~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Printre rafturile cu carti

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Sam Oct 13, 2012 12:27 pm

Shin se plimba prin biblioteca cautand o carte cu privirea. Imbracat in tinuta sa neagra de piele si cu parul pe fata cauta printre rafturi.
-La naiba... Bombani el aparent enervat.


Ultima editare efectuata de catre y2k in Lun Oct 22, 2012 9:33 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Mar Oct 16, 2012 12:05 pm

Tatsuya:
Ma plimbam linistit printre rafturile de carti tintind fara vreun motiv o carte ce parea destul de interesanta daca ar fi fost sa iau in seama coperta. Am luat acea carte, deschizand-o si asezandu-ma la o masa incepand sa citesc.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Shin   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 7:02 am

Shin isi ridica mana si prinde una din cartile de pe raftul cel mai inalt posibil. Era un atlas cu un tritlu dcris cu litere mari si galbene "Misterele lumii". Vazand cartea ochii lui se lumineaza fiind foarte fericit. Se deplaseaza printre rafturi cautand cu privirea. I se parea ciudat, insa biblioteca era goala. Gaseste numai la o masuta un personaj linistit. Cu cartea in mana se apropie incetisor unde se aseaza.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:34 am

Tatsuya:
Am observat ca langa mine cineva decisese sa aseze. Era probabil si normal, biblioteca era cam goala la aceasta ora, iar asta poate fi descurajator in unele situatii. Nu am dat atentie celui de langa mine, ci doar am continuat sa citesc, dedicandu-ma acele certi.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:37 am

Shin se aseaza pe scaunul de sub fereastra. Isi muta privirea pe aceasta visator si ganditor. Isi muta privirea spre baiatul ce statea la aceiasi masa. Trage puternic aer in piept apoi il lasa sa iasa ridicand atlasul si incepand sa citeasca in timp ce rasucea pe 2 degete un stilou argintiu.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:39 am

Tatsuya:
Cartea devenea din ce in ce mai interesanta, eram putin mai atras decat ma asteptam. Se pare ca in cazul acestui roman, vechiul proverb cu "Nu judeca o carte dupa coperta" era fals, caci coperta se ridica la nivelul povestii, reusind sa surprinda chiar bine ideea acesteia.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:42 am

Linistea muta ce stapanea biblioteca este taiata de stiloul lui Shin ce cazuse pe jos. Baiatul isi muta privirea din carte pe sub masa privind picioarele sale cat si ale partenerului sau de la masa. Stiloul era langa piciorul sau, destul de departe de Shin, insa la cat de lenes era isi muta privirea spre cartea baiatului rugandu-se in sinea sa ca amicul de lectura o sa ii dea instrumentul de scris.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:47 am

Tatsuya:
Un zgomot metalic imi rupse firul gandurilor, transpunandu-ma in realitate astfel realizand ca sunetul fusese produs de catre stilous baiatului de langa mine ce tocmai ii scapase printre degete. Am asezat semntul de carte la pagina citita, luand stiloul si indreptandu-l catre cel din fata mea pentruca acesta sa-l ia.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:50 am

Shin intinde mana privind cu ochii sai argintii baiatul. Degetele sale lungi si albe cuprind stiloul atingand totodata degetele coechipierului de lectura.
-Multumesc, am o lene ce ma doare, iar sa ma mut de aici, este o misiune realmente dificila. Mormai Shin zambind senin.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:52 am

Tatsuya:
Am zambit intelegator si am murmurat un "Cu placere", retragandu-mi mana din a lui si redeschizandu-mi cartea, reluand cititul de unde ramasesem. Povestea reusise sa ma captiveze mai mult decat oricare alta carte, sigur va ajunge printre favoritele mele.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:56 am

Shin ia stiloul si il rasuceste in continuare pe degete revenind la lectura atlasului. Din rasuceala instrumentului de scris, acesta ajunge pe la nasul sau simtind parfumul partenerului de lecturat. Ajuns la pagina ce avea titlu mare "Illuminati", articolul respectiv il primite la o alta carte, drept urmare lasa atlasul pe masa incet si se ridica. Cu pasi marunti, apoi accelerati, ajunge la un raft foarte inalt. Inalt era si el, insa raftul in depasea. Chinuindu-se sa ajunga la cartea ce avea nevoie, tranteste altele cateva de pe rand peste el lovindu-l in cap.
-Auuu. Striga el de sub un morman de carti.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:58 am

Tatsuya:
De data asta un strigat usor strident imi distrase atentia, eu observand ce se intamplase de fapt: baiatul de adneaori fusese acoperit cu o gramada de carti. Imi lasasem cartea mea pe masa, mergand la el si indepartand o parte din carti, intreband usor ingrijorat:
- Hey, esti bine?
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 9:59 am

O mana de ajutor venita din partea baiatului era mai mult decat suficient. Un fard discret se aduna in obrajii lui. Se simtea jenat, o namila de om, caci era inalt, fusese rapus de o gramada de carti.
-Multumesc, sunt bine. Se auzi glasul sau din spatele cartilor.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:07 am

Tatsuya:
-Va trebui sa punem toate cartile la loc... Ah, la naiba raftul ala e asa de suus.
Am spus oftand si dand la o parte toate acele carti ce adineaori au fost pe baiatul acela. Oare cum ill chema?
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:10 am

Shin se ridica in fund ciufulindu-si parul negru. Isi muta privirea de un argintiu taios spre baiatul ce se preocupa de asezatul cartilor.
-Sper sa nu vina bibliotecarul ca altfel... va fi vai de noi. Mormai Shin privind lung raftul. Ahhh, ma numesc Shin, tu esti? Lasa baiatul o pauza pentru a se prezenta cel de langa el in timp ce intinde mana spre el sub forma de salut.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:11 am

Tatsuya:
Ma oprisem din aranjatul cartilor, dand mana cu el, zambind si raspunzandu-i politicos:
- Eu ma numesc Tatsuya, incantat de cunostinta.
Am spus ocupandu-ma din nou de carti.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:15 am

Shin isi priveste mana furnicat de atingerea delicata a baiatului. Il ajuta sa urce din carti pe rafturile bibliotecii. Cateva ramasesera pe jos, cele de pe raftul cel inalt.
-Ummm sa vedem, pai, te pot ridica in brate sa le asezi acolo, sus pe cele ramase. Spuse Shin cugetand la ce ar fi putut face.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:16 am

Tatsuya:
- Uh, sunt cam greu sincer sa fiu.
Am spus chicotind si tinand acele carti adunate de pe jos in brate. Inca ma intrebam cum o sa le punem la loc.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:19 am

Shin isi muta privirea la baiatul de langa el. In analizeaza fugitiv si se apropie de el indreptandu-si mainile spre el.
-Sunt sigur ca nu vei fi greu. Continua el sa vorbeasca in timp ce isi apropia mainile de el.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:20 am

Tatsuya:
-Ughm... Daca tu zici...
Am spus usor ganditor, tinand cartile acelea mai bine in mana ca sa nu le scap cumva cand ma va ridica pentru a le aranja.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:22 am

Shin isi intinde mainile si cuprinde talia lui Tatsuya ridicandu-l usor in sus. In ciuda idei impuse cum ca este greu, de fapt baiatul era usor. Ridicandu-l in sus spre rafturi, Shin devine usor agitat insa isi pastreaza calmul pentru a nu-l scapa.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:25 am

Tatsuya:
Am inceput sa asez fiecare carte unde trebuia, observand ca trebuia sa le pun dupa numarul lor- la naiba cu aranjarea astaa din biblioteci. Speram doar sa nu il ingreunez pe Shin, deja facea destul efort tinandu-ma in brate.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:26 am

O mana a lui Shin aluneca pe pieptul lui Tatsuya simtindu-i bataile inimii. Acesta inghite in sec rezemandu-si capul de acesta inhaland mireasma lui. Evident agitat, Shin incepe sa se miste usor, incet, nu prea mult, nu prea brusc.
Sus In jos
Kimera
V.I.P.
V.I.P.
Kimera


▌Nume : Oly
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Balanta
▌Data nasterii : 30/09/1997
▌Varsta : 26
▌Puncte : 7925
▌Mesaje : 7840
▌Reputatie : 9

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:28 am

Tatsuya:
Terminasem de aranjat toate cartile, asa ca am spus zambind:
-Gata, poti sa ma lasi jos, am pus fiecare carte la numarul ei.
Am zis asteptand ca acesta sa ma lase din bratele sale.
Sus In jos
y2k
Membru Forum
Membru Forum
y2k


▌Nume : Teef
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Pesti
▌Data nasterii : 19/03/1994
▌Varsta : 30
▌Puncte : 457
▌Mesaje : 445
▌Reputatie : 0

Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28Lun Oct 22, 2012 10:31 am

Agitat, Shin nu il aude pe baiat cand ii spune ca a terminat. Miscandu-se de colo colo, baiatul simte cum ii scapa din brate. Se rasuceste prinzandu-l in bratele sale. Aterizeaza pe pardoseaua de lemn prafuita cu Tatsuya peste el.
-La naiba, tin cu orice pret sa imi rup ceva astazi. Bombani el.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Printre rafturile cu carti Empty
MesajSubiect: Re: Printre rafturile cu carti   Printre rafturile cu carti I_icon28

Sus In jos
 
Printre rafturile cu carti
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan RPG :: Role Playing Game :: RPG Anime :: Biblioteca-
Mergi direct la: