~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 x-Soul Eater-x

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

x-Soul Eater-x Empty
MesajSubiect: x-Soul Eater-x   x-Soul Eater-x I_icon28Joi Feb 16, 2012 4:48 pm

Buna tuturor aici deLL si as vrea sa a prezint un anime pe care`l iubesc la culme dupa InuYasha !! E vorba de Soul Eater xDD! Sa incepem...

Bazat pe o manga de catre Atsushi Ohkubo si a producatorilor anime-ului Full Metal Alchimist, istoria serialului ne duce la cei 3 studenti ai academiei Shibusen Maka Albarn, Death the Kid si Black Star. Aceasta academie este una speciala deoarece aceasta antreneaza arme cu o putere magica, aceea de a deveni o Coasa a mortii. Cei 3 stundeti sunt insotiti de cele 3 arme demonice Soul Eater, Liz si Patty Thomson respectiv Tsubaki. Acestia trebuie sa stranga 99 de suflete de monstrii si unul de vrajitoare, apoi pot absolvi si sa-si continue viata ca, Coase ale Mortii. Antrenarea acestor tineri si a multor altora este cu scopul de a-l invinge pe Kishim, cel mai puternic monstru care a luptat cu Shinigami-sama, directorul Shibusenului si tatalul lui Kid. Acesta il inchisese pe Kisim intr-o pestera intr-o "cutie" insa aceasta este deschisa de catre malefica vrajitoare Medusa. Acestia incearca de-a lungul episoadelor de a-l invinge pe Kishim si pe sora Medusei, Arahnophobia de a conduce lumea la un haos total.
De-a lungul serialului sunt prezentate si relatiile dintre personaje.
Acum Un trailer ca sa va stimulez sa-l vizonati. Eu una m`am uitat din intamplare, dar acest trailer este minunat, n`am cuvinte explica totul! E cel original !x-Soul Eater-x 221153077 Mai am vreo 4 episoade si`l termin!x-Soul Eater-x 221153077

x-Soul Eater-x 3837744129
Asta e fost! dears! xDDDx-Soul Eater-x 2420332898


Ultima editare efectuata de catre Electra :3 in Dum Iul 01, 2012 3:37 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Emi
Membru Nou
Membru Nou
Emi


▌Nume : Kimy
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 11
▌Mesaje : 9
▌Reputatie : 0

x-Soul Eater-x Empty
MesajSubiect: Re: x-Soul Eater-x   x-Soul Eater-x I_icon28Mar Feb 21, 2012 8:02 am

mi-a placut animeului asta cel mult
Sus In jos
Saravis
Membru Forum
Membru Forum
Saravis


▌Nume : Sara
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 01/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 163
▌Mesaje : 146
▌Reputatie : 3

x-Soul Eater-x Empty
MesajSubiect: Re: x-Soul Eater-x   x-Soul Eater-x I_icon28Dum Feb 26, 2012 10:24 am

Este un anime care mi-a taiat rasuflarea de cum l-am vazut. Prima dată nu l-am văzut de la început, ci de la episodul 3. Şi totuşi, m-a captivat din prima. Abia aşteptam să văd ce o să se întâmple, mai ales că episoadele se terminau mereu unde era suspansul mai mare. Ideea mie una mi s-a părut chiar originală şi am adorat-o din prima.
Personajul meu preferat este Death the Kid*cum poţi să nu-l iubeşti?*. Cu tot cu obsesiile lui pentru simetrie şi aşa mai departe. Îmi place personalitatea lui, pentru că se schimbă destul de des şi ador felul în care arată. El se potriveşte perfect cu Liz şi Patty, care reuşesc mereu să-l calmeze când are crize.
Pe mine m-a atras şi doctorul Stein, pentru că era genul acela psihopat, gata să-şi elibereze nebunia. Probabil că şi această idee cu nebunia m-a atras. Maka şi Soul sunt făcuţi unul pentru altul, pur şi simplu se completează reciproc. Excalibur este cel mai amuzant personaj dintre toate: "Baka!". Şi toate ritualurile lui, foarte ciudate...
Oricum, anime-ul este genial, eu l-am văzut deja de patru ori, şi de fiecare dată vreau să-l văd din nou. Îl recomand oricui, având în vedere că şi persoane cărora nu le plac anime-urile s-au uitat la el.

"Excalibur! Excalibur! From the United King I'm looking for help I'm going to California!"- Nu m-am putut abţine.
Sus In jos
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

x-Soul Eater-x Empty
MesajSubiect: Re: x-Soul Eater-x   x-Soul Eater-x I_icon28Mier Mar 07, 2012 2:00 pm

Ai zis tot ce am uitat eu! :]]
1. Death The Kid e cel mai ciudat tip pe care l`a vazut, sincer niciodata nu am putut alege intre Liz si Patty! XD x-Soul Eater-x 2447763027
2. Sincer Maka mi se pare agresiva si prea perfectionista!, insa Soul OFMG il ador pe tipul ala pana la extrem [cine stie, cunoaste XD]. x-Soul Eater-x 3425374691
3. Stei e grozav, insa m`a speriat putin cand s`a imbolnavit de "nebunie"! x-Soul Eater-x 34184513
4. Excalibur! Excalibur! From the United King I'm looking for help I'm going to California!!! x-Soul Eater-x 29722805 x-Soul Eater-x 29722805 x-Soul Eater-x 29722805 BAKA! BAKA! si cele 100 de conditi sau cate erau? x-Soul Eater-x 341623004
5. Black Star ai uitat sa zici de Black Star ceva! OMG pur si simplu el e idolul meu! x-Soul Eater-x 3196687792 Are atata incredere oarba`n el si totusi admir asta! Yahooooooo! x-Soul Eater-x 29722805
DEci e minunat si niciodata n`o sa uit e chiar pe locul 2 in topul meu! x-Soul Eater-x 1608858793 Alaturi de Nana! x-Soul Eater-x 1608858793
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
7Roby7
Membru Forum
Membru Forum
7Roby7


▌Nume : Roby
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Leu
▌Data nasterii : 23/07/1999
▌Varsta : 24
▌Puncte : 152
▌Mesaje : 146
▌Reputatie : 0

x-Soul Eater-x Empty
MesajSubiect: Re: x-Soul Eater-x   x-Soul Eater-x I_icon28Mar Iul 10, 2012 10:53 pm

Nu am crezut ca o sa fiu chiar suparat vreodata ca se termina un anime,dar iata ca acesta m-a facut! x-Soul Eater-x 26920972 x-Soul Eater-x 918305517
Personajul meu preferat este Death The Kid,chiar daca avea ticurile lui despre simetrie. x-Soul Eater-x 2359393681
La ultimul episod am crezut ca se va sfarsi urat luand in vedere ca a ramas doar Maka sa se lupte cu Kishin dar se pare ca pana la urma a avut un final fericit. x-Soul Eater-x 4185571537 Totusi,acum eu inca astept sezonul 2.. x-Soul Eater-x 918305517
Sus In jos
Continut sponsorizat





x-Soul Eater-x Empty
MesajSubiect: Re: x-Soul Eater-x   x-Soul Eater-x I_icon28

Sus In jos
 
x-Soul Eater-x
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Alte animeuri-
Mergi direct la: