~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Junjou Romantica - informatii

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Passion pour chocolat
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
avatar


▌Nume : Ellya
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 10/12/1993
▌Varsta : 30
▌Puncte : 18
▌Mesaje : 14
▌Reputatie : 0

Junjou Romantica - informatii Empty
MesajSubiect: Junjou Romantica - informatii   Junjou Romantica - informatii I_icon28Dum Apr 15, 2012 9:01 am

Parere personala: este unul din anime-urile mele preferate si il recomand persoanelor carora le plac animeurile yaoi!Merita vazut!
Cei care l-ati vazut, ce spuneti?V-a placut?Dar al doilea sezon?


Ultima editare efectuata de catre Passion pour chocolat in Mar Sept 03, 2013 6:46 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Deyu
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
Deyu


▌Nume : Andreea
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Scorpion
▌Data nasterii : 03/11/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 587
▌Mesaje : 547
▌Reputatie : 16

Junjou Romantica - informatii Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica - informatii   Junjou Romantica - informatii I_icon28Lun Apr 16, 2012 1:54 am


Pfff!! Unul din preferatele mele! Junjou Romantica - informatii 3821051436
Imi place tot la el, de la idee pana la personaje! Este un anime complex, plin de romantism si foarte comic. Eu l-am vazut pe engleza (pe romana nu-l gaseam) de doua ori si sincer l-as mai vedea inca o data pentru ca, intr-un fel, provoaca dependenta! Sezonul al doilea este la fel de bun ca si primul, poate chiar mai bun, desi nu pot alege intre ele... In concluzie este un anime care merita, il recomand si eu iubitorilor de yaoi care inca nu l-au vazut!
Sus In jos
.Ema
Yuri/Yaoi Kid
Yuri/Yaoi Kid
.Ema


▌Nume : .Ema
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Taur
▌Data nasterii : 15/05/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 17
▌Mesaje : 13
▌Reputatie : 0

Junjou Romantica - informatii Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica - informatii   Junjou Romantica - informatii I_icon28Mar Mai 08, 2012 9:45 am

Misaki si Usami sunt cel mai tare cuplu.
Ador acest anime, e pur şi simplu genial, grafica este bună, personajele sunt bine desenate, iar umorul e din plin. Am avut momente la unele episode când credeam că nu am să mă mai opresc din râs.
Ce nu mi-a plăcut la el ? Vroiam să arate mai mult yaoi. * laughs * Eu de gen sunt cam lacomă, deci nu-i nimic nou la mine.
Îl recomand şi celorlalţi. Eu într-o săptămână când aveam ore, teme, de învăţat şi restul tot m-am uitat la el. ( sez 1 şi 2 )
Sus In jos
http://www.nebunieetotala.blogspot.com
Dellz.
Super Moderator
 Super Moderator
Dellz.


▌Nume : Delia :)
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Sagetator
▌Data nasterii : 15/12/1996
▌Varsta : 27
▌Puncte : 944
▌Mesaje : 839
▌Reputatie : 15

Junjou Romantica - informatii Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica - informatii   Junjou Romantica - informatii I_icon28Mier Mai 09, 2012 10:52 am

Vaii dec e unul dintre cele mai interesante anime-uri yaoi ;x
Sincer eu l`am vazut si la inceput nu stiu parca era o telenovela cu gay dupa parerea mea :)) insa dupa vreo 6 episoade tot ma uitam la el si imi placea tot mai mult, de ce? Nu stiu.
E un anime foarte bun. Are o recomandare cu felicitari de la mine ;x
Sus In jos
http://twinkle-tears.tumblr.com/
Saravis
Membru Forum
Membru Forum
Saravis


▌Nume : Sara
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 01/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 163
▌Mesaje : 146
▌Reputatie : 3

Junjou Romantica - informatii Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica - informatii   Junjou Romantica - informatii I_icon28Sam Iun 30, 2012 3:36 am

Mamă... Ăsta a fost primul meu yaoi... Şi pot să spun că, deşi m-a şocat puţin la început, acum îl adooor. Personajele sunt pur şi simplu adorabile, Misaki e un bleg ultra drăguuuţ!
Usami, deşi ale el momentele lui rele de dimineaţă, este adorabil cu ursuul ăla mare, Suzuki. Aşa mi-am numit şi eu ceasul-urs :)) Imi place mult de Akihiko, calmul lui ma lasa uneori masca. Si mai ales cand se trezeste dimineata, cum poti sa nu-l adori?
Misaki este foarte dragut si adorabil. Ador cand se inroseste, iar ochii lui verzi sunt hipnotizanti. Cand sunt gelosi ies cele mai amuzante faze. Toate cele trei cupluri au fost pur si simplu geniale, dar tot Akihiko si Misaki sunt cei mai draguti. Si imi place de ursul Suzuki la nebunie, again spus.
Mie chiar mi-a plăcut anime-ul ăsta... Adică na, odată ce te uiţi la yaoi, devii addicted =)) Sooo truue!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Junjou Romantica - informatii Empty
MesajSubiect: Re: Junjou Romantica - informatii   Junjou Romantica - informatii I_icon28

Sus In jos
 
Junjou Romantica - informatii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Informatii
» Informatii
» 07 Ghost Informatii
» Yoh Tomoe informatii
» Kaname Kuran informatii despre personaj .

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Alte animeuri-
Mergi direct la: