~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Top 5 personaje

In jos 
+2
Simi
Psycho
6 participanți
AutorMesaj
Psycho
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Psycho


▌Nume : Pedofil nepretentios.
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Gemeni
▌Data nasterii : 27/05/1920
▌Varsta : 103
▌Puncte : 533
▌Mesaje : 464
▌Reputatie : 2

Top 5 personaje Empty
MesajSubiect: Top 5 personaje   Top 5 personaje I_icon28Mier Dec 28, 2011 7:46 am

Cum zice si titlul, faceti un top 5, dar sa si specificati.

1. Sebastian. E hot, e inteligent, e perfect, stie sa indure. E superb. As putea vorbi toata ziua despre el, dar ma rezum la doar atat.
2. Pluto. Nu stiu de ce, dar imi place catelul asta.
3. Undertaker. E ciudat si cul. Mai trebuie?
4. Sa zicem contele acela blond. E frumos si pervers XD
5. Grell. E funny si sexy cand avea aprul scurt :]]

Psycho XD


Ultima editare efectuata de catre Psycho in Dum Mar 04, 2012 12:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Simi
Membru Forum
Membru Forum
Simi


▌Nume : Adriana Maria Bacescu
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 21/09/2000
▌Varsta : 23
▌Puncte : 46
▌Mesaje : 28
▌Reputatie : 0

Top 5 personaje Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 personaje   Top 5 personaje I_icon28Mier Ian 04, 2012 10:55 am

1.Pluto
2.Ciel
3.Sebastian
4.Undertaker
5.Sa zice acela blond
Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Pumpkin pie ♨


▌Nume : Klau
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 15/03/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 2686
▌Mesaje : 2323
▌Reputatie : 26

Top 5 personaje Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 personaje   Top 5 personaje I_icon28Mier Ian 04, 2012 1:37 pm

1. Sebastian!! De ce? Este perfect.. Ce pot spune mai mult. Ma rog, pe langa faptul ac este misterios, frumos, destept, descurcaret, puternic.. Si multe alte calitati.
2. Ciel: este un pusti foarte simpatic si imi place ca este rece si dur. Plus ca e destept si foarte misterios. Ah.. Superb persoanj..
3. Alois: De ce? Hmm.. Nu stiu sigur dar ma atrage felul lui copilaros de a fi. Plus ca imi place cum ascunde toate acele sentimente in spatele comportamentului infantil. Da.. Un motiv mai serios: este dragut..
4. Pluto: cine nu il poate iubi pe Pluto. Si cum s-a atasat el de Sebastian.. Aww.. Dragut rau si el..
5. Aici sunt 2: Grell si Undertaker. Amandoi imi plac. Dar parca Grell mai mult.
Si printre personajele mele preferate se mai numara si Lan-Mao si Claude. Dar astia mai putin..
Sus In jos
IzZ.
The Best
The Best
IzZ.


▌Nume : Narcisa
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 21/02/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 1782
▌Mesaje : 1686
▌Reputatie : 42

Top 5 personaje Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 personaje   Top 5 personaje I_icon28Mar Ian 10, 2012 7:20 am

1. Ciel Chiar trebuie sa am un motiv?! Are o personalitate puternica si nu se teme de nimic, are unele scene haioase, chiar daca este serios in majoritatea timpului, ma rog, mai mereu este asa. Din cauza lui am fost melancolica vreo trei zile dupa ce am vazut primul sezon si o saptamana dupa al doilea :| Am plans aproape non-stop la ultimele episoade ;-;
2. Alois Il vreau, a meu, a meu, a meu!!!!!!!! El e al doilea motiv pentru care am plans la Kuroshitsuji, mi s-a parut doar tare felul in care se comporta, chiar daca a trecut prin lucruri mai grele decat Ciel, mie asa mi s-a parut, a avut putere sa ramana copilaros in tot acest timp, chiar daca suferea :| In plus arata bine nebunul :]]
3. Sebastian Toti stim ca asta hot, serios, aq? Vreau si eu un majordom ca el, si la sfarsitul primului sezon, am crezut ca-l va saruta pe Ciel ;-; Obsesia sa pentru pisici e amuzanta.
4.Maylene What? What?!!!!!! Cum poti sa arati bine, sa fi incurcata, naiva, inocenta, dar sa ai ochii asa de buni?! E un fel de bad girl si totusi good girl, e amuzanta si...aaa...nu stiu ce sa mai zic :]]
5. Grell Sutcliff OMG!!! Tipul e asa de tare, cum se tine dupa Sebatsian :]] si el face comedia in serial =]]
Sus In jos
http://asian-secret.tumblr.com/
Umi
Membru Forum
Membru Forum
Umi


▌Nume : (๑≖ิټ๑≖ิ≖ิ)
▌Sex : feminin
▌Puncte : 69
▌Mesaje : 59
▌Reputatie : 0

Top 5 personaje Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 personaje   Top 5 personaje I_icon28Mier Apr 11, 2012 3:31 pm

1. Sebastian. Tipul, deşi este demon şi alea alea are ceva care mă atrage, mai ales la personalitate şi felul în care se poartă cu Ciel.
2. Ciel. Oh, this kid :3 îmi place de el, e inteligent şi a suferit mult deşi uneori e funny şi îl respect pentru faptul că vrea tot ce e mai bun pt Elizabeth.
3. Undertaker. For some reason, i like this guy a lot! He's kinda evil but meh.
4. Grell. Pe el îl ador mai ales cum se poartă în preajma lui Sebastian dar când e vorba de făcut ceva, face deşi nu ţine mult seriozitatea lui.
5.Elizabeth. Cred că e una din puţinele fete care ştiu să lupte pt ce e al lor şi nu e cum sunt multele personaje feminine, adică e curajoasă şi îl iubeşte pe Ciel~ :3
Sus In jos
http://passivesmile.tumblr.com
fRanCHii
Membru Nou
Membru Nou
fRanCHii


▌Nume : eveline chii
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 08/05/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 11
▌Mesaje : 9
▌Reputatie : 0

Top 5 personaje Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 personaje   Top 5 personaje I_icon28Mar Iul 03, 2012 8:26 am

pt mine(eu am o mica obsesie cu ciel :3)
1. Ciel imi place ca e autoritar si ca lupta pentru a-si razbuna parintii si este loial reginei si desigur pt ca e sexy <3 Top 5 personaje 26920972
2. Sebastian normal daca nu e pe 1...pe 2 sigur e...pentru ca este perfect Top 5 personaje 1031831031
3. Undertaker este foarte amuzant si in manga isi dezvaluie adevarata identitate care pe mine ma innebuneste Top 5 personaje 3113035521
4. Alois nu stiu de ce dar ma atrage felul lui de a fi
5. Grell pentru ca este pur si simplu E.P.I.C. Top 5 personaje 2377191190
Sus In jos
Continut sponsorizat





Top 5 personaje Empty
MesajSubiect: Re: Top 5 personaje   Top 5 personaje I_icon28

Sus In jos
 
Top 5 personaje
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personaje
» Personaje
» Personaje
» Despre personaje
» Personaje-Parasisis Kiss

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Kuroshitsuji-
Mergi direct la: