~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Uragiri wa boku no namae wo shitteru

In jos 
+3
Dellz.
● Lene
•’*Obsession•Nightmare•’*
7 participanți
AutorMesaj
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28Sam Aug 20, 2011 3:14 pm

Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru/Uraboku sau in engleza The Betrayal Knows My Name

Uragiri wa boku no namae wo shitteru 25e69a7bef1dc3c29f08bff0a948e9ce127


Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru stiuta ca si Uraboku ,este o manga creata de Hotaru Odagiri in 2005 iar in Aprilie 2010 sa adaptat si o serie anime care poarta acelasi nume
Istoric:
Sakurai Yuki este un baiat misterios cu puteri misterioase.Imediat dupa ce sa nascut acesta a fost abandonat langa un orfelinat ,iar dupa aceea a fost gasit.Din cauza acelelui eveniment ,Yuki a devenit independent .El uraste sa fie o povara pentru ceilalti,dar in acelasii timp ii este frica sa ramana singur.Acesta nu isi poate aduce aminte ca are o abilitate ciudata ,cand ii atinge pe ceilaltii le poate simti emotile.
Mai tarziu acesta intalneste un brabat misterios care ii salveaza viata.

Personajele:
Yuki Sakurai/Giou
Este protagonistul principal si un tanar student in anul intai de liceu.Mama lui la parasit cand sa nascut si ca sa fie protejat acesta a trait la orfelinatul Asahi.Uneori cand atinge pe cine ii poate simti sentimentle si vedea trecutul .
Dupa ce pleaca de la orfelinat este stiut ca Yuki Giou.Yuki sa rencarnat de mai multe ori,acesta fiind femeie in trecut, dar acesta este prima data cand el sa nascut un barbat.
A fost mentionat un lucru ca totul se apropie de final sau ca el vrea sa uite de trecut.
Zess /Luka Crosszeria

Este un barbat tanar cu ochii argintii si cu parul negru care il apara pe Yuki de umbre de acum 15 ani de cand Yuki sa nascut .In ciuda faptului ca este un demon acesta este de parte clanului Gio ,iar de altii demonii este stiut ca un tradator.Varsta lui reala nu se stie ,aparent el arata ca si un student de la colegiu .Expresia faciala pare indifernta si rezervata,dar cand este cu Yuki expresia faciala i se inmoaie.In timpul primului razboi acesta a mers de partea clanului Giou si a facut un contract cu Yuki.Luka este descendentul unei ''famili de pacatosii, ,(Zess) si demonii de grad inalt (Opasts).Luka se lupta cu o sabie mare neagra care poate folosi si magia(poate convoca un dragon salamandra puternic ).El a fost singurul loial regelui demonilor si putea bea sangele.De aceea el este mai puternic ca Opasts si posibil mai puternic ca si regele demonilor .Dar sia abandonat pozitia de caine loial al regelui demonilor dupa ce la intalnit pe Yuki)Pe yuki cand a fost femeie in trecut).Cat a tinut lupta Luka a intalnito pe Yuki si cei doi sau indragostit unul de altul (cand yuki era femeie).Curentul Yuki(adica barbatul)nu isi aduce aminte de Luka ,dar de fiecare data cand il vede pe Luka inima lui incepe sa i bata mai tare.Luka refuza sa ii zica lui Yuki despre trecut .Dar ia promis lui Yuki ca va sta cu el cat timp vrea .
Luka ii spune lui Yuki ca el era considerat un sclav deoarce el facea parte din clanul ,,pacatosilor'' si ca totii demoni aveu intentia de ai pedepsii intreaga familie si pe toti descendentii.Sangele regelui demonilor a facut pe bratul lui Luka un semn rosu,iar in timpul procesului ia provocat o durere mare lui Luka.Anii mai traziu ,Luka este inca bantuit de trecut si cand isi reaminteste se simte rau din punct de vedere fizic.Pebtru ca a fost un sigiliu de sange,dar daca Luka il trada pe regele demonilor,el ar fii murit.Luka ii explica noii rencarnii al lui Yuki ca a facut din nou contract cu el ,deoarece contractul anterior a fost anulat .permitandui lui Luka sa traiasca.

Zweilt Guardian

Tsukumo Murasame

Aceta este purtatorul Urechii Domnului.Un baiat de liceu care apare la Yuki impreuna cu sora sa si incep povestea.Acesta este unul dintre Zweilt Guardian si deasemenea face parte din clanul Giou ,acest lucru facandui si rude indepartate cu Yuki pe el si sora lui.Puterea acestuia abilitate lui este ca poate vorbii cu animalele iar inelul lui se transforma intr-un pistol cat timp dureaza lupta .El are intodeauna cu el snacks.El are o legatura stransa cu sora lui mai mare Toko .Acesta ii spune Toko-chan si ca o va proteja mereu.Dar acesta este grav ranit de Reiga ,dar Yuki reusete sa il vindece.
Toko Murasame
Este sora mai mare a lui Tsukumo,si ea este desemenea Zweilt Guardian.Iar inelui ei se transforma intr-o sabie imensa.Ea este la acelasi liceu cu fratele sau,iar legatura stransa dintre ea si fratele sau le face pe celelte fete geloase.Ea este foarte atasata de Yuki(ea ii spune Yuki-chan) si ii spune lui Yuki ca el este o persoana prea buna.

Hotsuma Renjou
El este purtatorul Vocii Domnului.Si el face parte din Zweilt Guardian acesta poate folosii focul.El este un pic temperamental si impulsiv.El a fost prieten din copilarie cu Shuusei .La inceput acestuia nu ii place de Yuki,deoarece crede ca are acelasi comportament ca si in viata anterioara(acest lucru indeica ca nu se intelegea cu femeia Yuki).Dar cu timpul acesta creste aproape de el.Acesta practic a fost abamdonat de parintii sai care iau spus ca este un monstru.Si singura data cand au venit la el a fost cand au avut nevoie de banii.Trecutlui lui Hotsuma este umbrit de abilitatile sale de a folosi focul .Acesta a incercat sa apere un coleg dar la final a atcat altii colegii,iar acest lucru la izolat de ceilaltii. Ulterior Hotsuma a incercat sa se sinucida dar Shuusei la oprit ,acesta ii provoaca lui Shuusei cicatrice.
Hotsuma se invinovateste de cicatricea pe care ia provocat-o lui Shuusei,dar Yuki il calmeaza.

Shuusei Usui

Acesta este purtatorul Ochii Domnului.Si de asemenea face parte din Zweilt Guardian,el este prieten din copilarie cu Hotsuma,Acesta ii ajuta pe politisit sa rezolve cazurile criminale cu al saselea simt.Acesta este o persona tacuta si sensibila,Acesta are tendinta de anu manca mult si nu prea are apetit.El dispare brusc dupa ce vede ca Hotsuma se intelege cu Yuki,declarand ca si-a atins scopul si recunoaste faptul ca Yuki este capabil de ai sparge temerile lui Hotsuma de a fii un monstru.
Dar acesta este rapit de Ashley si pus intr-un somn adanc ca sa nu se mai trezeasca niciodata.Acesta ii opreste inima lui Shusei .Dar Hotsuma foloseste Vocea Domnului sii ii comana sa traiasca

Kuroto Hourai
Este un jucator profesionist de shogi iar acesta acesta are o personalitate serioasa si tacuta.Dar cand decide sa faca ceva acesta depune efort chiar dac renunta la ceva ce iubeste de exemplu shogi.Acesta a facut o pasiune pentru shogi dupa ce a fost luat de bunicul lui Senshirou.

Senshirou Furuori
Este un zweilt in formare si klutz prin natura,.Acesta este logodinicul lui Tsubaki intr-o casatorie aranjata si decisa de familie si decide sa devina zweilt dupa moartea bunicului sau care a fost ucis de Opast Cadenza.acesta sia dorit sa il protejeze pe el si Kuroto .
Acesta are o pasiune pentru caligrafie.

Giou Clan
Takashiro Giou
Takashiro este perzentat ca fratele vitreg mai mare a lui Yuki.Cand il intalneste pe Yuki pentru prima dat .acesta ii spune ca el si tatal sau lau cautat.Tkashiro este seful clanului Giou.Desi inca nu a dezvaluit acesta are un secret fata de gardienii si Yuki.Adevarul este ca acesta a fost afectat de un ritual interzis care ia permis sa ia un demon in corpul sau.Din acesta cauza spre deosebire de ceilati gardien acesta nu sa rencarnat.Instant acesta a trait o mie de anii si isi aduce aminte totul ,inclusiv si cum ainceput razboiul cu Duras(demonii).Deasemene caesta cand este ranit se vindeca foarte repede.El crede ca pentru a castiga razboiul trebuie sa existe si sacrificii
El este posesorul unei carti de magie ca si Kanata,dei al lui este de culoare rosie.Acesta a fost prietenul lui Reiga.
Deasemena acesta este vinovat ca Yuki si Zweilt se rancarneaza ca sa poate lupta.iar dupa aceea acesta ii cere scuze lui Yuki ca la mintit in legatura ca este fratele sau dar Yuki il iarta si ii spune ca in ciuda faptului ca nu sunt fratii el este foarte importnat pentru el.

Tachibana Giou
Directorul Twilight Mansion si un membru al clanului Giou .El este o persona optimista si i place sa pastreze o conversatie.

Isuzu Fujiwara
Isuzu este doctorul de famile care lucreaza cu norma intreaga pentru clanul Giou.Acesta este recunoscut pentru faaptul ca nu doarme si isi petrece noptile examind si cecetand duras.El este fascinat de duras si intodeauna vrea sa il examineze pe Luka.

Alte personaje
Kanata Wakamiya
Este prieten din copilarie cu Yuki,acesta a crescut impreuna cu el la orfelinat .Yuki il considera ca si un frate mai mare .El are grija de ,,Cartea lui Raziel'' acesta il intreaba frecvent pe Yuki daca nu vrea sa locuiasca cu el,iar in Twilight Mansion acesta pare a fii impotriva lui Yuki.Misterios apare in orasul lui Ashley si il implora pe Yuki sa vina cu el ,dar Yuki refuza.Ulterior ochii lui Kanata par a se transforma argintii iar acesta arata similar cu Reiga Giou.El este actuala incarnare a lui Reiga .Kanata sa dovedit a fii jumatate om jumatate duras(demon) .Ca urmare a unui incident cu foc inca nespecificat ,el a ajuns a urasca oamenii dorintele lor de distrugere.

Ibuki Shikibe
Este secretara lui Takashiro.Acesta este sora lui Tsubaki si deasemenea matusa lui Yuki din partea mamei

Tsubaki Shikibe
Ea este sora mai mica a lui Ibuki si deasemena matusa lui Yuki din partea mamei.Acesta uraste barbatii cu exceptia lui Yuki

Fuyutoki Kureha
Majordomul resedintei pricipale a clanului Giou

Aya Kureha
Inca nu se stie prea multe despre Aya,ea are grija de cei de la resedinta Twilight.si este sora mai mica a lui Fuyutoki Kureha

Katsumi Tooma
Este un bucatar cu norma intreaga la "Twilight Mansion" si un bucatar de clasa mondial.

Masamune Shinmei
El este un membru al clanului Gio si un vrajotor in formare.

Opasts
Ashley
Ea este un opsat responsabil cu sindromul ,,Frumoasa adormita'' si rapirea studentilor de sex masculin .Acesteia ii plac baietii care arata bine si are o legiune de Duras de calsa mica care arat ca niste papusi la comanda ei

Elegy
Ea este un opsat de clasa generala care pretinde ca este indragostita de Luka

Cadenza
El este un opsat de clasa generala care la omorat pe partenrul din trecut a lui Kuroto.iar pe kuroto la lasat in viata .Dupa ce koroto sa rencarnat Cadenza sa intors si la omorat pe bunicul lui Senshiro.La omorat pe omul invarsta care ii proteja pe Senshirou si Kuroto.Acestia doresc sa il vada mort pe Cadenza.
El este stiut ca si,,Maestrul ugicas''.

Luze
El este fratele geaman mai mic a lui Luka

( sursa: wikipedia si tradus in romana de :Hisui no Shizuku)
Sus In jos
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Re: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28Mier Mar 07, 2012 9:23 am

Oh, e animeul tau preferat nu?
Sigut ma voi uita la el cat de curand posibil.
Am mai incercat sa il viozionez, ma-m uitat la un episod, imi pare destul de interesant xD
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Re: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28Mier Mar 07, 2012 1:49 pm

Mie sincer mi`a povestit despre acest anime insa iii zice [persoana] doar Uraboku!
Oricum prezentarea e amanuntita si foarte interesanta! ^^
Daca spui tu ca e atat de interesant ma voi uita si eu la el! ^^
Mutumim de informatie!^^
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Psycho
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Psycho


▌Nume : Pedofil nepretentios.
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 27/05/1920
▌Varsta : 103
▌Puncte : 533
▌Mesaje : 464
▌Reputatie : 2

Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Re: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28Joi Mar 08, 2012 2:35 am

Am ramas cam blocata la jumatate de cateva... luni. Un an, ma rog. Sincer? Ma cam plictisit, nu a fost ceva super interesant. Putea sa se mai lucreze la el. Totusi, a fost destul de cute, desi nu pe gustul meu. Actiune se mai putea baga pana unde am ajuns eu. Merge cand n-ai ce face.

Psycho XD
Sus In jos
Mao.
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Mao.


▌Nume : Mery ^^
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1999
▌Varsta : 24
▌Puncte : 482
▌Mesaje : 433
▌Reputatie : 11

Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Re: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28Mar Apr 17, 2012 10:49 pm

Sincer eu vroiam yaoi *laughs*.
Anime-ul a fost cat de cat dragut, l-am urmarit la plictiseala intr-un weekend o.o
Ideea a fost oarecum cute :-?
Anyway, dupa ce am vazut Uraboku m-am apucat sa caut doujinshis, insa nu am gasit nimic asa caaa am revenit la ale mele manga yaoi *giggles*
Sus In jos
http://chibii-seme.tumblr.com
DeMentă
Membru Nou
Membru Nou
DeMentă


▌Nume : Mădă
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 03/06/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 17
▌Mesaje : 15
▌Reputatie : 0

Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Re: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28Sam Iun 30, 2012 9:29 am

*SPOILER*

Oh, am vazut anime-ul! Si mi-a placut la nebunie! In special Luka!
M-a impresionat extraordinar de mult legatura dintre Yuki si Luka, dar sunt inca foarte confuza de un lucru: de ce nu si-au continuat relatia de cand Yuki era femeie?!
Mi-a placut mult de tot cand lumina lui Yuki nu l-a omorat pe Luka... asa emotionanta partea aia... Sau cand Luka a fost pacalit sa creada ca femeia Yuki era chiar in fata lui si a ingenunchiat si-a imbratisat-o...!
Uraboku e un anime pe care il recomand celor carora le place romantismul... si celor care vor sa vada o posibila relatie yaoi, intre doi oameni credinciosi...
Sus In jos
Yaoi
Membru Forum
Membru Forum
Yaoi


▌Nume : Elisa
▌Sex : feminin
▌Puncte : 72
▌Mesaje : 59
▌Reputatie : 1

Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Re: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28Mier Aug 08, 2012 9:44 am

Chiar daca nu au fost scene yaoi,sincer...minunea lu' D-zeu mi-a placut. Mi-a placut iubirea lui Luka pentru Yuki,chiar daca acesta nu mai e fata,ci baiat....
Preferatul meu e Luze,fratele lui Luka,chiar daca nu apare prea mult timp. Imi sunt dragi si Hotsuma si Shunsei .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Uragiri wa boku no namae wo shitteru Empty
MesajSubiect: Re: Uragiri wa boku no namae wo shitteru   Uragiri wa boku no namae wo shitteru I_icon28

Sus In jos
 
Uragiri wa boku no namae wo shitteru
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Alte animeuri-
Mergi direct la: