~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Pareri-school days..

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Pareri-school days.. Empty
MesajSubiect: Pareri-school days..   Pareri-school days.. I_icon28Dum Aug 21, 2011 6:26 am

Sursa: Anime angels

Povestea: Povestea se concentreaza pe triunghiul amoros dintre Makoto Itou un licean obisnuit si doua fete Kotonoha Katsura si Sekai Saionji, Makoto afla intr-o buna zi ca este indragostit de Kotonoha, ironia sortii este ca ea nici macar nu stie ca exista, dar intr-o zi colega lui de banca Sekai, observa o poza a lui Kotonoha pe telefonul lui Makoto, ea se hotaraste sa il ajute pe Makoto sa o cucereasca pe Kotonoha, si reuseste, dar cu timpul afla ca ea este indragostita de el.

Povestea are la baza relatiile dintre Makoto si cele doua fete, si nu numai, se pare ca Makoto e un adevarat lady's man rofl reuseste sa se incurce cu mai multe fete de-a lungul seriei, si in final primeste cea ce merita.

Impresii generale:Un alt anime gen harem, in care niste fetite isi agita antenutele dupa un anumit tip, dar toate aceste conflicte sunt interesante, dragostea nemarturisita a lui Sekai, finalul socant dar care reuseste sa salveze seria de la cliseul destul de intalnit in seriile de genul acesta, parerea mea este ca Makoto este de o rara prostie, nu stie ce vrea, sau mai precis nu isi da seama de consecintele faptelor lui, si mie una nu mi se parea atat de cuceritor incat sa umble 2 dupa el, hmm...Sekai, pai ea a fost bine intentionata la inceput, pacat ca s-a atasat prea mult de Makoto, Kotonoha era cam bleguta if you ask me, era cam la acelasi nivel cu Makoto.Sunt mai multe personaje de mentionat, ma restrang la astea 3.

In concluzie, uitativa la el, vi se va parea o telenovela dar finalul zic eu ca desi e dus la extrem merita urmarit, nu este nimic special, but give it a try...

Sincer cam asta e si parerea mea..In mare parte..Dar finalul este oribil>.< cum spune mai sus este duls la extrem..mie m'i se pare ca a trecut de extrem..>.<
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
Simi
Membru Forum
Membru Forum
Simi


▌Nume : Adriana Maria Bacescu
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 21/09/2000
▌Varsta : 23
▌Puncte : 46
▌Mesaje : 28
▌Reputatie : 0

Pareri-school days.. Empty
MesajSubiect: Re: Pareri-school days..   Pareri-school days.. I_icon28Mier Ian 04, 2012 11:40 am

Animeului asta a fost cu batai,asta e anime
Sus In jos
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

Pareri-school days.. Empty
MesajSubiect: Re: Pareri-school days..   Pareri-school days.. I_icon28Mier Feb 08, 2012 4:50 pm

Deci cum am mai zis si mie la inceput mi s`a parut un anime acela baiatul se indrgosteste de 2 fete una dispare din viata lui si cealata ii devinde iubita..Boooring! Insa sfarsitul e baaang, baiatul si una din fete moare iar cealata inebuneste si ia capul dupa pe un vapor! Dutee, daca esti slab de ingeri nu te uita, adica uita`te nu`ti interzic! ^___^

Oricum mi`a placut, a fost o experienta ciudata si interesanta!:)))
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Continut sponsorizat





Pareri-school days.. Empty
MesajSubiect: Re: Pareri-school days..   Pareri-school days.. I_icon28

Sus In jos
 
Pareri-school days..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sunny days is all we need ! <3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: School days-
Mergi direct la: