~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Dati'va si voi cu parerea

In jos 
+2
loveanime
● Lene
6 participanți
AutorMesaj
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Dum Aug 21, 2011 6:49 am

[b]Hey! Vreti sa ne spuneti ceva ce nu stim despre Anime? Personaje? Manga? Vreti sa aveti cu cine discuta desspre acest anime? Sigur cum sa nu! Daca aveti intreebari aici le puteti pune! Noi va vom raspunde vom avea discuti, doar sa spuneti ce si cum! ( Fara obscenitati! ca va iau cu boata :lol: )
LOVE YA!
Dati'va si voi cu parerea Nana-i10
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
loveanime
Membru Forum
Membru Forum
loveanime


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 02/12/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 289
▌Mesaje : 116
▌Reputatie : 3

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Dum Noi 06, 2011 4:51 am

Ma enervat la culme faptul ca Nana Komatsu s-a culcat cu Takumi , nu s-a despartit de el si dupaia s-a culcat cu Nobu si a mai si ramas insarcinata cu Takumi dupaia . :209: Pai sarcu Nobu ce era sa mai faca . Imi cer scuze pt fanele lui Hachi dar e proasta rau . Daca eram in locul ei ma duceam de prima data la Nobu , nici nu mai stateam pe ganduri . [ + ca Takumi e urat ]
Mar interesa parerea vostra pe acesta tema .
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 6:41 am

Seme here! Si eu sunt la fel de frustrata ca si tine in aceasta situatie!
Adica Nana chiar e o fraera! In loc sa ramana cu Nobu si sa il ase pe Takumi [dupa parerea mea ar trebui tuns..Zici ca e caine latos] ea a decis sa ramana cu el, plus ca nu il iubea asa de mult ca pe Nobu..
Dar, si Nobu a avut prostia lui, trebuia sa deschida usa si sa vobeasca atunci cu Nana, sa discute si nu sa stea si sa isi planga de mina! In acea clipa imi venea sa ii omor pe amandoi! Dati'va si voi cu parerea 3293719954 Cum poti sa fii asa omule? Macar daca ai discuta cu persoana iubita despre tampeniile din viata ta, sa incerci sa rezolvi ceva nu sa stai si sa astepti ca alti sa te ajute. [in cazul nostru Nana statea dupa curul lui Takumi, mii se pare ca a dat la plezneala, daca nu o ierta Nobu avea rezerva, adica pe Takumi..]
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
loveanime
Membru Forum
Membru Forum
loveanime


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 02/12/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 289
▌Mesaje : 116
▌Reputatie : 3

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 6:48 am

Sunt total deacord cu ce ai zis ( in special cu cainele latos . Dati'va si voi cu parerea 3813960834 )
Da dar oricum nu putea sa ramana cu Nobu a zis-o si el saracu :cum l-ai putea iubi pe copilu lu Takumi . Aia ori are copil cu el ori ce naiba , sta acuma sa creasca copilu lu ala . Aici e vinovata Hachi fiindca nu se despartise de Takumi si cand s-a culcat cu ala trebuia sa aiba grija sa se protejeze . Dar cred ca si ea a vrut . Oricum a cam meritato .
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 6:52 am

Dar si ea sufera din propria ei prostie + si saracul de Nobu plangea ca un dobitoc, daca o iubea ar fii putut avea grija si de acel copil nevinovat, si ar fii putut sa aiba grija si Takumi de el deoarece e si copilul lui, dar Nana nu trebuia adica nu era obligata sa se marite cu Takumi, pute asa ramana cu Nobu si sa vada cum au grija de copil, nu era bine nici daca avorta, sa omoare un suflet.. Pff, cum am zis eu era cel mai bine, sa se implice si Takumi in ingrijirea copilui dar sa o lase pe Nana sa fie cu Nobu, deoarece ei se iubesc si iubirea ar fii putut sa treaca peste, dar din moment ce s-a casatorit cu Takumi totul s-a dus de rapa..
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
loveanime
Membru Forum
Membru Forum
loveanime


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 02/12/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 289
▌Mesaje : 116
▌Reputatie : 3

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 6:58 am

Da dar ai luat in calcul ca poate Nobu nu vroia acel copil ? + ca daca facea testu de paternitate mai mult ca sigur ar fi iesit al lui Takumi si s-a mai dus cu el si pt faptul ca el avea posibilitati financiare si avea cu ce sa-l creasca .
Iar daca era cum spui tu sa il creasca Nana cu Nobu si sa se implice si Takumi , pai ce naiba ala saracu avea doi tati ?! Cand il intrebau copii la sc cum in cheama pe taicatu el ar fi raspuns saracu Takumi si Nobu .
Sus In jos
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 7:01 am

Si apropo nu cred ca Nobu era chiar asa de rau incat sa nu vrea acel copil in plus acel copil nu aveea nici o vina din moment ce o iertasera pe Hachi.
Am vazut si eu Nana si chiar ma-m enervat cand a ramas cu imfumuratul de Takumi:ghg: serios ala iubea pe cineva >.< iar de alta parte Nobu care o iertase umm zic ca Nobu este un pic prea sentimental deoarce in loc sa deschida usa o stat si o bocit >.< ,si nici Hachi nu este pe deplin fericita si nici Nobu .
Iar pe de alta parte mai este si Shin cu Reira , era destul de interesant avand in vedera ca el aveea 16 ani iar ea 26 O_o pacat ca aparea Takumi in peisaj ,omul ala ma enerva la culme dar nici Reira nu o prea apreciat pe Shin '' adica acesta o iubea '' iar mai tarziu cand ea realizase acest lucru a fost prea tarziu .
Nana si Ren doar un singur lucru pacat ca Ren a murit T^T chiar imi placea acest cuplu . Dati'va si voi cu parerea 3769788532


Ultima editare efectuata de catre Hisui~No~Shizuku in Lun Noi 07, 2011 7:03 am, editata de 1 ori
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 7:03 am

Mai, stii cum e cand parintii tai divorteaza? Cam asa va fii si aici deci nu ar fii fost ceva iesit din comun.
Si daca Nobu chiar o iubea pe Nana crede-ma ca ar fii acceptat copilul, si nu nu erau doi tati, era doar Takumi, si copilul ar fii mers cand la tata, cand la mama.

Noona, cred ca ai o greseala de taste.. Cum adica REN a murit? In manga? Nuuu, nuu se poate T.T bine.. Acum oficial ma simt rau!
Ma voi pune sa citesc mangaul sa vad ce se intampla.. Nu mii se pare deloc corect cea ce e pana acum..
Un lucru stiu sigur.. OFICUAL IL URASC PE TAKUMI!
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
loveanime
Membru Forum
Membru Forum
loveanime


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 02/12/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 289
▌Mesaje : 116
▌Reputatie : 3

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 7:08 am

L-am urat de prima clipa in care l-am vazut :AV6:
Sus In jos
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Noi 07, 2011 7:13 am

Eu nu il urasc dar nici nu il plac mi asa cam de silavoiebuna T^T , dar despre celelate clupluri ce parere avetii , despre Hachi si Takumi >.< aproape comuna .
Sus In jos
>Mady<
Membru Forum
Membru Forum
>Mady<


▌Nume : Mady
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 05/02/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 61
▌Mesaje : 52
▌Reputatie : 3

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Joi Ian 12, 2012 10:00 am

Aoloo :))
Gnditi-va in felul urmator: Nana se ducea la Nobu. Si ce rezolva? Ea vroia sa pastreze acel copil, Nobu nu vroia a spus asta si in anime. Nobu nu e baiat rau, chiar imi place mai mult de el decat de Takumi, dar el nu a vrut acel copil nu din cauza ca nu este al lui, ci din cauza ca nu avea cu cel creste.
Cat despre Takumi, da este ignorant si fooarte rautacios, dar este demn de apreciat faptul ca a vrut sa o ajute pe Nana chiar daca nu era copilul lui (ceea ce nu era cazul), dar vreau sa spun ca Nana ar fi avut de ales in a-l parasi si el tot s-ar fi acupat de copil. Si totusi Nana chiar daca il iubea pe Nobu a facut alecerea potrivita datorita faptului ca a ales ca acel copil sa traiasca pe cat posibil normal. Poate acesta este instinctul matern ;))
Deocamdata nu am de unde sti, dar cu toate ca mi-a parut enorm de rau pentru Nobu, eu cred ca Nana a facut alegerea potrivita.

Alt subiect ar fi cine credeti ca ar fi cel mai atragator din anime (de sex masculin normal)? Astept raspunsuri . :D:
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Vin Iul 27, 2012 8:03 am

Hachi e prostuta rau. Si nu mai stau sa detaliez de ce. :|


Citat :
Alt subiect ar fi cine credeti ca ar fi cel mai atragator din anime (de sex masculin normal)? Astept raspunsuri . :D

din punctul meu de vedere Reen e asa de frumoos @-) Mi-a placut din prima clipa cand l-am vazut in anime. el si Nana sunt cuplul meu preferat, they are a perfect match! si hmmm si Shin e dragutel :-?
Sus In jos
Asuna-chan
Membru Nou
Membru Nou
Asuna-chan


▌Nume : Catalina
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 25/01/1999
▌Varsta : 25
▌Puncte : 21
▌Mesaje : 19
▌Reputatie : 0

Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28Lun Ian 14, 2013 3:51 am

Oricum animeul e foarte frumos si merita vazut.Si din pacate Hachi a facut alegerea corecta.Animeul asta a fost o lectie de viata .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dati'va si voi cu parerea Empty
MesajSubiect: Re: Dati'va si voi cu parerea   Dati'va si voi cu parerea I_icon28

Sus In jos
 
Dati'va si voi cu parerea
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Nana-
Mergi direct la: