~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 The Vampire Diaries

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Dee :o3
The Best
The Best
Dee :o3


▌Nume : Diana <3.
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 02/05/1998
▌Varsta : 26
▌Puncte : 680
▌Mesaje : 664
▌Reputatie : 6

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon28Joi Iun 28, 2012 9:42 am

The Vampire Diaries Vampire-diaries-poster

Serialul urmărește viața Elenei Gilbert, o adolescentă de 17 ani, care se îndrăgoștește de vampirul Stefan Salvatore. Relația lor se complică din momentul în care își face apariția vampirul Damon Salvatore , fratele lui Stefan, acesta revenit în Mystic Falls pentru răzbunare. Amândoi se îndrăgostesc de Elena, pentru că ea reprezintă pentru ei dragostea pierdută, dragostea Katherine Pierce. E dezvăluit faptul că Elena este descendentă directă a Katherinei, revenită în Mystic Falls pentru a-și duce la final planul de a se răzbună pe cei trei. Alte povești se petrec în paralel, în jurul altor locuitori ai orașului, cum ar fi fratele mai mic al Elenei, care mai târziu se dovește a fi vărul biologic al acesteia, Jeremy Gilbert, cea mai bună prietenă a Elenei, vrăjitoarea Bonnie Bennett, Caroline Forbes o altă prietenă a celor două, care, ulterior devine vampir. Alături de aceste personaje mai apar Matt Donovan, fostul iubit al Elenei, și unul dintre descendenții familiei fondatoare a orașului, Tyler Lockwood care devine vârcolac. Cei care conduc orașul sunt descendenții familiior fondatoare, Salvatore, Gilbert, Felles, Forbes și Lockwood. Consiliul se numește Founders Council- Consiliul Membrilor Fondatori. Aceștia păzesc orașul de ființe supranaturale, cum ar fi vampirii, vârcolacii, fantomele și vrăjitoarele.

Așa. Eu sunt mare fană TVD. Am devenit dependentă de serial și am început să corup lumea să se uite la el. Am crezut că e o altă porcărie cu vampiri și nu aveam de gând să mă uit la așa ceva. Dar povestea e bine scrisă, nu e un clișeu iar actorii fac o treabă foarte bună.
ATENȚIE ! Spoiler:
Eu zic că merită. Măcar pentru Ian și Nina care fac o treabă excelentă.
Îmi pare rău de Ric :o3. Era genial, mai ales în relația sa de prietenie cu Damon. Deși mi-a plăcut de el și ca asasin-nebun-diabolic-rău. Păcat că s-a dus.
Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon28Joi Iul 12, 2012 7:17 am

Am inceput sa ma uit la el asa din intamplare, apoi am inceput pur si simplu sa-l ador. Personajele mele preferate sunt clar Katherine si Damon si-mi plac si ca si cuplu, eu una sper sa ramana impreuna <3. Ma enerveaza faptul ca a murit Anna, mi se parea asa perfecta pentru Jeremy si erau un cuplu asa dragut :(. Si de Jenna mi-a parut foarte rau. Pe Elena o detest, mi se pare asa batuta in cap, sper sa moara :|. Desi sper degeaba :-j. Abia astept sa apara noul sezoon @-)
Si vai, unele replici le stiu pe derost, am o memorie buna :))
iata cateva din preferatele mele (atentie: spoiler!):

Stefan: Now please dance with your alchoolic vampire boyfriend!

Katherine: Come on, Damon! Don't you think after plan A follows plan B, and C, and D and you know how alfabet works. Please send my love to Stefan.

Caroline: How can you be a wirewolf?!
Tyler: How cand you be a vampire??

Katherine: So here we are, all togheter, the brother who love me too much and the brother who didn't love me enough.
Damon: Yes. And the slut evil vampire who only love herself!
Katherine: What happened to you Damon? You used to be so sweet and polite.
Damon: Oooh, that Damon died long time ago.
Katherine: Good. He was boring!


Katherine: Trust me, Damon when I'm up to something you'll know it. Come on! Kiss me... or kill. Witch it will be, Damon ? We both know that you're only capable of one. My sweet, innocente Damon!

Katherine: Tik tok, Stefan! The moon stoon...

Klaus: Zdravei, Katerina!
Katherine: Multo bene!

si mai sunt o gramada, dar mi-e lene. :)) scuze, nu m-am putut abtine :-"
Sus In jos
Nywa
Super Moderator
 Super Moderator
Nywa


▌Nume : Manuela
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Varsator
▌Data nasterii : 28/01/1992
▌Varsta : 32
▌Puncte : 444
▌Mesaje : 377
▌Reputatie : 17

The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon28Joi Iul 12, 2012 10:47 am

Din cauza unor fosti colege si a unor prieteni de ai mei, eu nu ma uit la serial, dar in schimb citesc cartile. Aici o dedicatie tuturor care il iubesc pe Damon :))

Damon: Katherine...
Katherine: Yes...
Damon: Katherine...
Katherine: Yes, Damon?
Damon: Go to Hell!

Cand am citit The Fury in enegleza - bine, am citit-o si in romana si stiam varianta din romana - am ras cu lacrimi la aceasta faza. In ambele parti e haioasa rau.
Sus In jos
http://perfectenemy.forumgratuit.ro/forum
Continut sponsorizat





The Vampire Diaries Empty
MesajSubiect: Re: The Vampire Diaries   The Vampire Diaries I_icon28

Sus In jos
 
The Vampire Diaries
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Rosario Vampire

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ☼ คltele ☼ :: Diverse :: TV :: Seriale-
Mergi direct la: