~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Personaje-Parasisis Kiss

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
● Lene
Fondator Forum
Fondator Forum
● Lene


▌Nume : Timmi
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Capricorn
▌Data nasterii : 01/01/1997
▌Varsta : 27
▌Puncte : 4502
▌Mesaje : 3542
▌Reputatie : 89

Personaje-Parasisis Kiss Empty
MesajSubiect: Personaje-Parasisis Kiss   Personaje-Parasisis Kiss I_icon28Dum Aug 21, 2011 7:50 am

Caroline-->>E un personaj la care chiar e vizibila evolutia de-a lungul timpului.. o evolutie zic eu mult prea brusca totusi. De la.. o tocilara, ca altceva nu era, ajunge un model foarte foarte bun in.. 2-3 episoade. E ciudat sa o vad intr-un episod purtand uniforma scolii si imediat dupa imbracata stilat, ca si cum ar fi fost asa dintotdeauna. Se conformeaza repede. Are unele reactiiridicole, penibile, dar care te intorc pe dos de ras. Totusi de apreciat ca stie ce vrea, ca isi urmeaza instinctul si visele proprii si nu se lasa infulentata de dorinta parintilor. Sau cel putin, nu se mai lasa. Asta e realizarea lui George.

George-->> Designerul de la ParaKiss e genul de baiat misterios, destul de destept, stilat, elegant, putin bisexual dupa cum afirma chiar el prin episodul 3 parca. Mi-a placut de el, dar ma enerva cumplit la unele faze. E dur, verde-fatis, dar intr-un mod constructiv pentru ca reuseste sa isi impune influiente pozitive asupra persoanelor, chiar daca le si raneste in acelasi timp. Mi-a dat impresia de independenta, mai ales atunci cand a decis sa isi lase femeia pentru a-si urma visul (asta e un spiler, stiu). Are un talent incredibil, ramasesem cu gura cascata cand i-am vazut colectia de haine.. Trebuie sa recunosc ca nu mi-ar displacea nici mie un asa prieten..

Hiro-->> Mi s-a parut de la inceput un personaj de umplutura. Dar era clar ca e ceva cu el o data ce animeul ma tot sufoca cu el in fiecare episod. Tocmai d-asta finalul a fost previzibil. E un personaj.. bun, dar atat. Nu are nimic care sa ma faca sa fiu curioasa in privinta lui. E prea dragut cu toata lumea deci nu iese in evidenta. De apreciat grija pe care i-o poarta lui Yukari (Caroline) atunci cand ea fuge de acasa.. cum o mediteaza..

Miwako-->>Eatat de cuteee.E personajul meu al doilea preferat, dupa Isabella. Fata asta are un spirit atat de.. jucaus, o personalitate energica. Il iubeste mult mult pe Arashi si mi se pare ca impreuna fac un cuplu minunat, tocmai pentru ca sunt atat de diferiti unul de altul.. Nu imi vine sa cred ca exista posibilitatea sa fie cu Hiro.. va dati seama, ce soarta nefericita ar fi avut saraca fata. Se ataseaza repede de Caroline, o ajuta, o intelege, desi greu in vine sa cred ca nu s-ar atasa tare si repede de orice persoana sau ca nu ar reusi sa isi deschida inima in fata cuiva. E cam prostuta, dar prostuta intr-un mod cute. Ajunge bine in final, lucrand pentru sora-sa care e si ea o scumpa.

Arashi -->>Nu mi-a atras nici el atentia in vre-un fel, dar e simpatic. E un personaj care nu se ataseaza atat de usor de altele, asa cum e Miwako. In afara de ea, singurele lui iubiri sunt muzica si evident, moda. Se imbraca mai mult ca un rocker, decat ca un designer, asa cum e George. Oricum e intelegator, poti vorbi cu el despre orice te ajuta si te sfatuieste, dar fara sa isi manifeste afectivitatea. De fapt nici in relatia cu Miwako nu pare cine stie ce initial, mai ales ca ii surprindem destul de des pe ei in scene de sex si da impresia ca e o relatie bazata doar pe asa ceva. Dar nu e. E doar inchis in el. Trist.

Isabella-->> Mi-a palcut, era o prezenta agreabila. Ea e personajul meu preferat si da, vorbesc desprea ea la feminin pentru ca chiar este o femeie. Dupa cum spunea si ea, s-a nascut intr-un corp gresit. Dar reuseste sa treaca peste acest detaliu cu ajutorul lui George. Ce cute a fost faza cu rochia pe care a primit-o "de ziua ei". Ca personaj nu isi impune o influienta considerabila asupra povestii, asupra lui Caroline sau a relatiei ei cu George. Dar este o buna sfatuitoare, placuta, genul de om pe care chair vrei si de care ai nevoie in viata. Si e gratioasa. Si frumoasa.


♥Lonely in Gorgeous♥" - Tommy si eram obsedata dupa ea intr-o perioada. Se potriveste bine, atat titlul, cat si versurile si linia melodica. Ending-ul, "Do you want to" de la Ranz Ferdinand nu e cine stie ce.

Personaje-Parasisis Kiss Paradi12
Sus In jos
https://myplace.forumgratuit.ro
Denial
Membru Forum
Membru Forum
Denial


▌Nume : Monica
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 30/03/1998
▌Varsta : 26
▌Puncte : 136
▌Mesaje : 131
▌Reputatie : 1

Personaje-Parasisis Kiss Empty
MesajSubiect: Re: Personaje-Parasisis Kiss   Personaje-Parasisis Kiss I_icon28Mar Mai 08, 2012 7:57 am

Caroline - Niciodată nu mi-a plăcut de ea, deşi este personajul principal. Pur şi simplu nu mă atrage nimic din caracterul ei. Aşa cum zicea şi Timmy, s-a schimbat foarte repede, şi asta îmi dă impresia că nu are personalitate şi nu era mulţumită de statutul ei.

George - Nu văd nimic deosebit la el, nu-mi place felul în care arată, cum se poartă ca o mare divă şi cred că (virgulă!) Caroline a făcut o alegere foarte bună în privinţa lui. Îmi pare foarte încrezut şi se crede cel mai tare.

Miwako - Mereu mi-a fost simpatică deşi era foarte copilăroasă. A fost o prietenă adevărată pentru Caroline. Şi ea este aşa de roz în timp ce Arashi era tot black şi răutăcios.

Arashi - Îl iubesc pe Arashi, în general îmi plac oamenii ca ei. El şi Miwako sunt un cuplu grozav. Nu am mai văzut pe nimeni niciodată cu ace de siguranţă în loc de piercing-uri, ăsta a fost cel mai original lucru la el. Aş vrea să am şi eu un astfel de prieten! :X

Isabella - Este superbă, îmi place felul ei de a fi şi faptul că o sfătuieşte pe Caroline. Faptul că George a încurajat-o să devină femeie, cred că a fost cel mai bun lucru pe care l-a făcut în viaţa lui. :)) Isabella nu prea este în centrul atenţiei.

Hiro - Este cam plat şi plictisitor. Nu prea văd rostul lui în poveste.

Sinceră să fiu, cele două personaje principale îmi displac total. Nu văd nimic bun la ei.
Sus In jos
 
Personaje-Parasisis Kiss
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Paradis Kiss
» Personaje
» Personaje
» Top 5 personaje
» Personaje

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ¨¢afenea¨ :: °°° คnime °°° :: Paradise Kiss-
Mergi direct la: