~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Bine ai venit pe ~ Anime Pradise ~

  • Ne bucuram ca ai ales forumul nostru ca loc de distractie.
  • Speram sa te integrezi si sa iti faci multi prieteni.
  • Te asteptam cu diverse creatii.
~ Anime Paradise ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Anime Paradise ~

☻ --> Welcome to my place <-- ☻
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Bine ai revenit pe forum! ^.^ Happy posting and Have fun! <3 In aceasta luna ficul castigator este al dragei noastre Kami, te invitam sa arunci o privire la: Please Remember, un fic yaoi foarte interesant.

 

 Plimbare prin oras

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorMesaj
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mar Aug 14, 2012 9:19 am

-Ei bine colegii meui au sfarsit prin a fi electrocutati dar pe planeta de unde vin eu, chiar si 380 Volti sunt o nimica toata. Asa ca folosisem 27000 Volti. Si ce li s-a intamplat nu a fost decat ca li s-a ridicat parul in cap si au fost putin zgaltaiti.
Apoi ma parase la proful de fizica care era si dirigintele nostru. Si el cand ne-am intors la scoala ma folosea pe mine pentru experimentele electrice. Si el a inceput sa ma strige Electra. Si asa mi-a ramas porecla.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mar Aug 14, 2012 9:31 am

- Si de ce l-ai lasat sa te foloseasca? se incrunta Misa usor, clipind derutata. Se foi usor in fotoliu fiindca nu avea deloc stare.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mar Aug 14, 2012 10:03 am

-Era si dirigintele clasei noastre. Si era un pic mai rau. Daca nu l-as fi lasat putea sa ma lase corijenta ca asa i se nazarea lui.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mier Aug 29, 2012 9:18 am

- Eu as fi preferat sa raman corigenta, ciripii ea ridicand din umeri. Asa poate ramaneam si repetenta pana la urma si nimeream intr-o clasa cu elevi si profesori mai normali.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mier Sept 05, 2012 12:49 am

-Chestia e ca eu nu pot ramane repetenta. Eu pe planeta mea deja am absolvit facultatea insa aici pe Terra am varsta de liceu si m-am bagat si eu la liceu ca sa iau bursa si apoi am si salariul de la postul de radio unde lucrez. Daca as ramane repetenta as pierde bursa. Iar din bursa eu platesc chiria si utilitatile iar salariu imi ramane pt mancare si pentru pastrare.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Joi Sept 06, 2012 4:12 am

- Am inteles... ma simt norocoasa ca eu nu am nevoie de serviciu ca sa am bani... zambi ea slab.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Joi Sept 06, 2012 8:46 am

Pe planeta mea de unde vin eu nu exista bani iar conditia materiala imi era un pic deasupra celorlalti fiindca eram fiica ambasadorului planetei care e si conducatorul planetei. Si prin urmare a acestui fapt pe alte planete care fac parte din Federatia Galactica Orion dar folosesc bani eu am anumite facilitati cum ar fi: Gratis la orice forma de transport public, scutire de TVA la orice cumparaturi, vizitarea gratuita a muzeelor, la hoteluri nu platesc cazarea ci doar taxa hoteliera si am acces la apartamentul prezidential sau la apartamentul regal, dupa bunul meu plac, am garantat room-service, am transport intre aeroport si orice hotel doresc, asigurat cu limuzina, si multe altele.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Joi Sept 06, 2012 9:55 am

O asculta atenta fara sa zice ceva, nu stia ce. Isi roteste o suvita mai deschisa pe deget afisand un mic zambet pe buzele sangerii.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Joi Sept 06, 2012 12:17 pm

Pe planeta mea nu putea ramane repetenta ca insemna o facultate mai slaba. Daici pe planeta asta nu pot pt ca pierd bursa. Deci a trebuit sa suport sa ma foloseasca proful de fizica pe planeta mea iar aici sa se uite colegii sub fusta mea. Sunt un pic ghinionista in privinta scolii.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Vin Sept 07, 2012 11:47 am

- Eu nu am mers la scoala si la liceu asa cum ar face oricine, fiindca am fost contesa am avut profesori care veneau la castel si... invatam de mica, inca de la 4 ani trebuia sa incep sa stiu o gramada de lucruri inutile. As fi dat orice sa pot merge si eu ca restul lumii la o scoala normala, dar regulile erau reguli, iar copii din clasa a 4-a nici nu stiau ce stiam eu la 6 ani.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Sam Sept 08, 2012 3:00 am

-Aha. Spun eu -Ei bine si eu as fi putut avea dreptul cel putin pe planeta mea la invatat acasa dar parintii mei au vrut sa fiu in colectiv. Am studiat liceul de aeronautica la clasa de aviatie militara si la facultate am mers la academia de politie si spionaj.
Drept urmare eu acum sunt calificata sa conduc chiar si asa numitii monstrii spatiali sau nave mama cum le spuneti voi, folosite in scopuri militare. Imi amintesc cand am dat examenul la absolvirea liceului. Am condus un bombardier de 3 km lungime si 100 metri inaltime cu diametru de 500 m sub forma de trabuc cubanez.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Sam Sept 08, 2012 3:42 am

- Eu una cred ca ti-ar fi mult mai bine pe planeta ta, decat aici. Mai ales ca probabil cei ca tine nu sunt asa rai si lipsiti de scrupule cum sunt oamenii si alte specii ce locuiesc pe Terra, clatina usor din cap'sor, apoi ridica din umeri.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Sam Sept 08, 2012 5:22 am

-Da, dar acum nu ma pot intoarce acasa. Am ramas de buna voie aici sa vizitez si sa admir peisajele acestiplanwete. Eu vreau sa strang bani sa fac ocolul acestei planete. In plus parintii mei sunt plecati foarte departe iar nava mea pe care o am are un rezervor destul de mic. practic imi ajunge sa ajung doar pana la capatul sistemului solar. Inainte exista o cursa care te prelua de pe Marte si te ducea in galaxia Xarazon de unde acolo puteai lua nave in orice alte directii. Acum insa acea cursa Cargo s-a scurtat pe motiv ca nu mai sunt turisti pentru Marte. Acum isi are capatul undeva in Andromeda. Pana la urmatorul sezon estival cosmic, eu sunt blocata aici.


Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Mar Sept 11, 2012 3:25 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mar Sept 11, 2012 3:19 am

- Ghinionul tau atunci. Eu as putea sa ajung acolo teleportandu-ma... dar nu am ce face acolo, oricum cred ca m-ar alunga doar sunt un vampir... zice si ridica usor din umeri trecandu-si o mana prin par.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mar Sept 11, 2012 3:29 am

-Nu cred ca te-ar alunga. Dar ai muri de foame pe planeta noastra. Noi nu avem sange ci un lichid vital verde a carui compozitie e total diferita de a sangelui si culoarea i se datoreaza sulfului si clorofilei in cantitati mari. Si altceva e diferit la noi. Nu avem ADN ci ARN, opusul ADN-ului.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mar Sept 11, 2012 6:25 am

- Interesant. Dar daca as vrea cu adevarat sa stau acolo nu ar fi imposibil. M-as teleporta pe pamant ori de cate ori mi-ar fi foame si dupa ce m-as hrani m-as putea intoarce. Dar oricum, imi place aici pe Terra asa cum e, cu tot cu oamenii si alte specii enervante si cateodata extrem de proaste.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Mar Sept 11, 2012 11:14 pm

-Aha. Dar stii ce. Eu cred ca capat o mic invidie pe tine. Adica tu te poti teleporta si ajunge oriunde in Univers intr-o secunda pentru ca teleportarea ta merge cu viteza gandului. Pe cand eu chiar si cu nave superluminice mi-ar lua cel putin 2 saptamani sa ajung pe planeta mea.Asta daca as avea una cu rezervor destul de mare.
Sus In jos
Anne Marie.
Membru Forum
Membru Forum
Anne Marie.


▌Nume : Anna
▌Sex : feminin
▌Zodiac : Fecioara
▌Data nasterii : 24/08/1994
▌Varsta : 29
▌Puncte : 4959
▌Mesaje : 4875
▌Reputatie : 6

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Dum Sept 16, 2012 6:18 am

- Mhm, mda, presupun ca e un avatantaj destul de mare sa pot face asta. Dar nu sunt singura care se poate teleporta asa ca nu ma simt unica sau asa ceva datorita acestui lucru.
Sus In jos
Invader Lamu
V.I.P.
V.I.P.
Invader Lamu


▌Nume : Lum
▌Sex : masculin
▌Zodiac : Berbec
▌Data nasterii : 19/04/1986
▌Varsta : 38
▌Puncte : 1142
▌Mesaje : 320
▌Reputatie : 2

Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28Dum Sept 16, 2012 6:26 am

-Aha. Spun eu.
-Noi Oni cu toata tehnologia noastra super avansata, cu peste 5000 de ani mai avansata decat a oamenilor, inca nu am descoperit masina timpului si nici teleportarea. Dar am aflat teoria cum ca daca depasesti viteza luminii ai putea sa te intorci in timp e falsa. Intoarcerea in timp necesia nu doar intrecerea vitezei luminii ci mult mai multe aspecte trebuie luate in calcul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Plimbare prin oras  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare prin oras    Plimbare prin oras  - Pagina 7 I_icon28

Sus In jos
 
Plimbare prin oras
Sus 
Pagina 7 din 7Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Subiecte similare
-
» Prin oras
» O plimbare in centrul orasului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Anime Paradise ~ :: ..:: Ŧan Zone ::.. :: Ŧan RPG :: Role Playing Game :: RPG Anime :: Oras-
Mergi direct la: