~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Ao No Exorcist ^.^

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Fasolică.
Administrator
Administrator
Fasolică.


▌Sex : feminin
▌Puncte : 2050
▌Mesaje : 676
▌Reputatie : 19

Ao No Exorcist ^.^ Empty
MesajSubiect: Ao No Exorcist ^.^   Ao No Exorcist ^.^ I_icon28Vin Mai 25, 2012 7:36 am

Eu ieri l-am terminat de vazut -_-" toate ziua mea s-a dus pe vizionarea acelui anime, dar nu-mi pare rau, pentru ca am plans cu lacrimi de fericire si pot sa spun ca-l idolatrizez pe Rin. Chiar daca este mai rebel si uneori neindemanatic, el a reusit sa schimbe viata si mentalitatea multor personaje din anime, salvand impreuna cu fratele lui, Assiah-ul de unirea cu Gehenna. Momentul in care ei si-au unit fortele si au creat acea pasare de flacari albastre, m-a facut sa-mi tremure inima in mine de emotie si de bucurie. Acum vorbind si de alte personaje.

Amaimon: Chiar daca era de partea raului, imi place tare mult de el. Felul cum vorbeste, inexpresia pe care fata lui o are mai mereu si uneori ironia cu care abordeaza unele lucruri.
Arthur Augusto Ángel: Pai "chelul" asta, s-a dovedit a fi, in ultimele episoade, un tip de treaba. N-am prea multe de comentat. Dar mi-a placut si de el.
Igor Neuhaus: De asta chiar nu mi-a placut deloc. A facut mult rau lui Rin, fiind un personaj negativ.
Izumo Kamiki: Dura cum vroia ea sa para, era o fata de treaba, asa cum a catalogat-o si Rin.
Konekomaru Miwa: Nici el nu era prea puternic, dar a avut rostul lui pana la urma. Cam fricos, un pic cam mult :]].
Mephisto Pheles: Cam misterios tipul, insa imi place.
Michelle Neuhaus: Nici despre ea nu prea am multe cuvinte de zis. Imi pare bine ca si-a schimbat in ultimele clipe din viata ei, ca Rin nu-i vroia raul si ca "l-a iertat" intr-un fel.
Paku Noriko: Neh ... cea mai buna prietena a lui Izumo, diferita total de fata cu par violet :]] Era mult mai draguta decat izumo, nu la infatisare, la comportament si la felul ei de a fi.
Renzou Shima: Nu prea stiu ce sa zic despre el, presupun ca era ok.
Ryuji Suguro: la fel de dur ca Izumo, doar ca el avea o minte stralucita, in fond el i-a salvat atunci cand a trebuit sa care acel felinar. Mi-a placut replica lui Bon: " E asa de prost incat ar uita sa moara daca ar fi ucis." Replica spusa pentru Rin, evident.
Shiemi Moriyama: Pot sa spun ca-i tare drguta si semana mult cu Yuri, mama lui Rin si Yukio. Draguta dar inofensiva, vroiam sa fie mai puternica.
Shiro Fujimoto: Trecand peste faptul ca era cel mai puternic Paladin, era si un tata extraordinar. Din amintirile lui Rin am inteles foarte bine cat de mult il iubea pe Rin. Si nu numai pe Rin, ci si pe Yukio. Era un om extraordinar, pot sa zic ca in el il vad pe Rin la batranete :]]
Shura Kirigakure: Mi-a placut mult de "gagica tatoasa" =]] Adica Shura-chan. Era la fel de rebela ca si Rin :]] si puternica, de ce sa mint.
Takara: Nu stiu de ce dar am impresia ca sub impresia de baiat timid si nebagat in seama, se ascunde un tip puternic. Altfel nu-mi explic cum a reusit sa aduca singur in tabara acel felinar urias si sa supravietuiasca la invazia din Assiah.
Yuri: Mama gemenilor, de care pot sa spun ca-mi place extrem de mult. Nu numai aspectul ei, pentru ca era tare draguta, dar din moment ce a reusit sa fie iubita lui Lucifer, clar ave ea ceva deosebit.

Si asta a fost. Animeul ramane vesnic in topul meu, chiar pe locul intai. Nici un alt anime nu m-a facut asa curioasa incat sa vreau satermin seria intr-o singura zi, ceea ce am si facut :]] I love this anime <3

Ps. Vi-l recomand din toata inima, pentru ca merita vizionat.
Sus In jos
http://loveanime4ever.forumgratuit.ro
Morty
Membru Forum
Membru Forum
Morty


▌Nume : Death Master
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Leu
▌Data nasterii : 11/08/1999
▌Varsta : 24
▌Puncte : 33
▌Mesaje : 29
▌Reputatie : 0

Ao No Exorcist ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Ao No Exorcist ^.^   Ao No Exorcist ^.^ I_icon28Mier Iul 25, 2012 1:09 am

Ohayo! Si eu l-am vazut pe tot doar intr-o singura zi. Idea, mi se pare geniala desi faza cu flacarile albastre pare putin cam prea asemanatoare cu Black Rock Shooter (cine de la cine a furat? :]] ). La acest anime m-a atras in primul rand grafica, dupa care m-am indragustit de tot ce tine de el (trebuie sa spun ca ador coloana sonora).
Personajele mele preferate sunt Rin, bineinteles, Mephsto Pheles pentru ca e dragut (pur si simplu ador outfit-ul lui) si putec, desi imi pare rau ca [virgula] "chelul" l-a oprit din a-si folosi puterile de demon cand a devenit furios pentru ca i-a fost atacata scoala T^T (vroiam sa vad mai mult decat un cerc cu o stea in interior, care semnufica semnul diavolului, de foc pe cer), si Takara, tipul asta e plin de mister, si sa nu mai spunem ca e dragut.

Morty a fost aici >.>

Sus In jos
Chihaya
Membru Forum
Membru Forum
Chihaya


▌Nume : Madu
▌Sex : feminin
▌Puncte : 166
▌Mesaje : 148
▌Reputatie : 4

Ao No Exorcist ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Ao No Exorcist ^.^   Ao No Exorcist ^.^ I_icon28Mier Aug 01, 2012 2:00 pm

Eu una l-am vazut si mi-a placut O.o il urmaream zi de zi (2-3 episoade) si pot spune ca e posibil sa fie si un sezon 2 fiindca nu l-au invins pe Satan (sau cum ii spunea , l-am vazut demult si nu mai stiu exact >.< ) . Sper sa fie asa . Oh da , mi s-a parut original si cum sa nu imi placa flacarile? Preferatele mele. Me gusta Ao No Exorcist ^.^ 3821051436
Sus In jos
http://animeplace-fic.boardlog.com/forum
Continut sponsorizat





Ao No Exorcist ^.^ Empty
MesajSubiect: Re: Ao No Exorcist ^.^   Ao No Exorcist ^.^ I_icon28

Sus In jos
 
Ao No Exorcist ^.^
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Ao No Exorcist-
Mergi direct la: