cum zicea si Cristina 'are in loc de cap minge de fodbal..Dar sant si mai multi carora le plac. Sincera sa fiu..Eu am plans la el de vreo 6 ori..T.T si nu plang cand moare cineva in realitate=)) sau alte chesti..Am rams de m'am intores pe dos si multe faze placute^^ E foarte fain animeul, merita vazut. Te atinge la sentimente^^
Sus In jos
I hope
Membru Nou
Membru Nou
I hope


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 02/04/1998
▌Varsta : 26
▌Puncte : 17
▌Mesaje : 10
▌Reputatie : 1

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: narutooo   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mier Aug 24, 2011 1:18 pm

Pai mie imi place animeu ..este foarte amuzant...mai ales faza aceea cand naruto a picat din greseala pe sasuke si la pupat si fetele cu gura cascata....Narutooooo te omorrr :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol!: Este un anime foarte buna...merita vazut
GOD BLESS NARUTO
kapuchu ❤
Sus In jos
http://anime-tion.forumgratuit.ro/
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Joi Aug 25, 2011 3:30 pm

Waaa si eu am murit de ras cand Naruto si Sasuke s'au pupat la cascada=)))) a doua oara=)))
Sasuke:"Dece defiecare data se intampla cu tine?"=)) bestiala faza=)) sau si mai tare
Naruto:"Sasuke, imi trebuie la toaleta"=)))))
Sasuke:"Nu poti sa te mai ti?"
Naruto:"Nu!"
Sasuke:" Mda..Si mie imi trebuie"=))))) bine aia a fost bestiala=)))) Sau cand naruto a gasit o fantoma=)))))
Naruto:"o fatomaaa!!!"
Fantoma:"Aaaa! Unde unde?"=))))
Dar am si plans..
Naruto:
1.Cand a murit Zabuza si Haku
2. Cand a plecat sasuke din sat.
Naruto shippuden:
1. Cand a murit Garra apoi la reimviat Cyo basama si a murit ea
2. Cand a murit Seasori [care nu a luptat corect si a fost deacord sa moara]
3. Cand a murit Azuma.
4. Cand a murit Jiraya
5. Cand a murit Kakashi [dar la reimviat Pain.]
6. Cand a murit Pain
7. Cand a murit Tsunade [a intrat in coma si si'a revenit]
8. Cand a murit Itachi.
Nu la toate am plans in hohote, miau dat lacrimile.
Am ras la o gramada de faze amuzante nici nu le mai stiu numarul [ OOOOOOOO GRAMADA]
Serialul asta merita vazut! Si cum spunea si Deea sant si copii cazuti in cap d epe luna care au impresii si idei preconcepute, nu ii suport pe cei care judeca inainte de a cunoaste ceva in realitate...
LOVE YA!
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
Black Rose
Membru Forum
Membru Forum
Black Rose


▌Nume : °°Jelly°°
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 25/11/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 193
▌Mesaje : 183
▌Reputatie : 4

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mar Ian 10, 2012 9:56 am

Nu am ce sa comentez. Ador acest anime si din cauza asta este si preferatul meu.
Este genial si mai ales atitudinea lui Naruto care se aseamana aproape perfect cu a mea.
Actiunea e nelipsita amestecandu-se cu diferite emotii de la romance, prietenie pana la... furie, solitudine si nu numai.
Ma rog, fiecare cu gusturile lui, insa anime`ul "Naruto" reuseste sa incadreze toate aceste emotii mai puternic decat au putut sa o faca dramele care au luat Oscar [Pam, pam, paaaaam!]. De asemenea, fazele amuzante erau capsuna, inmuiata in frisca de casa, de pe tort. :bounce:
Dati'va si voi cu parerea 3196687792
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Membru Forum
Membru Forum
*Rina*Mandarina*Rina*


▌Nume : *Ella*
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 07/03/1999
▌Varsta : 25
▌Puncte : 854
▌Mesaje : 419
▌Reputatie : 9

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mar Feb 14, 2012 1:23 pm

Eu una ador anime-ul! Nu mai enumar fazele la care am ras, enumar daor la care am plans:

Cand a plecat Sasuke din sat

Cand a murit Gaara

Cand a murit Cyo-basama

Cand a murit Kakashi dar a fost reinviat

Cand a murit Pain

Cand a murit Jiraya

Cand a murit Itachi.

La astea am plans in hohote. Si eu rad la toate fazele in care nu moare nimeni! Apoi din ras incep sa plang si nu iese bine, doarece stau in coltul meu mult timp!
Sus In jos
http://foru-grat.forum-gratuit.ro/
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mier Feb 15, 2012 4:23 am

Mie imi placea mai mult naruto cand era mic deoarece toate acele faze amuzante in care radeai in hohote erau minunate. Te distrai la fiecare episod.
Dar in shippuden totul devine compilicat si multi oameni mor, totul devine serios si trist.
Imi e dor de acele episoade in care radeam...
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
Ðee H.
Membru Forum
Membru Forum
Ðee H.


▌Nume : Dee
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 29/11/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 308
▌Mesaje : 289
▌Reputatie : 5

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Sam Iun 09, 2012 5:07 am

Si mie imi place mai mult seria Naruto decat seria Shippuden...[Cel putin la mine a murit Shippudenul de cand a murit Itachi -_- ]. Am ras la o gramada de faze [fazele cu Tobi si Deidara erau..=)) ] dar am plans la unele urat..:| [cand a murit Pain si Itachi] . Desemenea, urmarind Naruto mi-am creeat mici obsesii pentru unele personaje [really ] , si anume pentru Itachi [Itachi =p~..] si Neji.
Concluzie: Da, iubesc acest anime. Sper ca zvonurile sa fie adevarate si sa se faca si seria Akippuden , cand se va termina Shippuden.
Sus In jos
Rain
Membru Nou
Membru Nou
Rain


▌Nume : Catalin
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Leu
▌Data nasterii : 10/08/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 14
▌Mesaje : 11
▌Reputatie : 1

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Vin Iun 15, 2012 11:43 am

Mie imi place animeul...Nu sunt o fata sa plang sau asa ceva...dar m-am simtit strapuns evident la anumite evenimente:Morti, plansete, plecari din sat de genu-Sasuke...altceva...este un anime de nota 10.Poate unul din cele mai bine urmarite.Ca nu degeaba e asa de mare:D.
Sus In jos
fRanCHii
Membru Nou
Membru Nou
fRanCHii


▌Nume : eveline chii
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 08/05/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 11
▌Mesaje : 9
▌Reputatie : 0

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Mar Iul 03, 2012 8:58 am

unul din anime-urile mele preferate. are de toate actiune, comedie, drama si tragedie, la unele faze am plans si cand a murit asuma nu am dormit doua nopti la cat de trista am fost, romance nu are dar e frumos ca fanii isi pot inchipui tot felul de scenarii si cupluri imposibile( ItaDei, SasoDei, DeiHina, ItaHina, SasuIta, SasuNaru, SasuNaruSai si multe altele >__> ) personajele au personalitati complexe si povestea este pur si simplu captivanta.
Sus In jos
Umi
Membru Forum
Membru Forum
Umi


▌Nume : (๑≖ิټ๑≖ิ≖ิ)
▌Sex : feminin
▌Puncte : 69
▌Mesaje : 59
▌Reputatie : 0

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Sept 24, 2012 6:52 am

Oh,well..am început să îl vizionez din nou datorită lui Itachi şi pot zice că e unul dintre cele mai interesante/intrigante personaje evăr. Adică din ce am citit/vizionat până acum. Dar Shippuden faţă de Naruto simplu pune mai mult accent pe trecutul personajelor şi pe starea lor interioară [?] şi aşa ies la iveală o mulţime de lucruri care nu se ştiau până acum. Oricum, faţă de manga, anime-ul e în urmă destul de mult. Dar totuşi, e interesant, adică se vede cum toate personajele se maturizează treptat şi nu e totul numai o joacă.Atunci când Sasuke a plecat la Orochimaru m-am enervat oleacă şi m-am oprit din vizionat heh. Dar în shippuden se complică povestea la maxim. Nu că nu mi-ar plăcea tho. Oricum, nu mă bag la spoilers că nu îmi stă în fire dar îmi place cum evoluează animeul deşi uneori este cam exagerat. La o luptă să stai 15 episoade oh, my..
Închei prin a zice că Naruto e un anime destul de bun, iar în shippuden personajele devin mai serioase însă există momente funny câte vreţi ahahaha. Sai începe să mă amuze calumea şi îmi pare rău că a murit Jiraya şi Itachi [ăsta pt moment] ; ~~;;;
şi Obito e funny când o face pe clovnul deşi nu e atât de prost pe cât pare. E incitant lol. Ok. se pare că am dat-o în spoilers puţin, sorry *waves*
Sus In jos
http://passivesmile.tumblr.com
Continut sponsorizat





Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28

Sus In jos
 
Dati'va si voi cu parerea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Naruto-
Mergi direct la: