~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 'kay, Muflă here.

In jos 
+2
Kami
Muflă
6 participanți
AutorMesaj
Muflă
Membru Forum
Membru Forum
Muflă


▌Nume : Muflă
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 29/09/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 28
▌Mesaje : 24
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 05, 2012 9:39 am

Nu se supără nimeni dacă dau copy/paste la prezentarea scrisă pe alt forum (cu mici modificări), nu-i aşa? În fond, sunt aceleaşi chestii şi n-ar avea sens să reformulez... 'kay, here we go.
  • Ador aproape tot ce e legat de USA. Junk food, oraşele mari, road trips, până şi afurisitele de benzinării. Se simte... "acasă". Într-un fel ciudat.
  • Trăiesc doar din junk food şi brânză cu mucegai. Nothing else.
  • Desenez, chiar dacă motivaţia mea e de obicei sub nivelul mării. Şi vreau să mă bag pe animaţie 3D. Am la dispoziţie exact 11 (mărog, acum sunt mai puţin de 11) luni să umplu un portofoliu cu 37 de desene care să demonstreze că mă descurc cu anatomia, perspectiva, volumul, mişcarea, proporţiile, expresiile şi storytelling-ul. Da, la 50% dintre chestiile astea sunt varză, dar încă mai există speranţă. Cred. Also, tot în atâtea luni tre' să scap de accentul de Dracula când vorbesc în engleză.
  • Am avut părul în aproape toate culorile posibile (fără roşu, galben şi portocaliu). Şuviţe albastre, lime green, turquoise, mov, indigo, roz + combinaţiile dintre ele şi tot părul albastru. Din septembrie am fost mai potolită din cauza liceului, darrr o să-l tund şi decolorez cum pun gheara pe bani. Şi la vară încep iar. Probabil portocaliu sau albastru. Am un obicei prost să-mi fac singură culorile cu balsam şi chestiuţe de la farmacie sau coloranţi alimentari. Vârfurilor mele nu le place asta.
  • Am o boală cu Homestuck din Septembrie. Yep, webcomicul ăsta are cel mai enervant fandom. Sunt mai răi ca poneii. Dar e primul afurisit de fandom care m-a făcut să mă implic, deci merită puţin respect... bine, nu şi autistele care ţipă pe la convenţii de parcă le-a prins un piranha de l****c.


Oook, n-am idee ce aş mai putea să spun. Anime-uri preferate? One Piece, Fairy Tail, Guilty Crown, D.Gray-Man, Air Gear, Kuroshitsuji, Fooly Cooly, Ao No Exorcist, Soul Eater, Death Note, Deadman Wonderland, Honey and Clover.
Questions?

PS: Am scris "l****c". E-n regulă sau se pune la înjurături? Doar ca să ştiu. Şi să cenzurez. Dacă e cazul.


Ultima editare efectuata de catre Muflă in Sam Mai 05, 2012 10:58 am, editata de 3 ori
Sus In jos
http://puleti.forumgratuit.ro/
Kami
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Kami


▌Nume : Lory
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 03/12/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 211
▌Mesaje : 189
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 05, 2012 10:39 am

Welcome here Muflă~
Ai o prezentare unica~ Ma bucur sa te cunosc si sper sa ne intelegem bine.
Nu am intrebari prea multe...decat una:
Ce parere ai despre yaoi?
Ok,trebuia sa intreb :)) Happy posting etc etc etc
See ya~
P.S: Nu e in regula. Se pune la injuraturi,asa ca te rog sa editezi ^^
Sus In jos
http://dangerous-pleasure.forumattivo.it/
Muflă
Membru Forum
Membru Forum
Muflă


▌Nume : Muflă
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 29/09/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 28
▌Mesaje : 24
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 05, 2012 10:55 am

Kami a scris:
Ce parere ai despre yaoi?
Well, îmi place să văd băieţi... *ahem* între ei dar ăia din yaoi-uri sunt prea feminini pentru gusturile mele ^^; Poate n-am văzut ce trebuia?

Kami a scris:
P.S: Nu e in regula. Se pune la injuraturi,asa ca te rog sa editezi ^^
Aww :(
Sus In jos
http://puleti.forumgratuit.ro/
Kami
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Kami


▌Nume : Lory
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 03/12/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 211
▌Mesaje : 189
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 05, 2012 11:23 am

Da...unii sunt destul de feminini. Dar sunt draguti oricum ^^
Anyway...fiecare cu gusturile sale,right? :)
Nu te ingrijora pentru "imjuratura". Bine ca ai editat ^^
Everything is 'k now~ Have fun here~
Sus In jos
http://dangerous-pleasure.forumattivo.it/
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 05, 2012 11:41 am

Yo Mufla I`m Delia, nice 2 meet u! ^.^
Deci mi`a placut prezentarea ta si eu ador junk food mai ales ca eu nu ma ingras niciodata. :)) YEA BBY !! Am trecut si si pe la anime=urile tale favorite si se regaseste Soul Eater ;x, frumooos ;x! This`s not symetrical =))! FTW!! =)))
Oricum deja imi place de tine, nu`i nimic sa zicem ca uitam faza cu injuraturile! Si eu ma ma scap eii na, poate nu ne bate THE BOSS!
Q1: Ce persoane te inspira?
Q2: Ce parerea ai despre vlogging si blogging?
Q3: Ce fel de muzica asculti?
Ok! Bye! >:D<
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 05, 2012 11:44 am

Hii darling~
Scuze de intarziere dar am avut ceva treaba si nu amputut posta. Iti urez happy posting, sedere placuta, alea alea... Stii tu, vechea poveste.
Intrebari:
- Ce parere ai despre homosexualitate?
- Manga citesti?

Btw, si eu am avut parul in mii de culori =]] Urmeaza sa ma vopsesc roscata [iar] spre portocaliu cu suvite albe sau negre :-? inca nu ma-m hotarat si sa ma tund asimetric, intr-o parte [unde e parul mai lung] imi voi face dungi :3 Negru cu portocaliu :3
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
Muflă
Membru Forum
Membru Forum
Muflă


▌Nume : Muflă
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 29/09/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 28
▌Mesaje : 24
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 05, 2012 12:23 pm

Electra :3 a scris:
nu ma ingras niciodata.
Nici eu. Trăiască evoluţia 8)

Electra :3 a scris:
Q1: Ce persoane te inspira?
Îmi... îmi place să păstrez obsesiile ciudate pentru mine, if you don't mind

Electra :3 a scris:
Q2: Ce parerea ai despre vlogging si blogging?
Nu prea am treabă nici cu una, nici cu alta. Da' îmi plăcea Charlie McDonnell într-un timp.

Electra :3 a scris:
Q3: Ce fel de muzica asculti?
Sum41, E.M.I.L., Bowling For Soup, New Found Glory, The Transplants... mi-e prea lene să le-nşir pe toate.

● Lene a scris:
Ce parere ai despre homosexualitate?
Mă, dacă ei se simt bine e ok *shrug* Darrr eu am destule motive să-mi placă doar băieţii. Majoritatea fetelor nu mă-ncântă nici măcar ca simple prietene.

● Lene a scris:
Btw, si eu am avut parul in mii de culori =]] Urmeaza sa ma vopsesc roscata [iar] spre portocaliu cu suvite albe sau negre :-? inca nu ma-m hotarat si sa ma tund asimetric, intr-o parte [unde e parul mai lung] imi voi face dungi :3 Negru cu portocaliu :3
...'kay.
Dacă vrei sfaturi sunt aici
Sus In jos
http://puleti.forumgratuit.ro/
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Dum Mai 06, 2012 1:38 am

Bine ai venit pe forum Mufla sper sa iti placa aici si sa te distrezi.
Sus In jos
Muflă
Membru Forum
Membru Forum
Muflă


▌Nume : Muflă
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 29/09/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 28
▌Mesaje : 24
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Dum Mai 06, 2012 5:09 am

,•’`*’Bubble ,•`Pop ,•’♥` a scris:
Bine ai venit pe forum Mufla sper sa iti placa aici si sa te distrezi.
Thanks ^^
Sus In jos
http://puleti.forumgratuit.ro/
°o.O Skittles O.o°
V.I.P.
V.I.P.
°o.O Skittles O.o°


▌Nume : кℓαυѕ
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 17/03/1998
▌Varsta : 26
▌Puncte : 2739
▌Mesaje : 2712
▌Reputatie : 27

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Joi Mai 10, 2012 9:24 am

Deci mereu am vrut sa am parul complet albastru,dar nici macar nu stiu daca mi-ar sta bine,plus ca maicamea imi da cu bata in cap daca aude :]]Dar a zis ca se mai gandeste daca ma lasa sa ma vopsesc roscata :>
So...unde-mi sunt manierele? :]]
Bun venit printre noi,sper sa-ti faci multi multi prieteni si sa te distrezi!xD
Intrebari...hm...scuze,nu-mi vine nik pe moment :-??
Sedere placuta and happy posting <3
Sus In jos
Muflă
Membru Forum
Membru Forum
Muflă


▌Nume : Muflă
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 29/09/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 28
▌Mesaje : 24
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 12, 2012 12:01 pm

°o.O Skittles O.o° a scris:
Deci mereu am vrut sa am parul complet albastru,dar nici macar nu stiu daca mi-ar sta bine
Well, albastrul e una din culorile alea speşăl care arată bine pe orice afurisită de persoană atâta timp cât nu ai ochii albaştri şi pielea albă ca hârtia. Da' ar fi ok şi aşa dacă vrei să mergi pe look-ul ăla "out of the freezer". Problema e că tre' să ai părul undeva aproape de alb dacă nu vrei să-ţi iasă verde şi trebuie să te revopseşti la fiecare 2-3 săptămâni... plus că o cutiuţă de vopsea nu acoperă foarte mult, dacă nu ai părul incredibil de scurt o să ai nevoie de cel puţin două la fiecare vopsire


Ultima editare efectuata de catre Muflă in Sam Mai 12, 2012 12:17 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://puleti.forumgratuit.ro/
°o.O Skittles O.o°
V.I.P.
V.I.P.
°o.O Skittles O.o°


▌Nume : кℓαυѕ
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 17/03/1998
▌Varsta : 26
▌Puncte : 2739
▌Mesaje : 2712
▌Reputatie : 27

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 12, 2012 12:07 pm

Muflă a scris:
dacă nu ai părul incredibil de scurt o să ai nevoie de cal puţin două la fiecare vopsire

Poi norocul meu ca nu am parul lung :]]
Merci mult pentru sfaturi >w<
Sus In jos
Muflă
Membru Forum
Membru Forum
Muflă


▌Nume : Muflă
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 29/09/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 28
▌Mesaje : 24
▌Reputatie : 0

'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28Sam Mai 12, 2012 12:19 pm

°o.O Skittles O.o° a scris:
Merci mult pentru sfaturi >w<
Heh, nu mă pot abţine de la datul de predici despre vopseluri ^^; Astea, Homestuck şi junk food. Pot să scriu romane despre ele. Din păcate pentru ghinioniştii care tre' să m-asculte.
Sus In jos
http://puleti.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





'kay, Muflă here. Empty
MesajSubiect: Re: 'kay, Muflă here.   'kay, Muflă here. I_icon28

Sus In jos
 
'kay, Muflă here.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ☻ → Bun venit ← ☻ :: Sa ne cunoastem-
Mergi direct la: