~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Horoscop amuzant

In jos 
+15
Sequere.
Mao.
Psycho
yna92
*****Piersicuta*****
Deyu
Dellz.
Black Rose
Puffy.Alexutza
Sunny ツ
ZuZu Roxa
lee
loveanime
•’*Obsession•Nightmare•’*
Fasolică.
19 participanți
AutorMesaj
Fasolică.
Administrator
Administrator
Fasolică.


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2050
▌Mesaje : 676
▌Reputatie : 19

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Joi Oct 20, 2011 11:36 am

BERBEC
Semn de foc: scanteie
Trasatura principala: impetuozitatea.
Fraza favorita: primul!
Berbecul nu stie niciodata ce va face. De asta, atunci cand merge, merge cu capul inainte. Astfel, daca ajunge la linia de finis in acelasi timp cu altcineva, va putea spune: “Primul!”.
Atunci cand trebuie sa treaca la actiune, nu sta prea mult pe ganduri. Se arunca de la trambulina si, pe la jumatate, descopera ca in piscina nu mai e apa. Cuvantul esec nu exista insa in vocabularul sau si va incerca sa-si “dreaga” imaginea prin cinism. Va spune: “Poate acum schimbati apa! Ca e mizerie in piscina!”.

TAUR
Semn de pamant: casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.
Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.
In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: – Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: – Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: – Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): – Nu!
Berbecul (facand doi pasi): – Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): – Nu!
Berbecul (avansand doi pasi): – Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): – Nu!
Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): – Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!

GEMENI
Semn de aer: rafala.
Trasatura caracteristica: mai multi intr-unul
Fraza favorita: Adevarul e ca totul e minciuna.
Gemenii sunt ca o rafala cu corp uman: nu-i vezi sosind, nu-i vezi nici plecand. Toti avem un eu care ne conduce, dar gemenii au doua, uneori mai multe. Unul dintre ele este dulce si tolerant, celalalt este critic si uracios. De-asta, gemenii nu cunosc drumul de mijloc: ori iti vad defectele, ori calitatile, depinde de geamanul care te priveste.
Daca acesta este cel dulce, iti va spune: “arati mai bine ca niciodata!”
Daca dai peste cel uracios: “Cand o sa mai slabesti si tu?”

RAC
Semn de apa: marea.
Trasatura caracteristica: nesiguranta pe plan sentimental.
Fraza favorita: Simt, deci exist.
La inceput, nu-ti acorda cine stie ce incredere. Trebuie sa ti-o castigi singur, fiind afectuos si tandru. Si sa le spui de o mie de ori ca-i iubesti, pentru ca Racii sunt adevarati vampiri sentimentali si tot timpul se plang ca nu primesc suficienta dragoste. Tu-i spui:
- Te iubesc.
Si Racul intreaba: Cat?

LEU
Semn de foc: soarele.
Trasatura caracteristice: nevoia de a fi in centrul atentiei.
Fraza favorita: Sunt rege / regina.
Leul este steaua zodiacului, cea mai stralucitoare. Sunt usor de recunoscut: sunt aceia care, privind un reflector, exclama:
- Trebuie sa vedeti cata stralucire ii confer!
Leul are o foarte bun a parere despre sine. Daca iti este prezentat unul si tu ii spui:
-Imi pare bine sa te cunosc.
El va raspunde:
- Te inteleg.
Leii nu merg pe strada, ci defileaza. Daca strada este plina de magazine, Leul priveste vitrinele. Dar nu pentru a vedea ce este expus in ele, ci pentru a se privi pe sine. Moment in care va exclama:
- M-as cumpara daca n-as fi atat de scump!

FECIOARA
Semn de pamant: recolta.
Trasatura caracteristica: ingrijorarea.
Fraza favorita: Permite-mi sa te contrazic…
Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. Si, cum are un umor sarcastic, iti va spune:
- Televizorul asta are un mileu foarte frumos pe el!
Nu-i scapa nimic! Sa fie ingrijorata este starea naturala a Fecioarei. Se va plange mereu:
- Sunt ingrijorat, sunt ingrijorat.
Si daca-i spune cineva:
- Dar nu se intampla nimic.
Fecioara va raspunde:
- Asta ma ingrijoreaza cel mai mult

BALANTA
Semn de aer: briza.
Trasatura caracteristica: indoiala.
Fraza favorita: cateodata da, cateodata nu.
Gandeste rapid. Singurul inconvenient este ca, atunci cand ii vine o idee, odata cu ea, vine si indoiala.:
- Da, da, am hotarat, anul asta ma casatoresc.. . si daca nu anul asta, atunci anul viitor… sau in trei ani, n-am de ce sa ma grabesc.
Cantecele lui Julio Iglesias, reprezentant faimos al zodiei, sunt un tratat asupra indoielii: “nici nu te iubesc, nici nu te uit”, “cateodata da, cateodata nu”, ‘nici pisica perfida, nici caine fidel”. Niciodata nativii acestei zodii nu sunt siguri de nimic si asta ii transforma in niste certareti aproape profesionisti, dar nu vor recunoaste niciodata acest lucru. Din aceasta cauza, trebuie sa-i prinzi in capcana. Tu spui:
- Iti place sa te contrazici!
Si Balanta va raspunde:
- Nu-i adevarat! Si te pot contrazice cat vrei tu!


SCORPION
Semn de apa: lac.
Trasatura caracteristica: pasiunea.
Fraza favorita: te doresc.
Sunt usor de recunoscuti dupa ochii misteriosi. Scorpionul nu priveste, ci fixeaza direct. Ochii scorpionilor sunt ca niste ace fine care te impung atunci cand isi atintesc privirea. Pot fi hipnotizanti si pasionali, exagerat de pasionali. Cand te iubesc, te iubesc mai mult decat toti ceilalti. Daca te urasc, proportia se pastreza. Daca tu le faci cadou o carte, ei iti vor face cadou o enciclopedie. In ceea ce priveste viata amoroasa, situatia sta la fel. Tu le dai un sarut, ei vor face dragoste cu tine de trei ori la rand. Sau, daca ti i-ai facut dusmani, pazeste-te. Tu le spargi geamul la masina, el iti dau foc la casa. Sigur vor spune dupa aceea:
- Nu am inceput eu.

SAGETATOR
Semn de foc: jaratec.
Trasatura caracteristica: adevarul verde-n fata.
Fraza favorita: iti spun sincer…
Vitalitatea sa e epuizanta si intampina orice cu un suras. Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense. Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:
- Salut, salut!
Si, bineinteles, cand cineva iti surade asa, ce-i mai poti spune? Ce te calca pe picior? Nici sa nu-ti treaca prin cap! Daca o vei face, Sagetatorul iti va purta pica, va ridica piciorul si iti va da o lovitura in fluierul piciorului.
Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:
- Iti voi spune adevarul…
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?!

CAPRICORN
Semn de pamant: muntele.
Trasatura caracteristica: crede ca este indispensabil.
Fraza favorita: ce te-ai face fara mine?
Capricornul este o capra si caprele se lupta cu muntele si-l domina. Daca vezi un Capricorn care se arunca de la etajul zece, urmeaza-l, caci sigur o va lua in sus. Mai mult decat in noroc, crede in efortul propriu.
Capricornul, pentru a fi fericit, trebuie sa detina controlul asupra tuturor lucrurilor. Daca acest lucru nu este posibil, se enerveaza. Cam ca un preot Capricorn care, aflat pe patul de moarte, le spune calugaritelor care-l ingrijeau:
- Vai! Ce o sa se aleaga de voi, cand eu nu voi mai fi, cine o sa aiba grija de voi, cine o sa va ghideze pasii?
Si una dintre calugarite, cel mai probabil o leoaica, i-a raspuns:
- Nu va faceti griji, Parinte, ca si Isus Hristos a murit si ne-am descurcat si fara El.

VARSATOR
Este o fiinta a viitorului care traieste in prezent ca si cum acesta ar fi trecutul. De-asta ne saluta ca si cum am fi prototipuri preistorice:
- Buna, Jurasicule. Cum iti duci existenta primitiva?
Le place sa surprinda cu jocuri de cuvinte si glume:
- Aseara, cand nu erai langa mine, imi lipseai. Acum imi prisosesti.
Nu te ingrijora, sunt doar incercarile lor de a parea originali.
Au cate o idee pe secunda; singurul inconvenient este ca atunci cand urmeaza sa o puna in aplicare, le vine alta, si alta, si alta. Dar, pana la urma, un Varsator se misca mai putin decat un arbitru de tenis. Ca acest nativ al zodiei care spunea:
- Mi s-au intamplat atatea lucruri de dimineata… ca nu numai ca nu am avut timp sa ma ocup de ele, dar mai sunt si epuizat…

PESTI
Semn de apa: rau.
Trasatura caracteristica: visul cu ochii deschisi.
Fraza favorita: nu stii ce-am patit?
Este semnul cel mai sensibil al zodiacului.. Sunt atat de schimbatori incat par ca ar avea centrul rasului si al plansului intersanjabile. Pestii plang pentru ca le-a murit matusa si, in urmatoarea secunda, se prapadesc de ras pentru ca aceasta, biata de ea, este atat de grasa incat nu incape in sicriu.
Pestii, mai mult decat a trai, stiu a exista.
Daca cineva se apropie de un nativ al acestei zodii in timp ce acesta priveste apusul si-l intreaba:
- Ce faci?
Pestii raspund, fara sa inceteze sa priveasca cerul:
- Nimic.
Celalalt intreaba:
- Si nu te plictisesti?
Pestii vor raspunde:
- Daca nu sunt intrerupt, nu.

Eu sunt sagetator .... se stie =]]


SAGETATOR
Semn de foc: jaratec.
Trasatura caracteristica: adevarul verde-n fata.
Fraza favorita: iti spun sincer…
Vitalitatea sa e epuizanta si intampina orice cu un suras. Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense. Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:
- Salut, salut!
Si, bineinteles, cand cineva iti surade asa, ce-i mai poti spune? Ce te calca pe picior? Nici sa nu-ti treaca prin cap! Daca o vei face, Sagetatorul iti va purta pica, va ridica piciorul si iti va da o lovitura in fluierul piciorului.
Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:
- Iti voi spune adevarul…
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?!

Sus In jos
http://loveanime4ever.forumgratuit.ro
•’*Obsession•Nightmare•’*
Administrator
Administrator
•’*Obsession•Nightmare•’*


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2001
▌Mesaje : 1333
▌Reputatie : 63

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Joi Oct 20, 2011 1:03 pm

Chiar ca este amuzant zodiacul ,am ras la fiecare zodie cand am citit descrierea acestora iar eu sunt in zodia berbec >.<.Pff fiecare data cand citesc la zodia berbec (zodia mea)cuvantul,,Primul'' deobicei ma gandesc la primul de la coada Horoscop amuzant  3425374691 mai ales cand vine vorba de competiti unde se presupune alergatul cu persoane mai bune la asa ceva dar zodiacul a fost amuzant ai mi-a placut \^O^/
Sus In jos
loveanime
Membru Forum
Membru Forum
loveanime


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 02/12/1995
▌Varsta : 28
▌Puncte : 289
▌Mesaje : 116
▌Reputatie : 3

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Joi Oct 20, 2011 10:57 pm

Imi place mult . E foarte amuzant : Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste: Horoscop amuzant  665617392

- Iti voi spune adevarul…
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?! Horoscop amuzant  3813960834
Sus In jos
lee
V.I.P.
V.I.P.
lee


▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 13/10/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 548
▌Mesaje : 450
▌Reputatie : 16

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Vin Oct 21, 2011 6:00 am

Ceee tare :) Mama cat de adevarat,cel putin la zodia mea :D
Sus In jos
ZuZu Roxa
Membru Forum
Membru Forum
ZuZu Roxa


▌Nume : Roxa
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Leu
▌Data nasterii : 29/07/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 53
▌Mesaje : 46
▌Reputatie : 5

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mar Oct 25, 2011 10:48 pm

LEU
Semn de foc: soarele.
Trasatura caracteristice: nevoia de a fi in centrul atentiei.
Fraza favorita: Sunt rege / regina.
Leul este steaua zodiacului, cea mai stralucitoare. Sunt usor de recunoscut: sunt aceia care, privind un reflector, exclama:
- Trebuie sa vedeti cata stralucire ii confer!
Leul are o foarte bun a parere despre sine. Daca iti este prezentat unul si tu ii spui:
-Imi pare bine sa te cunosc.
El va raspunde:
- Te inteleg.
Leii nu merg pe strada, ci defileaza. Daca strada este plina de magazine, Leul priveste vitrinele. Dar nu pentru a vedea ce este expus in ele, ci pentru a se privi pe sine. Moment in care va exclama:
- M-as cumpara daca n-as fi atat de scump!
Nui asa ca sunt scumpa :apoik: , glumeam , nus chiar asa de inganfata :sun1: .
Sus In jos
http://w-las.forumgratuit.ro/
Sunny ツ
Membru Forum
Membru Forum
Sunny ツ


▌Nume : ๓๏z๏lเςเ
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 21/09/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 714
▌Mesaje : 555
▌Reputatie : 50

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mier Oct 26, 2011 5:40 am

Mie una nu mi se prea potriveste in mare parte.

Fraza asta :
Citat :
Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit.
Nu mi se potriveste deloc :)) De ati sti cat praf e la mine in camera :lol!: Deobicei nu sunt sarcastica :P Si nici ingrijorata :D Poate chiar opusul.

Oricum este un horoscop amuzant ! :D
Sus In jos
https://www.facebook.com/allexandra.allexa
Puffy.Alexutza
Membru Forum
Membru Forum
Puffy.Alexutza


▌Nume : Alexandra :*
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 21/02/1999
▌Varsta : 25
▌Puncte : 177
▌Mesaje : 146
▌Reputatie : 9

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Sam Dec 24, 2011 2:06 am

yo is pesti si tot ce scrie acolo mi se potriveste,absolut tot,mai putin faza cu matusa :))
Sus In jos
Black Rose
Membru Forum
Membru Forum
Black Rose


▌Nume : °°Jelly°°
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 25/11/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 193
▌Mesaje : 183
▌Reputatie : 4

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mar Ian 03, 2012 9:06 am

Deci nu mai pot!!!!!! Am ras incontinuu cand am citit horoscopul la Sagetator!!
Mai ales ca totul este adevarat. Deci e prea, prea. Horoscop amuzant  2377191190 Ma rog, mai putin cu (,) calcatul pe picior. Nu-mi place sa fiu calcata, asa ca, nici eu nu calc oamenii fara sa-mi cer scuze.... Urasc sa fiu calcata pe picior fara nici macar un: "Scuze!"
Anyway, faza cu piciorul a evidentiat ca o dam mereu in bara si nici nu ne dam seama, iar cand ne dam seama lasam totul trecutului. Asta daca nu include alte persoane si s-ar numi nesimtire. Deci chiar sa fugiti de mine cand incep cu: "Sincera sa fiu...". Tre´ sa recunosc ca o dau mai mereu in bara cu verdele-n fata. Dau numai de belele! :]] Horoscop amuzant  1946387178
Prea tare!

SAGETATOR
Semn de foc: jaratec.
Trasatura caracteristica: adevarul verde-n fata.
Fraza favorita: iti spun sincer…
Vitalitatea sa e epuizanta si intampina orice cu un suras. Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense. Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:
- Salut, salut!
Si, bineinteles, cand cineva iti surade asa, ce-i mai poti spune? Ce te calca pe picior? Nici sa nu-ti treaca prin cap! Daca o vei face, Sagetatorul iti va purta pica, va ridica piciorul si iti va da o lovitura in fluierul piciorului.
Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:
- Iti voi spune adevarul…
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?!


Anyway, Sagetile rullz! Horoscop amuzant  3196687792
Sus In jos
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mier Feb 22, 2012 12:53 pm

SAGETATOR
Semn de foc: jaratec.
Trasatura caracteristica: adevarul verde-n fata.
Fraza favorita: iti spun sincer…
Vitalitatea sa e epuizanta si intampina orice cu un suras. Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense. Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:
- Salut, salut!
Si, bineinteles, cand cineva iti surade asa, ce-i mai poti spune? Ce te calca pe picior? Nici sa nu-ti treaca prin cap! Daca o vei face, Sagetatorul iti va purta pica, va ridica piciorul si iti va da o lovitura in fluierul piciorului.
Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:
- Iti voi spune adevarul…
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?!

Epiiic atat pot spune mai ales cu verde`n fata!:))))
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Deyu
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Deyu


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Scorpion
▌Data nasterii : 03/11/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 587
▌Mesaje : 547
▌Reputatie : 16

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Vin Feb 24, 2012 10:13 am

Am furat avatarul cuiva!! Horoscop amuzant  3877588163 Sumimasen! Horoscop amuzant  1930067574 Daca stiam... Horoscop amuzant  3425374691
Ok...sa revenim la horoscop:

SCOPRION

Semn de apa: lac.
Trasatura caracteristica: pasiunea.
Fraza favorita: te doresc.
Sunt usor de recunoscuti dupa ochii misteriosi. Scorpionul nu priveste, ci fixeaza direct. Ochii scorpionilor sunt ca niste ace fine care te impung atunci cand isi atintesc privirea. Pot fi hipnotizanti si pasionali, exagerat de pasionali. Cand te iubesc, te iubesc mai mult decat toti ceilalti. Daca te urasc, proportia se pastreza. Daca tu le faci cadou o carte, ei iti vor face cadou o enciclopedie. In ceea ce priveste viata amoroasa, situatia sta la fel. Tu le dai un sarut, ei vor face dragoste cu tine de trei ori la rand. Sau, daca ti i-ai facut dusmani, pazeste-te. Tu le spargi geamul la masina, el iti dau foc la casa. Sigur vor spune dupa aceea:
- Nu am inceput eu.


Cine ar fi crezut ca in mintea mea exista o parte perversa pe care nu am
descoperit-o... Horoscop amuzant  913496850
Dar tot ce scrie despre ura si dusmani...Is true! I'm dangerous!! Horoscop amuzant  815477821 Be careful! Horoscop amuzant  2421044301:))
Sus In jos
*****Piersicuta*****
Membru Forum
Membru Forum
*****Piersicuta*****


▌Nume : Emma
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Scorpion
▌Data nasterii : 31/10/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 69
▌Mesaje : 48
▌Reputatie : 1

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Dum Mai 06, 2012 5:53 am

Vaai... Doamne este chiar adevarat!

SCORPION
Semn de apa: lac.
Trasatura caracteristica: pasiunea.
Fraza favorita: te doresc.
Sunt
usor de recunoscuti dupa ochii misteriosi. Scorpionul nu priveste, ci
fixeaza direct. Ochii scorpionilor sunt ca niste ace fine care te impung
atunci cand isi atintesc privirea. Pot fi hipnotizanti si pasionali,
exagerat de pasionali. Cand te iubesc, te iubesc mai mult decat toti
ceilalti. Daca te urasc, proportia se pastreza. Daca tu le faci cadou o
carte, ei iti vor face cadou o enciclopedie. In ceea ce priveste viata
amoroasa, situatia sta la fel. Tu le dai un sarut, ei vor face dragoste
cu tine de trei ori la rand. Sau, daca ti i-ai facut dusmani,
pazeste-te. Tu le spargi geamul la masina, ei iti da-u foc la casa. Sigur
vor spune dupa aceea:
- Nu am inceput eu.


Imi place mult ce scrie despre mine! Sunt periculoasa rau! Horoscop amuzant  3595735553
Sus In jos
yna92
The Best
The Best
yna92


▌Nume : Yna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 14/12/1992
▌Varsta : 31
▌Puncte : 51
▌Mesaje : 46
▌Reputatie : 1

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mier Iun 27, 2012 9:04 am

Deci sunt sagetator se stie :))

SAGETATOR
Semn de foc: jaratec.
Trasatura caracteristica: adevarul verde-n fata.
Fraza favorita: iti spun sincer…
Vitalitatea sa e epuizanta si intampina orice cu un suras. Sunt posesorii unui spirit delicat si a unor gafe imense. Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:
- Salut, salut!
Si, bineinteles, cand cineva iti surade asa, ce-i mai poti spune? Ce te calca pe picior? Nici sa nu-ti treaca prin cap! Daca o vei face, Sagetatorul iti va purta pica, va ridica piciorul si iti va da o lovitura in fluierul piciorului.
Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:
- Iti voi spune adevarul…
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?!

faza cu, calcatul pe picior nu este adevarat. Dar cu sinceritatea "verde-n fata" este foarte adevarata... dar asta nu e prea bn intotdeauna... uneori supar lumea sau dau de belele Horoscop amuzant  1946387178 asa ca mai bine mi-as tine gura!
si ca fraza de obicei inpec cu "sincera sa fiu..." sau "bine, iti voi spune adevarul"sau "sti...am ceva sa-si spus..."
Sus In jos
Psycho
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Psycho


▌Nume : Pedofil nepretentios.
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 27/05/1920
▌Varsta : 103
▌Puncte : 533
▌Mesaje : 464
▌Reputatie : 2

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mier Iun 27, 2012 9:13 am

GEMENI
Semn de aer: rafala.
Trasatura caracteristica: mai multi intr-unul
Fraza favorita: Adevarul e ca totul e minciuna.
Gemenii sunt ca o rafala cu corp uman: nu-i vezi sosind, nu-i vezi nici plecand. Toti avem un eu care ne conduce, dar gemenii au doua, uneori mai multe. Unul dintre ele este dulce si tolerant, celalalt este critic si uracios. De-asta, gemenii nu cunosc drumul de mijloc: ori iti vad defectele, ori calitatile, depinde de geamanul care te priveste.
Daca acesta este cel dulce, iti va spune: “arati mai bine ca niciodata!”
Daca dai peste cel uracios: “Cand o sa mai slabesti si tu?”

The fuck... ma descrie prea bine =]] Pot fi si cel dulce si cel uracios >:)

Psycho XD
Sus In jos
Mao.
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Mao.


▌Nume : Mery ^^
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1999
▌Varsta : 24
▌Puncte : 482
▌Mesaje : 433
▌Reputatie : 11

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mier Iun 27, 2012 9:18 pm

BALANTA
Semn de aer: briza.
Trasatura caracteristica: indoiala.
Fraza favorita: cateodata da, cateodata nu.
Gandeste rapid. Singurul inconvenient este ca, atunci cand ii vine o idee, odata cu ea, vine si indoiala.:
- Da, da, am hotarat, anul asta ma casatoresc.. . si daca nu anul asta, atunci anul viitor… sau in trei ani, n-am de ce sa ma grabesc.
Cantecele lui Julio Iglesias, reprezentant faimos al zodiei, sunt un tratat asupra indoielii: “nici nu te iubesc, nici nu te uit”, “cateodata da, cateodata nu”, ‘nici pisica perfida, nici caine fidel”. Niciodata nativii acestei zodii nu sunt siguri de nimic si asta ii transforma in niste certareti aproape profesionisti, dar nu vor recunoaste niciodata acest lucru. Din aceasta cauza, trebuie sa-i prinzi in capcana. Tu spui:
- Iti place sa te contrazici!
Si Balanta va raspunde:
- Nu-i adevarat! Si te pot contrazice cat vrei tu!

DAR MIE NU IMI PLACE SA MA CONTRAZIC!
Sus In jos
http://chibii-seme.tumblr.com
Sequere.
Moderator
Moderator
Sequere.


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 26/05/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 80
▌Mesaje : 60
▌Reputatie : 0

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Joi Iun 28, 2012 1:23 am

PESTI
Semn de apa: rau.
Trasatura caracteristica: visul cu ochii deschisi.
Fraza favorita: nu stii ce-am patit?
Este semnul cel mai sensibil al zodiacului.. Sunt atat de schimbatori incat par ca ar avea centrul rasului si al plansului intersanjabile. Pestii plang pentru ca le-a murit matusa si, in urmatoarea secunda, se prapadesc de ras pentru ca aceasta, biata de ea, este atat de grasa incat nu incape in sicriu.
Pestii, mai mult decat a trai, stiu a exista.
Daca cineva se apropie de un nativ al acestei zodii in timp ce acesta priveste apusul si-l intreaba:
- Ce faci?
Pestii raspund, fara sa inceteze sa priveasca cerul:
- Nimic.
Celalalt intreaba:
- Si nu te plictisesti?
Pestii vor raspunde:
- Daca nu sunt intrerupt, nu.

So true. Bine, in unele parti nu e chiar asa de adevarat :))
Sunt sensibila si uneori ang din orice iar dupa 2 minute rad =))
Tot timpul visez cu ochii deschisi, uneori nici nu-mi dau seama.
Sus In jos
http://teenage-dream.forumz.ro
Dee :o3
The Best
The Best
Dee :o3


▌Nume : Diana <3.
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 02/05/1998
▌Varsta : 26
▌Puncte : 680
▌Mesaje : 664
▌Reputatie : 6

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Vin Iun 29, 2012 10:29 pm

TAUR
Semn de pamant: casa
Trasatura fundamentala: rabdare inepuizabila.
Fraza favorita: gandesc, deci insist.
Taurul, atunci cand merge, nu ridica un picior daca celelalt este asezat ferm pe pamant. Din aceasta cauza, mai mult decat sa mearga, el face istorie. Daca Berbecul sare de la trambulina inainte sa se uite, Taurul va sti numele constructorului, materialele folosite, volumul apei si temperatura. Berbecul actioneaza cu hotarare, Taurul cu obstinatie. Berbecul vrea ca toata lumea sa-l asculte, Taurul are o rabdare fara limite incercand sa-i faca pe ceilalti sa-si schimbe parerea.
In concluzie, relatia lor s-ar putea desfasura asa:
Berbecul ii spune Taurului, aflat la 10 metri distanta: – Vino aici! (asta e hotarare).
Taurul: – Nu! (asta e obstinatie).
Berbec: – Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): – Nu!
Berbecul (facand doi pasi): – Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): – Nu!
Berbecul (avansand doi pasi): – Vino aici!
Taurul (fara sa se miste): – Nu!
Berbecul (facand doi pasi, se trezeste fata in fata cu Taurul): – Vezi? Asa imi place! Sa vii unde-ti spun EU!


Adevărat o.o.
Deși nu am răbdare, deloc. Eu dacă aștept un minut am impresia că a trecut jumate din zi o.o. Da, stau prost și cu timpul.
Sunt extrem de încăpățănată și mi se potrivește întocmai.
Mereu se întămplă cum vreau eu o.o
Sus In jos
http://silverrbeatles.tumblr.com/
7Roby7
Membru Forum
Membru Forum
7Roby7


▌Nume : Roby
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Leu
▌Data nasterii : 23/07/1999
▌Varsta : 24
▌Puncte : 152
▌Mesaje : 146
▌Reputatie : 0

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Mier Iul 11, 2012 9:13 am

Semn de foc: soarele.
Trasatura caracteristice: nevoia de a fi in centrul atentiei.
Fraza favorita: Sunt rege / regina.
Leul este steaua zodiacului, cea mai stralucitoare. Sunt usor de recunoscut: sunt aceia care, privind un reflector, exclama:
- Trebuie sa vedeti cata stralucire ii confer!
Leul are o foarte bun a parere despre sine. Daca iti este prezentat unul si tu ii spui:
-Imi pare bine sa te cunosc.
El va raspunde:
- Te inteleg.
Leii nu merg pe strada, ci defileaza. Daca strada este plina de magazine, Leul priveste vitrinele. Dar nu pentru a vedea ce este expus in ele, ci pentru a se privi pe sine. Moment in care va exclama:
- M-as cumpara daca n-as fi atat de scump!
Sincer sa fiu,aproape totul e adevarat,doar ca nu ma bag in evidenta decat acolo unde pot,nu prea imi bag nasul unde nu imi fierbe oala,desi sunt aproape inconjurat in realitate de oameni de genul asta.. :)) Horoscop amuzant  2065803173
Sus In jos
Fursec;3
Membru Nou
Membru Nou
Fursec;3


▌Nume : Eliza
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 03/12/1998
▌Varsta : 25
▌Puncte : 13
▌Mesaje : 13
▌Reputatie : 0

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Lun Iul 16, 2012 12:32 am

Chiar se potriveste :).
Ii recunosti cu usurinta in metrou sau in autobuz: cineva te calca de vreo 10 minute si inca nu-si da seama pentru ca te priveste si zambeste:
- Salut, salut! - I like it ! :>
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28Lun Iul 16, 2012 5:48 am

FECIOARA
Semn de pamant: recolta.
Trasatura caracteristica: ingrijorarea.
Fraza favorita: Permite-mi sa te contrazic…
Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. Si, cum are un umor sarcastic, iti va spune:
- Televizorul asta are un mileu foarte frumos pe el!
Nu-i scapa nimic! Sa fie ingrijorata este starea naturala a Fecioarei. Se va plange mereu:
- Sunt ingrijorat, sunt ingrijorat.
Si daca-i spune cineva:
- Dar nu se intampla nimic.
Fecioara va raspunde:
- Asta ma ingrijoreaza cel mai mult

aia cu Permite-mi sa te contrazic mi se potriveste asa de bine!! Horoscop amuzant  15734037
in schimb, partea cu praful deloc... nu ma deranjeaza sa nu fie curatenie, nu-mi pasa deloc defapt :)))
dar sarcastica sunt mai mereu :-"
si ultima parte sa zicem ca e cat de cat adevarata Horoscop amuzant  3595735553
Sus In jos
Continut sponsorizat





Horoscop amuzant  Empty
MesajSubiect: Re: Horoscop amuzant    Horoscop amuzant  I_icon28

Sus In jos
 
Horoscop amuzant
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: Discuti libere :: Afla mai multe despre zodia ta!-
Mergi direct la: