~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Informatii

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

Informatii Empty
MesajSubiect: Informatii   Informatii I_icon28Dum Aug 21, 2011 9:30 pm

Informatii Starry_Sky_408586

Starry sky stiut si sub numele de Sta☆Ska( Suta Suka) acesta fiind o prescurtare in Japoneza este un joc otome visual novel creat si dezvoltat de compania de software numita Honeybee.Jocul a fost separat in patru parti avand prima lansare in 2009 cu trei interese in dragoste posibile in fiecare parte adica un total de 12 interese in dragoste posibile (Joc ds=Dating simulation adica in fiecare parte ai 3 tip cu care poti obtine un ending bun sau rau adiaca ramai cu ala care vrei sau nu ramai cu nici unul gen Hiiro no Kakera T.T).A fost bine primit in Japonia avand o manga si o adaptare anime de 26 de episoade realizata dupa el.

Gameplay


Jucatori detin controlul lui Tsukiko Yahisa,eroina jocului Starry Sky desi numele ei poate fi schimbat de jucator.Jocul este in principal bazat pe visual novel unde deciziile neatente a jucatorului pot afecta relatiile ei cu cele a potentialului ei interes in dragoste(adica ubul dintre personaje) in bine ori in rau.Spoiler(hmm desi poti sa iti salvezi scena in care trebuie sa iei decizia in caz ca ai facut o gafa asa o poti repara asa am facut eu la Hiiro no kakera \^O^/ Ryou-sama nu de una de alta dar daca nu salvezi si ai bad ending trebuie sa incepii totul de la inceput si mai ales ca este bazat pe visual novel nu o sa vezi prea multa actiune ci doar vorbarie vorbarie si ore pierdute)

Plot


Tsukiko Yahisa este prima femeie care se inscrie la academia Seigatsu care este formata numai din baietii specializata in astronomie.Ea este urmarita indeaproape de prietenii ei din copilarie Kanata Nanami si Suzuya Tohzuki care o protejeaza deobicei de studentii de sex masculin.
Informatii Sssp

In prima parte a jocului numita ,Starry Sky in Spring'' un baiat jumatate francez pe nume Yoh Tomoe urmareste sa se puna de acord cu ea iar aceasta actiune le-a trezit celor doi prietenii ai ei din copilarie sentimente puternice pentru ea deorece acestia erau indragostiti de mult de ea .
Informatii Sss

In a doua parte a jocului numita,, Starry Sky in Summer'' Tsukiko se alatura in clubul de arcasi al academiei atrenandu-se pentru competiile de vara si in aceelasi timp rezolvand si problemele dintre ea si coechipieri ei (Homare Kanakubo, Ryunosuke Miyaji, si Azusa Kinose)
Informatii Ssa

In a treia parte a jocului,,Starry Sky in Autumn'' Tsukiko devine incurcata cu cei trei profesori de la scoala ei(Iku Mizushima, Naoshi Haruki, si Kotarou Hoshizuki)
Informatii Ssw

In a patra parte a jocului si ultima numita Starry Sky in Winter aici este detailiata implicarea lui Tsukiko cu consiliul elevilor care ii include pe Tsubasa Amaha, Kazuki Shiranui, si Hayato Aozora

Parere personala:Pai dupa cate am citit pare destul de interesant animeul cat si jocul cred ca am sa joc intai jocul si dupa aceea am sa ma uit si la anime dar ideea cu o singura fata in scoala si mai multii baieti care se indragostesc de ea este des intalnita ma rog o imi spun parerea despre Joc si anime dupa ce m-am jucat si am terminat de vizionat animeul pot sa spun ca imi place doar tipul roscat din prima parte a jocului pana acum ^_^ in rest nu prea am o idee clara asupra lui.
Astep sa va dati si voi cu parerea despre el.
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Informatii Empty
MesajSubiect: Re: Informatii   Informatii I_icon28Lun Aug 22, 2011 5:58 am

Hmm... Am vazut si eu cateva episoade din acest anime pare interesant si sa sti ca si mie tot roscatul imi place^^
Si jocul mi se pare foarte interesant cred ca ma voi juca si eu^^ Ideea de o singura fata intr'o scoala de baieti da este des intalnita dar mie una imi place^^ Si nu ma pot satura de ea^^
LOVE YA!
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
 
Informatii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: starry sky-
Mergi direct la: