~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

  Zodiac, portrete astrologice.

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
*Rina*Mandarina*Rina*
Membru Forum
Membru Forum
*Rina*Mandarina*Rina*


▌Nume : *Ella*
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 07/03/1999
▌Varsta : 25
▌Puncte : 854
▌Mesaje : 419
▌Reputatie : 9

 Zodiac, portrete astrologice. Empty
MesajSubiect: Zodiac, portrete astrologice.    Zodiac, portrete astrologice. I_icon28Lun Sept 05, 2011 5:08 am

Pentru ca am o carte cu totul despre zodii, vai mpartasesc si voua.

BERBEC part. 1

Anul astrologic incepe la 21 martie, cu zodia Berbecului, care marcheaza echinoctiul de primavara. Elementul ce sustine semnul ( zodia ), ca fiind una din substantele primare aflate la baza lumii- si recunoscute ca atare - este focul. Existenta vesnic arzanda a acestui element daruieste zodiei pe care o nutreste, deosebita vitalitate. Semnul berbecului este cardinal, mobil simbolizand Nordul. De asemenea, este un semn electric, ceea ce inseamna ( fapt remarcat inca din antichitate ) un plus de energie si forta nativului. Personalitatea berbecului este patronata de planeta Marte, care are urmatoarele coordonate ( caracteristici ) fizice :

- Diamterul ecuatorial - 6.800 km. ( 0,53 din diametrul Pamantului ) ;
- Masa - cat 0,108 din masa Pamantului ;
- Densitatea - 3,99 grame/cm ; in raport cu apa 3, 95 ;
- Distanta medie pana la Soare - 227.800.000 km. adica o data si jumatate distanta de la Pamant la Soare ;
- Durata miscarii de rotatie - - 24 h. 37 m. 23,5 s ;
- Durata miscarii revolutiei siderale - an si 322 zile. ( 687 de zile terestre )

Semnificatia astrologica a planetei Marte

Simbol al fortei si combativitatii, planeta Marte imprima celor nascuti sub asupiciile sale vivacitate si vigoare.
Persoana influentata de aceasta planeta va avea mereu tendinta de a domina si invinge, predispozitie nascuta din excesul de energie fizica si practica cu care este inzestrat.

Caracteristicile fizice si psihologice
ale celor nascuti in zodia Berbecului

Berbecul are un trup plin de forta, indreptatind, dealtfel, increderea pe care o are nativul in capacitatile sale fizice. Energia corplorala abundenta il impulsioneaza spreo continua miscare, spre o actvitate dinamica. De multe ori, cel nascut cel nascut in zodia Berbecului isi va alege o meserie care reclama actiuni fizice. Ca personalitate, Berbecul apartine tipului extravertit ( intors spre exterior, spre fenomenele din afara sa, spre multime. )

Haideti ca inchei, mai scriu mai pe seara ca ma doare capul...de nu-mi stiu numele!
Sus In jos
http://foru-grat.forum-gratuit.ro/
lee
V.I.P.
V.I.P.
lee


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 13/10/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 548
▌Mesaje : 450
▌Reputatie : 16

 Zodiac, portrete astrologice. Empty
MesajSubiect: Re: Zodiac, portrete astrologice.    Zodiac, portrete astrologice. I_icon28Dum Sept 11, 2011 7:02 am

ELena,daca tot ai o carte despre zodii ai putea sa ne zici si despre celelalte zodii...cel putin eu te-as ruga sa scrii despre balanta,dar mai bine ai scrie despre toata ca nu toti userii sunt berbec si balanta :D
Sus In jos
AkiraMichi90
Membru Nou
Membru Nou
AkiraMichi90


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 08/03/1998
▌Varsta : 26
▌Puncte : 6
▌Mesaje : 5
▌Reputatie : 0

 Zodiac, portrete astrologice. Empty
MesajSubiect: Re: Zodiac, portrete astrologice.    Zodiac, portrete astrologice. I_icon28Mar Sept 20, 2011 10:13 am

Hauu~~ , eu sunt in zodia Pesti :D . DAr daca planuesti s pui pe parti atunci eu voi fii ultima... 😢
Sus In jos
Fasolică.
Administrator
Administrator
Fasolică.


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2050
▌Mesaje : 676
▌Reputatie : 19

 Zodiac, portrete astrologice. Empty
MesajSubiect: Re: Zodiac, portrete astrologice.    Zodiac, portrete astrologice. I_icon28Sam Sept 24, 2011 1:16 am

Hei El ! buna scumpa eu sunt zodia sagetator , poate pui si o informatie despre mine =))
Sus In jos
http://loveanime4ever.forumgratuit.ro
ZuZu Roxa
Membru Forum
Membru Forum
ZuZu Roxa


▌Nume : Roxa
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Leu
▌Data nasterii : 29/07/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 53
▌Mesaje : 46
▌Reputatie : 5

 Zodiac, portrete astrologice. Empty
MesajSubiect: Re: Zodiac, portrete astrologice.    Zodiac, portrete astrologice. I_icon28Sam Oct 29, 2011 7:19 am

Hei Elena , Leul te saluta ( je 8) )  Zodiac, portrete astrologice. 1868701575
Sus In jos
http://w-las.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





 Zodiac, portrete astrologice. Empty
MesajSubiect: Re: Zodiac, portrete astrologice.    Zodiac, portrete astrologice. I_icon28

Sus In jos
 
Zodiac, portrete astrologice.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: Discuti libere :: Afla mai multe despre zodia ta!-
Mergi direct la: